Autor Wątek: Detailing jaguara  (Przeczytany 5389 razy)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Detailing jaguara
« dnia: Maj 08, 2014, 11:27:03 am »
Witam wszystkich,mam propozycję nowego wątku na temat konserwacji,pielegnacji lakieru w naszych kotkach.Na pewno macie swoje zdanie,doswiadczenia na temat środków,technik korekty lakieru,powłok ceramicznych,polimerycznych,wosków itp,ich trwałosci,efektów,zalet i wad...Zabiegi te mozna zlecic wyspecjalizowanej firmie ale według mnie satysfakcja z własnej dobrze wykonanej pracy przy pucowaniu,pieszczeniu naszych kotów jest bezcenna..a każdy z nas przyzna że nie ma piekniejszego widoku jak wypieszczony,wybłyszczany jaguar odbijający promienie słoneczne i krajobraz ktory przemierza...Mysle że wielu z nas chętnie sie wypowie w tym temacie i wielu z nas chętnie sie doedukuje...zapraszam do dyskusji a moze jej efektem bedzie ze jag bedzie kojazony również z nieskazitelnym błyskiem,połyskiem w którym można dostrzec własny kolor oczu...

enter84

  • Gość
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2014, 11:59:09 am »
Jestem jak najbardziej "za". :-10points :-10points
Robiłem trochę blacharki w Niemczech,malowania,zaprawki,cieniowanie,malowanie bazą wodną.
Później pielęgnacje lakieru różnej maści pastami mleczkami itp.
Może coś ruszy w tym temacie.
 :-tylko :-tylko

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2014, 12:24:58 pm »
Widze ze mamy fachowca na forum,cieniowanie bazą wodną?cóż o takiego?co to za technika?mozesz cos na ten temat powiedziec?

enter84

  • Gość
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2014, 12:46:38 pm »
Cieniowanie to proces który polega na płynnym przejściu nową bazą (kolorem) na stary tak aby różnica koloru była niezauważalna tzn.wyeliminowanie zjawiska różnicy w odcieniu na granicy dwóch elementów lub na jednym elemencie. Ważne to jest szczególnie na pionowych elementach typu błotnik -drzwi lub drzwi przednie-drzwi tylne.
Farba wodna(wbrew swojej nazwy nierozcieńczalna z wodą!!!) to coś podobnego jak farba akrylowa na bazie rozpuszczalników,z tymże potrzebuje więcej pracy jeśli chodzi o samo malowanie,przygotowanie podłoża (np.dobrze wygrzany element) ponieważ schnie wolniej od farb rozpuszczalnikowych,farbą wodną trzeba umieć malować(kilka warstw,a cieńszych w odpowiedniej konfiguracji)
Sam do tej pory do końca nie opanowałem techniki malowania tego typu farbami.

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2014, 13:09:58 pm »
Definicja Detailingu to cały proces bardzo precyzyjnego usuwania wszelkich uszkodzeń lakieru  i wnętrza a następnie zabezpieczenie tych elementów różnymi powłokami.
Natomiast cieniowanie malowanie itp to raczej robota dla lakiernika. Z doświadczenia wiem że mało który lakiernik zna się na detailingu.

eRBe

  • Gość
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2014, 17:14:55 pm »
Jako właściciel firmy detailingowej oferuje swoją pomoc w temacie ;) Dobry pomysł z takim tematem :)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2014, 20:55:55 pm »
Cytuj
Jako właściciel firmy detailingowej oferuje swoją pomoc w temacie ;) Dobry pomysł z takim tematem :)
witaj eRBe,mam pytanko do Ciebie,czy powłoke ceramiczną trudno sie kładzie?czy laik taki jak ja ktory tego nigdy nie robił,jest w stanie przy  dobrych checiach i zaangażowaniu połozyć powłoke ceramiczną?a moze polecisz jakas inna powłoke,którą mozna samemu wykonać...

Witam ponownie :),a moze ktos z forumowiczow zafundował swojemu kotkowi powłoke ceramiczną lub polimeryczną i sie podzieli swoimi odczuciami po tym zabiegu,czy warto było,jak z trwałością tejże powłoki i ogólnie czy warto kupić
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 08:23:33 am wysłana przez Choina »

eRBe

  • Gość
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2014, 11:38:12 am »
aro jeżeli chodzi o powłoki ceramiczne to z czystym sumieniem mogę polecić powłoki marki Gyeon a konkretniej Gyeon Mohs. Jestem autoryzowanym partnerem tej marki i zdecydowałem się na nią po sprawdzeniu wielu innych powłok - działanie oraz aplikacja właśnie Gyeona najbardziej mi odpowiada.

