Autor Wątek: Pompa hamulcowa  (Przeczytany 4702 razy)

monteki

  • Gość
Pompa hamulcowa
« dnia: Marzec 13, 2014, 21:45:38 pm »
Prosba o pomoc

w moim Jagu pedał zrobił się miękki po zimowym  postoju w garażu ( byłem  na pomiarze i siła hamulców jest w  normie ) ale pedał nie jest twardy tylko cały czas schodzi  do samego dna . Płyn hamulcowy jest , i plam w garażu nie mam ..

Czy ktoś wie ile może kosztować pompa hamulcowa do 2.0 D , czy będzie pasować z mondeo ?

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2014, 20:36:24 pm »
Witam.
Przyłączam sie do tematu. Mam dokładnie tak samo , ale dodam że założyłem nowe tarcze i klocki .
Płyn też OK. Samochód da się zatrzymać . Na przeglądzie też OK. A pedał jest miekki i schodzi prawie do podłogi.
Myślę , że to pompa. Może ktoś doradzi jak to sprawdzić ???  pozdr.

ghrh

  • Gość
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2014, 21:53:27 pm »
Po zmianie tarcz i klocków może tak być, poczekać aż się dotrą.
No i przed kombinacjami z pompą spróbujcie obaj odpowietrzyć hamulce. Tutaj typowa jest poprawa po podpompowaniu (wciskasz kilka razy pedał, później łapie wyżej).

monteki

  • Gość
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2014, 15:00:51 pm »
Po zmianie tarcz i klocków może tak być, poczekać aż się dotrą.
No i przed kombinacjami z pompą spróbujcie obaj odpowietrzyć hamulce. Tutaj typowa jest poprawa po podpompowaniu (wciskasz kilka razy pedał, później łapie wyżej).

U mnie nawet po kilkukrotnym wciśnięciu pedał łapie wyżej ale nadal wpada do powoli do końca , więc to chyba pompa tak ?
 Przy zapowietrzeniu  pedał  zatrzymałby się  po kilkukrotnym wciśnięciu prawda ?

ghrh

  • Gość
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2014, 15:05:54 pm »
Skoro tego próbowałeś to oczywiście zgoda :)
Zawsze dobrze jest na początek spróbować najprostsze rzeczy. Szkoda, że u Ciebie wygląda, że na tym się nie skończy.

monteki

  • Gość
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2014, 15:30:06 pm »
Skoro tego próbowałeś to oczywiście zgoda :)
Zawsze dobrze jest na początek spróbować najprostsze rzeczy. Szkoda, że u Ciebie wygląda, że na tym się nie skończy.

Po Twoim poście poszedłem zobaczyć do garażu , ale nawet po kilkukrotnym pompowaniu pedał nadal wjezdza w podłoge więc chyba nie ma nawet co  odpowietrzać nie ?

ghrh

  • Gość
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2014, 15:49:35 pm »
Ja tam guru nie jestem ale faktycznie wygląda, że trzeba gdzie indziej przyczyn problemu szukać.

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2014, 10:54:11 am »
Jak wcześnie pisałem. Nowe tarcze nowe klocki nowy płyn- odpowietrzone. Wszystko już dotarte .
Samochód hamuje i abs też zadziała . Ale pedał trzeba dobrze (mocno) nacisnąc.
Może ktoś montował inną pompę np. z mondeo .???

monteki

  • Gość
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2014, 14:53:38 pm »
a jak wogóle wyglada dostępność pompy hamulcowej , wiem że oryginał kosztuje 1400 zł , więc lekko drogo... macie namiary gdzie mozna by zdobyć taką pompe taniej?

Dodano

Słuchajcie przyjechała znajoma , która ma takiego  Jaga jak ja  i ma dokładnie taki sam hamulec( serwisuje go regularnie w Karliku i pytała się o to w serwisie ). Powolne opadanie pedału hamulca jest normalne ( x type 2.0 diesel)

Po porównaniu aut i kontakcie z RedOctober ( dzięki :) ) moje wnioski  w X-typie (diesel )zjawisko powolnego opadania pedału hamulca jest normalne .   
Pedał łapie ( samochód hamuje wzorowo ) , a potem przy utrzymaniu silnego nacisku  powolutku opada. Sprawdzałem to jeszcze  w dwóch jaguarach , jeden z 35 tys km i drugi 75 tyś km przebiegu oba serwisowane i oba tak miały.  Red October też to potwierdził.
Mam nadzieje że komuś to info się przyda bo ja się trochę namęczyłem zanim znalazłem jednoznaczną odpowiedź.

poza tym polecam artykuł gdzi jest  wyjaśnione dlaczego tak się dzieje

Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2014, 21:26:58 pm wysłana przez Choina »

monteki

  • Gość
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2014, 02:39:25 am »
prośba do moda o nie wyrzucanie tego linka zartykułem , znalazłem go na innym forum i mysle że jest istotny dla sprawy:

http://www.motofakty.pl/artykul/wpadajacy_pedal_hamulca.html

znalazłem jeszcze info że system  BAS  powoduje że  pedał hamulca  powoli opada

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2014, 11:54:54 am »
Fakt, również mogę potwierdzić ten pedał hamulca, auto z PL salonu z przebiegiem ok. 150 tys. km. oryginalny z tego co mi się przypomniało to jak przebieg był dużo mniejszy to też tak było ;)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

monteki

  • Gość
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2014, 15:52:50 pm »
Mój jest z Karlika , przebieg 39 tys ,  dzwoniłem do serwisanta z Karlika i powiedział że ten model tak powinien mieć

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Pompa hamulcowa
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2014, 19:36:32 pm »
Przeczytałem artykuł i wniosek jest tylko jeden. Ten typ tak ma>>> :-cry