Autor Wątek: Wymiana modułu skrzyni biegów + ewentualnie skrzyni  (Przeczytany 2129 razy)

Kayyko

  • Gość
Wymiana modułu skrzyni biegów + ewentualnie skrzyni
« dnia: Marzec 27, 2014, 13:41:31 pm »
Witam,
muszę wymienić moduł skrzyni automat  w X'ie 2003 2,5 V6 4x4 Sport. Mój obecny moduł ma oznaczenie 1X4372401KC natomiast większość dostępnych ma końcówkę AG czy to robi jakąś ogromną różnice?
I drugie pytanie czy gdyby doszło do wymiany skrzyni to czy może to być dowolna skrzynia z X'a bądź S'a 2,5 lub 3,0 czy tez do sporta jest jakaś inna?

Proszę o podpowiedź.

Jawe83

  • Gość
Odp: Wymiana modułu skrzyni biegów + ewentualnie skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2014, 14:59:15 pm »
A co się stało?

Kayyko

  • Gość
Odp: Wymiana modułu skrzyni biegów + ewentualnie skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2014, 15:37:14 pm »
ciężko stwierdzić co, ale efekt jest taki, że komputer nie widzi skrzyni i jest to wina modułu i trzeba go wymienić, jak będzie sprawny moduł to dopiero będzie wiadomo czy skrzynia jest sprawna i stąd moje pytanie czy może być dowolny moduł do X'a z podanym przeze mnie numerem czy musi być identyczny jak obecny?

Kayyko

  • Gość
Odp: Wymiana modułu skrzyni biegów + ewentualnie skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2014, 10:30:03 am »
po diagnostyce komputerem pokazywał 3 błędy cam dotyczące przepustnicy, czujnika temperatury i braku komunikacji ze skrzynią (DSC System Fault, Check Engine).
Jeden z polecanych na forum warszawskich mechaników od Jagów zdiagnozował problem jako nadający się do wyrzucenia moduł skrzyni i po włożeniu nowego zalecił również wymianę skrzyni ponieważ ciągle komputer pokazywał błąd ze środka skrzyni. Samą diagnostykę po rabacie bez robocizny polegającej na wymianie bądź naprawie wycenił na 1 000zł. Części wycenił na 2 500zł (moduł +skrzynia), a przełożenie skrzyni na dodatkowy 1 000zł. Auto stało u tego pana ok 3 tygodni.
Inny podwarszawski mechanik (elektryk) z Ząbek dokonał diagnostyki światłowodu i innych podzespołów po czym doszedł do wniosku, że podczas ostatniego odgrzybiania klimy ktoś zalał tym płynem "jakąś skrzynkę" i doszło do zwarcia i przepalenia kilku "transformatorków", które wymienił. Dodatkowo oczyścił światłowód. Wszystkie błędy zniknęły. Jaguś śmiga jak nowo narodzony. Koszt 900zł plus flaszka Jacka Danielsa :) Zeszło mu się z tym prawie półtora tygodnia.