Autor Wątek: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?  (Przeczytany 10811 razy)

MsSolton

  • Gość
Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« dnia: Grudzień 28, 2010, 21:35:00 pm »
Mam pytanko...jaki polecacie rodzaj żarówek do x-typa 2,5 V6...dzisiaj padła mi jedna żarówka, a dokładnie od strony kierowcy i chcę wymienić jak prawo nakazuje obydwie naraz stąd moje pytanie, czy są jakieś żarówki godne polecenia, które ktoś ma sprawdzone oraz czy czekają na mnie jakieś niespodzianki przy wymianie żarówki???

zadek07

  • Gość
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2010, 22:24:42 pm »
Kup jakies markowe np osram 90% wiecej swiatla

MsSolton

  • Gość
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2010, 22:50:34 pm »
Markowe chcę na na pewno nie jakieś made in china...tylko bardziej interesuje mnie typ żarówki...niebieskawe czy białe...ponoć jakieś z Phillipsa są dobre tylko jaki model???

Offline natas1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2010, 20:29:09 pm »
Witam
Ja mam założone Philips BlueVision i dają więcej światła niż tradycyjne żarówki, jednak tak jak wcześniej pisano lampy w X-sie słabo świecą, dlatego będę zastanawiał się nad HID-em. Pozdrawiam
X-Type 2.0D 2005

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2010, 21:50:18 pm »
Ja zalozylem ostatnio philipsy premium +30% bo na szybko potrzebowalem i swieci bardzo fajnie, jasno i mocno. Najlepsze podobno Osran Night Braker. Nie wiem dlaczego niektorzy pisza o slabych swiatlach ale jak klosze czyste to swieci bardzo ladnie i oswietla bardzo dobrze.. acz przy troche przybrudzonych juz nie widac nic  :-gwizd wiec dbac o klosze ;)
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sier¶æ ;]

ktr

  • Gość
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2010, 10:58:42 am »
Reflektor (a najlepiej cały samochód) powinien być jak buty - czyli umyty, czysty i dobrze zapastowany:) Ma lśnić, jak psu jajca:) Wtedy wszystko ładnie świeci, łącznie z reflektorem, który najlepiej by był w wersji europejskiej, a nie np. amerykańskiej.

rufus1977

  • Gość
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2010, 17:05:03 pm »
Osram Night Breaker ,takie mam założone i dobrze świecą.


Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2014, 00:56:12 am »
Ja miałęm u siebie te Osram Night Breakery i świecą rzeczywiście trochę lepiej (wcale nie tak znacząco), ale u mnie wytrzymały zaledwie kilka miesięcy. Ciekawostką jest fakt, że spaliły mi się w trasie praktycznie w tym samym momencie. Rano była duża mgła i sprawdzałem czy na krótkich lepiej czy z załączonymi halogenami, wiec wiem na 100% że wtedy obie działały, a wieczorem wracając zajechałem na tankowanie (to był moment gdy zaczynało się ściemniać i dlatego te 15 minut na Orlenie zaowocowało dość znacznym zwiększeniem ciemności). Po wyjechaniu z CPN zauważyłem, że chyba coś nie tak ze światłami. Zatrzymałem się i sprawdziłem i rzeczywiście ciemno. Długo nie mogłem w to uwierzyć. Kilka razy sprawdziłem czy oby coś nie było tak z włącznikiem.
Z konieczności musiałem kupić w trasie (w CPN-ach żadko mają coś lepszego) zwyklaki i już tak zostało.
Lepsze żżarówki są niestety mało żywotne i to słyszałem już niejednokrotnie. Sam również tego doświadczyłem.
Dla mnie jest to dośc istotna wada, ponieważ mam zamontowaną instalację LPG i bez demontażu jednego elementu nie dam rady wymienić prawej żarówki. Zdemontować ten element też da się tylko w garażu. Na poboczu lub na parkingu tego raczej nie idzie dokonać.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2014, 15:57:22 pm »
Nie zgodzę się z tym, że wszystkie żarówki z serii +xx% i blue są mniej żywotne. Dużo zależy od auta, sposobu używania itd.

Mam Philips Blue Vision H4 od 2005r. (!), najpierw w Escorcie później w 3 Sierrach (przeżyły 3 dzwony), a teraz w Transicie. Dopiero z pół roku temu mi się przepaliła jedna z nich. Co ciekawe, kupiłem je i od razu jedna się przepaliła przy 1. włączeniu świateł drogowych, ale wymieniono mi ją bez gadania.

