Autor Wątek: Aktywny sub pod siedzenie  (Przeczytany 3873 razy)

monteki

  • Gość
Aktywny sub pod siedzenie
« dnia: Marzec 19, 2014, 00:19:21 am »
Słuchajcie ,

Ponieważ moje auto jest jak nowe  , i chciałbym jak najmniej ingerować we wnętrze , pomyślałem o aktywnym subwoferze pod siedzeniem , co myślicie o takim rozwiązaniu . moje auto2008r 30 tys km , a służbowa Kia grała 10 x lepiej.. brakuje mi trochę basu przy czarnej muzie , nie chodzi mi o jakis wielki efekt,, ale żeby go w ogóle nieb yło w aucie tej klasy..

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Aktywny sub pod siedzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2014, 00:54:47 am »
Oryginalny subwofer znajduje się pod tylną półką, wtedy na tylnej półcę znajduje się taka "siatka", a pod nią dwa kółka, czyli miejsce na subwofer, ten subwofer jest przykręcony w bagażniku, w sumie z tego co się orientuje to rzadko który X-type był w to wyposarzony, także masz dwa rozwiązania, albo oryginalnie, albo tak jak Ty chcesz.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Jawe83

  • Gość
Odp: Aktywny sub pod siedzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2014, 13:37:32 pm »
A zaglądałeś w ogóle pod ten fotel? Przecież tam praktycznie miejsca nie ma, więc to, co by się dało tam wrzucić, nie będzie prawie w ogóle grać ze względu na małą wielkość i fakt, że fotele w X'ach są całkiem masywne.

Jak kolega CiGaR sugeruje, fabryczny subwoofer pod tylną półkę i będzie git :) Jeśli nie masz premium audio, to wystarczy zastąpić głośniki ze skrzyni jakimiś nowymi + wstawienie wzmacniacza w miejsce aktualnego (który jest stworzony stricte pod system premium audio), co pozwoli na podpięcie się pod aktualną instalację.

monteki

  • Gość
Odp: Aktywny sub pod siedzenie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2014, 14:17:40 pm »
A zaglądałeś w ogóle pod ten fotel? Przecież tam praktycznie miejsca nie ma, więc to, co by się dało tam wrzucić, nie będzie prawie w ogóle grać ze względu na małą wielkość i fakt, że fotele w X'ach są całkiem masywne.

Jak kolega CiGaR sugeruje, fabryczny subwoofer pod tylną półkę i będzie git :) Jeśli nie masz premium audio, to wystarczy zastąpić głośniki ze skrzyni jakimiś nowymi + wstawienie wzmacniacza w miejsce aktualnego (który jest stworzony stricte pod system premium audio), co pozwoli na podpięcie się pod aktualną instalację.

a jak mam poznać że mam premium audio ?

moje audio  wygląda tak:

http://www.autoevolution.com/image/jaguar-x-type-2001/925.html

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Aktywny sub pod siedzenie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2014, 17:52:56 pm »
Bida, nic ni ma.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Aktywny sub pod siedzenie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2014, 19:42:30 pm »
Zgadzam się z kolegą i pod siedzeniem nic nie zmieścisz.
Sam mam podobne spostrzeżenia co do dźwięku i nie do końca wiem jaką pójść drogą. Po pierwsze wymieniłem już głośniki w przednich drzwiach na Morel Tempo 6, ale to raczej basu nie dodało. Jest za to lepsza kontrola dźwięku i barwa. Ponieważ również zależy mi na zostawieniu funkcjonalności i wyglądu fabrycznego w największym możliwym stopniu, to dokupiłem wzmacniacz Clarion XC1410, który chcę zamontować gdzieś za centralną konsolą (na razie nie mam potwierdzenia, że się zmieści na 100%). Do wzmacniacza można wziąć sygnał z przewodów głośnikowych i po przejściu przez wzmak będzie po prostu więcej mocy - chociaż i tak nie jestem pewien czy wystarczająco napędzi suba. Sygnał do napędzania suba chcę wziąć z przewodu głośnikowego z tylnych drzwi i albo dam fabrycznego suba na tylną półkę, albo jakąś lepszą skrzynię basową do bagażnika (tak aby w razie potrzeby można ją było wyjąć).
Nie wiem dlaczego nagłośnienie w Jaguarze to taka porażka. Nawet w Hondzie Jazz na dwóch 13cm fabrycznych głośniczkach szerokopasmowych z fabrycznego audio brzmienie było lepsze niż w mnie na dwudrożnym układzie głosników z przodu (17cm + tweetery) plus szerokopasmówki 17cm w tylnych drzwiach???
Co dziwniejsze Jaguar ma bardzo solidne drzwi i nie powinno tam nic rezonować.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Aktywny sub pod siedzenie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2014, 07:42:59 am »
Ja mam Premium Soud SP i nie narzekam  :-clap

Jawe83

  • Gość
Odp: Aktywny sub pod siedzenie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2014, 09:32:27 am »
Wsadzenie samych głośników lepszej klasy nic nie da przy fabrycznym radiu.... to tak, jakbyś zalał do malucha benzynki Vpower Racing 99+, silnik będzie działać, ale nie odczujesz żadnej różnicy :P
Dobry wzmacniacz to podstawa, następnie wygłuszenie drzwi profesjonalnymi matami i będziesz mieć taki dźwięk, że na dobrą sprawę subwoofer może przestać być potrzebny :)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Aktywny sub pod siedzenie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2014, 23:48:35 pm »
sub to podstawa
bez dołu nie ma grania
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black