Jeżeli chodzi o nałożenie samemu powłoki to oczywiście jest to jak najbardziej do zrobienia. W zestawie dostajesz wszystko co niezbędne do aplikacji powłoki razem z instrukcją jak to poprawnie zrobić. Pamiętaj, że przed powłoką należy wykonać konkretną korektę lakieru ze względu na to, iż powierzchnia musi być idealnie przygotowana a poza tym powłoka często potrafi uwidocznić różne niedoskonałości na lakierze.

Być może widziałeś temat który wstawiałem z prac nad detailingiem nad Jaguarem XJ8 - na tamtego Kocura kładłem właśnie powłokę od Gyeona i muszę przyznać, że efekt po zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Świetna szklistość, odbicia, delikatnie wizualnie przyciemnił się lakier. Coś pięknego. Co do trwałości powłoki to tak naprawdę dużo zależy od użytkownika i tego jak ją konserwuje - jeśli się odpowiednio dba i odświeża powłokę to takowa może na lakierze "siedzieć" dobrych parę lat.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2014, 18:29:18 pm »
dzięki eRBe :) czy jak już bedę gotowy to mogę np sie do Ciebie uśmiechnąc i u Ciebie zamówic taki zestaw?tak,czytałem tą Twoją relacje,bardzo mi sie to spodobało i nie ukrywam ze zachorowałem na taką powłoke ;D :-V...tak,nad lakierem musze popracowac i go doprowadzic do idealnego stanu,na razie mam kupe innych spraw na głowie i brak czasu na wszystko ale prędzej czy pózniej sie za to zabiore...hmm co masz na mysli mówiąc ze powłoka ceramiczna moze uwidocznic niedoskonałości lakieru?np ze bardziej znac ryski jak nie beda dokladnie usuniete?kurde szkoda ze nie mam gdzie na zywo obejzec efektu takiej powłoki...

eRBe

  • Gość
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2014, 19:25:53 pm »
dzięki eRBe :) czy jak już bedę gotowy to mogę np sie do Ciebie uśmiechnąc i u Ciebie zamówic taki zestaw?tak,czytałem tą Twoją relacje,bardzo mi sie to spodobało i nie ukrywam ze zachorowałem na taką powłoke ;D :-V...tak,nad lakierem musze popracowac i go doprowadzic do idealnego stanu,na razie mam kupe innych spraw na głowie i brak czasu na wszystko ale prędzej czy pózniej sie za to zabiore...hmm co masz na mysli mówiąc ze powłoka ceramiczna moze uwidocznic niedoskonałości lakieru?np ze bardziej znac ryski jak nie beda dokladnie usuniete?kurde szkoda ze nie mam gdzie na zywo obejzec efektu takiej powłoki...

Bardziej uwidoczniłaby koliste rysy tzw. "swirle", hologramy. Dlatego lakier trzeba przed powłoką naprawdę dokładnie i dobrze wykończyć. Jeżeli chodzi o powłokę to daj znać a podziałamy ;)

Offline rmazurek

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2014, 23:57:40 pm »
Dzis pobawilem sie troszke konkretne mycie - Dwa mycia przy uzyciu deamon foam shampoo po tym glinka turtle, kolejne mycie - polerka mleczkiem auto glym i na koniec wosk turtle wax





Warto klasc jeszcze jedna warstwe wosku ? A moze sealant i pozniej wosk?

Wszelkie rady mile widziane:)
Jest:
I-Pace HSE Black 24MY/ XE 2.0d AWD / MX-5 NB 1.8 TURBO!

Były:
I-Pace HSE 21MY
E-Pace 2.0d AWD
XJ 3.0D
A1 1.4 TFSI
XF 3.0D
Fiesta 1.0
Accord 2.2 ictdi
Carisma 1.8 GDI
Punto 1.2
323f BG 1.8
Corsa A 1.2

Offline Kabalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Detailing jaguara
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2014, 21:54:37 pm »
Musisz się zdecydować czy sealant czy wosk - kładzie się albo to albo to, a nie jedno na drugie, Sealant to nic innego jak wosk syntetyczny :) jednak polecał bym jakiś fajniejszy wosk do dopieszczenia lakieru, jak np uniwersalny collinite 476.
X308 / 3.2 / 2001