Na drogowych mam założone Osram Cool Blue Intense H1, dla mnie rewelacja, światło białe, jasne, jest go dużo i tam gdzie potrzeba. Zdecydowanie jest go więcej niż w standardowych Osramach. Jakkolwiek najlepsze zdanie o żarówkach "standard" mam o Tungsram i Osram. Z żarówek Premium najlepsze byly Philips Power2Night (GT150), ale niestety juz ich nie widzę nigdzie. Fajne są Philips BlueVision Ultra, ale są 2x droższe niż Osram, a żywotność podobna i jakosć światła niewiele lepsza.

Dobre są też NARVA Power Range Blue (czy jakoś tak), fajne białe, jasne światło i niebieska poświata w reflektorze. Rozkład światła w reflektorze też na dobrym poziomie.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2014, 15:08:30 pm »
Ostatnie spostrzeżenia dot. żarówek. Tak jak pisałem ok. 3 miesiące temu wymieniałem 2 sztuki na zwyklaki i dzisiaj znów spaliła mi się lewa!!! Już wcześniej odpierdzielała manianę, bo kilka razy zdarzyło mi się, że przy uruchamianu Jaguara prawa włączała się od razu po przekręceniu kluczyka (bo mam włącznik na automat i zaklejony czyjnik zmierzchowy na lusterku tak aby mi sie światła zawsze automatycznie właczały), a lewa dopiero potem za sekundę - kilka sekund tak jakby coś nie kontaktowało... Podejrzewałem, że może coś na wtyczce może nie styka, ale dzisiaj już  się nie zaświeciła. Kupiłem żarówkę i zacząłem się dobierać i okazało się, że żarówka poszła.
Nie pamiętam na 100%, al wydaje mi się, że to była żarówka NARVA tak zwykła. Teraz wsadziłem najtańsza z TESCO topdrive czy coś w tym stylu i musze sobie coś z lepszymi parametrami w necie obcykać.

Wkur-wią mnie tylko, że w dzisiejszych czasach wszystko co produkują to specjalnie jest robione kiepskiej jakości, aby sie na okragło psuło tylko po to aby kupować nowe. To jest chory świat dosłownie.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2014, 16:49:04 pm »
Też miałem kiedyś żarówki NARVA. Pierwsza przepaliła mi się po ok. trzech miesiącach , druga tydzień później.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2014, 17:58:28 pm »
Za tydzień powinienem miec juz nowe, więc jak mi się zdupczy to se zmienię obie na Tungsram Megalight
Kupiłem 2 komplety - jedne +90% światła, a drugie +120%.
Zwykłe zarówki w X-sie świecą moim zdaniem za słabo i jedyny powód ich monatażu to albo oszczedność kasy albo wiara w większą ich wytrzymałośc (moja niestety się niedawno skończyła).
Czy ktoś z Was używał zarówek o zwiększonej trwałości? Szukając natknałem się na niektóre co maja 2,3 lub nawet 4-ro krotną zywotność (to z opisu - a mnie bardziej interesuje rzeczywistość).
Zastanawiałem się czy od razu nie wziąć też takiego kompletu, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że to byłaby chyba za duża "rozpusta" głównie z tego powodu, że żarówki wymieniam jednak parami (no chyba, że to standardy), a te co kupiłem teraz mają inne parametry i nie potrzebuję mieć potem po jednej nieparzystej sztuce od trzech kompletów.
No chyba, że przepalałyby się parami jak ostatnio NightBrakery ;)))
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2014, 15:11:38 pm »
Właśnie wróciłem z garażu po montażu Tungsram Megalight +90% i moje spostrzeżenia dla osób, które rozważały zakup tych żarówek. W niktórych sklepach opis sugeruje, że barwa światła jest biało-niebieska i sama bańka jest w części czołowej pokryta niebieską powłoką. Jednak ta żarówka świeci normalnym światłem i ktoś kto szuka efektu "xenon" tutaj go nie doświadczy.
Co do zwiększonej efektywności świecenia nie chcę się w tej chwili wypowiadać, bo musiałbym przekonać się w warunkach nocnych.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline xp32

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Jaki rodzaj żarówek świateł mijania do x-typa?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2014, 18:14:18 pm »
To i ja dorzucę swoje dwa grosze. Próbowałem różnych żaróweczek: zwykłych, +20%, +30% czy jakikolwiek inny plus. Różnicy żadnej (o czystość reflektorów dbam by ktr :) )
W końcu stwierdziłem że nie da się tak dłużej jeździć. Z ciężkim bólem serca i jeszcze większym portfela wymieniłem reflektory na nowe. Różnica - żarówki no name które były w komplecie z lampami - jasność i doświetlenie drogi na światłach mijania tak jak wcześniej na długich.
Reflektor zużywa się tak samo jak każda inna część więc może zamiast kombinować z żarówkami trzeba by było dać reflektory do polerowania i odbłyśniki do regeneracji albo wymienić na nowe :)

 :-tylko