Autor Wątek: Prawe nadkole, co to za wtyczka?  (Przeczytany 2638 razy)

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Prawe nadkole, co to za wtyczka?
« dnia: Marzec 30, 2014, 18:27:19 pm »
Drodzy koledzy cóż to za wtyczka?

miałem ją zawiniętą taśmą izolacyjną a od niej dosztukowane są halogeny.. Nie mam świateł automatycznych więc może tu siedzi problem. Czy tu jakiś moduł powinien być?
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2014, 00:06:04 am wysłana przez Choina »
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Prawe nadkole, co to za wtyczka?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2014, 18:37:50 pm »
A ty co?? Przód rozebrałeś?? :/
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Prawe nadkole, co to za wtyczka?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2014, 19:01:52 pm »
Ja Ci raczej nie pomogę, ale czy to jest oryginalna wtyczka?
Pytam się, bo u mnie wszystkie wiązki są okręcone taką czarną taśmą lub idą w czarnych koszulkach. Takie wiązki gołych przewodów idących od wtyczki do wtyczki to dla mnie nowość. Poza tym u mnie halogeny mają osobne dedykowane wtyczki i też z zaizolowanej wiązki.
Dodatkowo nie napisałeś czy masz opcję bez świateł automatycznych we włączniku, czy też Twój kocur posiada taki włącznik, ale ta funkcja Ci nie działa ponieważ masz jakąś awarię świateł (po prostu ktoś wsadzał pazury i coś popsuł swoimi przeróbkami). A ze zdjęcia widzę, że to bardzo możliwe.

U mnie raczej nic podobnego nie ma w tej części auta, ale może to kostka od spryskiwaczy reflektorów (ja mam akurat wersje bez tego dodatku).
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Prawe nadkole, co to za wtyczka?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2014, 20:12:20 pm »
Kolega chyba nie rozróżnia stron.
Taka wtyczka znajduje się w lewym narożniku między nadkolem a zderzakiem (w dieselu w okolicy ICU), jest to oryginalna wtyczka 8 lub 10-pinowa (już nie pamiętam ile ich jest) do halogenów przeciwmgłowych przednich a także (jeśli posiada) czujników parkowania przednich).

Ktoś po dzwonie (najprawdopodobniej) zawieruszył drugą część wiązki (ze zderzaka) i na chamsko polutował kable pomijając kostkę. Tak zwane żukojebstwo.

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Prawe nadkole, co to za wtyczka?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2014, 20:24:56 pm »
Przywaliłem w zimie w zaspe która się okazała zamarznięta góra piasku przykryta śniegiem i urwalem zaczep zderzaka i zgubiłem halogen. Ładna pogoda była w ten weekend to chciałem określić skalę szkód no i znalazłem te wtyczkę. Halogen muszę kupić nowy, nowe mocowanie zderzaka bo się urwało no i zderzak do malowania. Kable były w czarnej taśmie ale ja ściągnąłem. Czujnik i pokrętło do automatu mam tyle że jest no reaction at all. Wtyczka do sprysków chyba nie jest aż tak szeroka i ta wtyczka jest z jednej strony i wygląda na ori. Kocur był z tej strony kiedyś uderzony dlatego podejrzewam jakiś moduł.. Mam tylko nadzieję że nie poduszki..

Jak patrzysz na auto to z prawej strony ale pewnie jest kolego tak jak mówisz, że to od czujek przednich.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Prawe nadkole, co to za wtyczka?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2014, 21:39:38 pm »
Mocowanie z tego co pamiętam jest w zderzaku.

Halogen to pikuś, OE jest z Valeo, z Valeo nowy to koszt ok 70zł.
Szczerze nie wiem, czy taniej nie znajdziesz zderzaka w kolorze niż mocowanie i malowanie starego, jak masz farta to w 300zł z wysyłką się zamkniesz ;)