Autor Wątek: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?  (Przeczytany 10710 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2014, 00:34:31 am »
To ja sie nie zgodzę. tzn. zgadzam się cześciowo. Wiadomo, że nowe reflektory lub dobre wypolerowanie zrobi róznicę, ale to jest grubsza sprawa, a poza tym kupno z allegro nie daje nikomu pewności, że dostaniemy lepsze niż te które mamy. Nie wiem czy sa dostępne nówki, a jeżeli nawet to pewnie za kosmiczne pieniądze. Uważam, że takie rozwiązanie nie jest dla wszystkich, a poniewaz miałem wcześniej wsadzone Osram NightBraker-y to wiem, że jednak była róznica w oświetleniu drogi na tamtych zarówkach. U mnie to było widać wyraźnie.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline xp32

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2014, 08:05:45 am »
Gwarantuje Ci że są dostępne nowe lampy i to nie na alledrogo ani w aso. Nie powiem żeby były tanie i wiem że nie każdego będzie na to stać (sam składałem kase kilka miesięcy) ale zawsze mozna spróbować reflektor zregenerować. Taniej i to zdecydowanie. Oczywiście jeśli założę teraz żarówki +xx% to napewno będzie jaśniej niż na najzwyklejszych. Temu nie przeczę.  Chodziło mi o to zeby się najpierw przyjrzeć w jakim stanie jest reflektor a nie próbowac rozwiązać problem żarówkami :)


A co do ceny wymiany i gdzie można kupić... jak chcesz to na priv podam Ci adres stronki. Ceny tzw oryginalnych części jak w UK.


Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 28, 2014, 19:37:45 pm »
Wczoraj zjarała mi się prawa żarówka!!! Tak jak pisałem powyżej to TUNGSRAM Megalite +90%. Nie wytrzymała nawet 2 miesięcy!!!
Albo teraz taki bullshit robią albo coś u mnie z lampami jest nie hallo.
Przecież to nie jest chyba normalne.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2014, 14:35:07 pm »
od razu na świeżo z garażu...
krew mnie zalewa z tym zjebanym samochodem
żeby wymienić głupią żarówkę, która na dodatek pali mi się co 2 miesiące to muszę odkręcać zderzak i wyjmować lampę???!!!!
przecież to jakiś żart chyba ten cały samochód
no podniósł mi ciśnienie na maksa teraz
jestem po półtora godzinnej walce z deklem od lampy, którego w żaden sposób nie mogę założyć
próbowałem już na różne sposoby łącznie z poluzowaniem dwóch górnych śrub w lampie i nie da rady

jedyne co osiągnąłem to, że mnie kręgosłup rypie po takim czasie w pozycji non stop nachylonej
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2014, 23:12:19 pm »
Sprawdź na odpalonym silniku i ok 2000rpm jakie masz napięcie na żarówce, jeśli powyżej 14.0V, to jest nie tak.

Do wymiany żarówki jest niezbędne troche zdolności manualnych a'la ginekolog, ale ja bez problemu wymieniam nawet żarówki kierunkowskazu w lampie przedniej bez demontażu lampy ani odchylania jej. Gorzej jest w wersji z Xenonem D2S, niby dekiel w nich jest częściowo gumowy, ale miejsca do manewrowania jest znacznie mniej. Mało tego, masz 2004r czyli max. 2004.5, to nie płacz, bo w 2006.5 jest dopiero utrudnione (inna pompa ABS/ESP, przewody bardziej wysunięte do lampy prawej).

PS. Ciesz się, że nie masz Renault Modusa, Smarta ForTwo po lifcie lub Megane II poliftowej, w nich musisz mieć rękę łamaną ok 10cm za zgięciem dłoni.

ghrh

  • Gość
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2014, 23:43:52 pm »
Za pierwszym razem pojechałem do serwisu. Skasowali mnie na stówę to następnym razem miałem motywację :) Pierwsza samodzielna wymiana zajęła mi godzinę. Teraz już max kilka minut, tylko dłonie się tydzień goją

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2014, 17:42:41 pm »
nie wiem jakim cudem wam się udało, ale tak jak pisałem spędziłem 1,5h i nie udało mi się założyć dekla. U mnie pompa ABS-u również utrudnia zadanie, ale najgorsze jest co innego. Nie mam w ogóle miejsca aby odsunąć ten wygięty drut w prawej strony, którym potem sie blokuje dekielek. Poza tym w tamtym miejscu nie ma też miejsca aby troszkę pomanewrować i cofnąć do tyłu, bo tam jest tylko wycięty w szkielecie blachy półokrągły otwór, ale jest on zdecydowanie za mały. Jak próbuję wsadzać dekiel to jego tylna ścianka już trze o blachę, więc nie mam jak nim manewrować. bok dekla już czepia za ten drut, a ja rękę mam po przeciwnej stronie, bo nie ma wcale miejsca aby ją wsadzić gdzieś dalej.
W dodatku na obramowaniu dekla z prawej strony jest taka łapka (jest ich kilka naokoło), która ma zajść na zewnętrzną stronę lampy. W tym celu muszę dekielek troszkę cofnąć w tył. A u mnie nie ma jak cofnąć, a w dodatku nic nie widzę, cały czas ta łapka zahacza mi za drut lub wchodzi do wewnątrz. Po prostu niewykonalne!!!
To nie jest tak, że ja nie mam pojęcia co robię. Naprawdę próbowałem na wszystkie sposoby.
U mnie dodatkowo jest jeszcze w sąsiedztwie zamontowany moduł i zbiorniczek od takiego specjalnego płynu czyszczącego wtryski LPG, ale oczywiście zacząłem od wymontowania tego wszystkiego. Wymiana żarówki poszła sprawnie. Problemem jest tylko założenie prawego dekielka, a nie chcę jeździć bez niego, bo mi lampę zasyfi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2014, 18:11:50 pm wysłana przez bodi »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 30, 2014, 20:07:55 pm »
Poproś żonę/córkę/kochankę żeby wślizgnęła dłoń między pompą a deklem i opuszkami palców pociagnęłą to blaszane zabezpieczenie dekielka. To wykonalne nawet dla faceta z dłońmi 10, a baba to zawsze wszędzie łapska wepcha ;)

ghrh

  • Gość
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 30, 2014, 21:33:14 pm »
Żeby zdjąć/założyć zewnętrzny haczyk po stronie pasażera wożę specjalnie długi prosty śrubokręt. Wtedy przez taką dziurkę w pasie przednim można spokojnie dojść i manewrować.