Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Jaguar XJ40 4.0 S / czy była wersja sportowa 4 l silnika?

<< < (2/3) > >>

katar83:
Wersje sport sa 3.2 i 4.0. Sam mialem wersje 3.2S. Jest to standardowe auto, tyle tylko co zawieszenie z przodu ciut inne(anti roll bar, ewentualnie inne amortyzatory),  troche inne malowanie i ewentualnie siedzenia ladniejsze.

Michal_sk8:
Powiedz mi jeszcze jak wygląda sterowanie siedzeniami? bo na tunelu środkowym nie ma panelu sterującego a osobiście siedzenia sport mniej mi się podobają, a podzespoły jakieś są inne lub inne np przełożenia dyfra czy skrzyni, lub jakieś dodatkowe km czy nm?

katar83:
Siedzenia extra elektryczne(memory seat pack) to dodatek do auta ktory mozna bylo sobie dokupic w momencie kupna auta. Generalnie cale okablowanie jest, brakuje tylko siedzen, sterownika do nich i przelacznikow.
Napopularniejsze byly chyba siedzenia magnoliowe z czerwona obwodka, te sa rewelacyjne i bez extra motorow ;-)
Podzespoly w zasadzie wszystkie te same, dyfrow bylo chyba z 5 rodzajow, mozesz spotkac te wszystkie lepsze, szczegolnie w 3.2s(limited slip diff) ktory kompensuje przyspieszenie w porownaniu do wersji 4.0. KM i NM sa standardowe. Skrzynia w 3.2s jest zawsze mechaniczna, 22F, w 4.0 jest zawsze elektroniczna 24F.

Michal_sk8:
ok dzięki za info, a takie "odsportowienie" wizualne przyszło mi a myśl 9 punktów i chciał bym wiedzieć czy wszystko jest bez problemów większych do zrobienia, tzn ściągasz jedno i zastępujesz drugim

wnętrza nie wpisałem bo pisałeś wcześniej że można to zrobić zmieniając je na tradycyjne, jedynie chciałem zapytać czy te stoliki w oparciach można wymontować z foteli daimlera i zamontować w jaguarze? bo chyba kształt oparcia z tyłu jest taki sam

*zdjęcie dokładki przy tablicy rejestracyjnej
*zmiana świateł tył lub dołożenie obramowań chromowych
*dołożenia 2 listew chrom pomiędzy światłami z tyłu nad i pod rejestracją
*dołożenie (zmiana z matowych) chromu na słupku pomiędzy drzwiami
*dołożenie (zmiana z matowych) obramowań chromowanych na krawędziach drzwi wokół szyb
*dołożenie chromu w zagłębienia od świateł przednich
*zmiana lusterek na chromowe
*zmiana bocznych kierunkowskazów na te dłuższe
*dołożenie listw chrom wzdłuż auta (te daimlerowe)

katar83:
Wszystko sie da na pewno zrobic bez problemu jesli zorganizujesz czesci. Sam wstawialem chromowane swiatla z tylu, slupki miedzy drzwiami i zmienialem lusterka. Jedyne nad czym bym sie zastanawial to kierunkowskazy ale z mniejszych na wieksze nie powinno byc problemu raczej.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej