Autor Wątek: piszcząca szyba kierowcy  (Przeczytany 3056 razy)

ktr

  • Gość
piszcząca szyba kierowcy
« dnia: Marzec 29, 2014, 12:40:57 pm »
Od jakiegoś czasu zaczęła mi piszczeć szyba kierowcy, podczas opuszczania i podnoszenia jej. Co to może być? Czy Waszym zdaniem trzeba rozbierać drzwi i szukać przyczyny? Czy są jakieś dobre i proste sposoby by chodziła cicho?

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: piszcząca szyba kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2014, 23:56:34 pm »
Silikonowy spray zalatwia sprawe - przy okazji prysnij na  uszczelki drzwiowe  to nie  bedzie  przymarzało na  mrozie.

ktr

  • Gość
Odp: piszcząca szyba kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2014, 22:41:29 pm »
Chodzi Ci o coś takiego?:
http://www.kammar24.pl/den-braven-spray-silikonowy-400ml-dbceb020043-p-12998.html

Jeśli tak to jak i gdzie dokładnie pryskać? Czy trzeba rozbierać boczek?

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: piszcząca szyba kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2014, 02:40:42 am »
Tak - mniej wiecej o taki chodzi - silikonowy smar sie  nie  babrze po wyschnieciu i naprawde  długo zapewnia  dobry poslizg.Opusc szybe i prysnij w  prowadnice  po obu stronach - mozesz  tez  troszke  je wyczyscic bo zbiera  sie  tam troche syfu. U mnie  piszczenie  mineło zupełnie po takim zabiegu - rozebranie drzwi nie potrzebne . Powodzenia

ktr

  • Gość
Odp: piszcząca szyba kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2014, 16:53:10 pm »
Opuściłem szybę i nawaliłem w tę szczelinę towaru po całej długości drzwi. Jest lepiej, zobaczymy czy na stałe. Tylko teraz muszę szybę dobrze umyć bo cała jest w tym silikonie. Butla ma krótki ten podajnik do wprowadzania (ze 2 cm max), ale dało radę tam napsikać.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: piszcząca szyba kierowcy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2014, 01:17:07 am »
Ktr - w prowadnice  miales  pryskac  a  nie po uszczelce pod szybą :)

ktr

  • Gość
Odp: piszcząca szyba kierowcy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2014, 08:29:32 am »
Jak opuściłem szybę całkowicie, to jako laik nic nie widzę prócz szczeliny, w której schowała się szyba. Więc tam właśnie psikałem, a nie na uszczelkę, tylko do środka. Starałem się psikać tak jakby po obu stronach szyby.

Gdzie miałem psikać po opuszczeniu szyby bez zdejmowania boczka jak nie w tę szczelinę?

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: piszcząca szyba kierowcy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2014, 13:00:36 pm »
No dobra - obrazkowo. Tam gdzie żółte strzałki są prowadnice  które miałeś nasmarować.



ghrh

  • Gość
Odp: piszcząca szyba kierowcy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2014, 13:32:27 pm »
No dobra - obrazkowo. Tam gdzie żółte strzałki są prowadnice  które miałeś nasmarować.
Ktoś Ci dowcip zrobił i przełożył kierownicę na złą stronę ;)

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: piszcząca szyba kierowcy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2014, 14:39:20 pm »
ghrh - jako że x-type powstawał w Coventry to w sumie Tobie przełożono kierownice na złą stronę a nie  mnie  ;D
Po 9 latach jakoś się juz  przyzwyczaiłem - a jak jade  do Polski to przed wyprzedzaniem najpierw  patrze  na  ekran kamerki  zainstalowanej z  lewej strony szyby. Włączajcie  wiec  swiatła bo mozecie  mnie  zabić :)