Autor Wątek: Coś z immoblilajzerem lub alarmem ? nie moge uruchomic silnika  (Przeczytany 2552 razy)

Roman123

  • Gość
Coś z immoblilajzerem lub alarmem ? nie moge uruchomic silnika
« dnia: Marzec 10, 2014, 12:28:29 pm »
Witam

Dwa dni temu nie mogłem uruchomic silnika , po właczeniu się alarmu, jedem z członków forum podpowiedział mi aby odłączyc akumulator i pomogło jeden dzień jezdził i odpalał bez problemu.
Dzisiaj rano odpali tez poprawie, ale za parę minut przy próbie kolejnego uruchomienia -nie reaguje na nic.
Kontroli wszystkie sie palą , odłączyłem akumulator ja poprzednio mi doradzono i niestety dzisiaj to juz nie działa .Wielokrotnie podłączałem i odłaczałem ako  ale bez żadnego efektu.

Pomocy !

ghrh

  • Gość
Odp: Coś z immoblilajzerem lub alarmem ? nie moge uruchomic silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2014, 12:33:10 pm »
Zobacz co Ci komputer powie. Naprawianie problemu przez reset elektroniki jest jak leczenie bólu zęba ibupromem. Najpierw znajdź przyczynę, to objawy ustąpią.

Roman123

  • Gość
Odp: Coś z immoblilajzerem lub alarmem ? nie moge uruchomic silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2014, 12:47:32 pm »
mam automatyczną skrzynie biegów, i na komputerze pojawia się napis - skrzynia uszkodzona.
dwa dni temu też tak pisało, nie mam zadnych problemów ze szkrzynią,

a jak zresetować elektronikę?

ghrh

  • Gość
Odp: Coś z immoblilajzerem lub alarmem ? nie moge uruchomic silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2014, 13:31:10 pm »
Chodziło mi o podłączenie komputera pod autko i zczytanie błędów.
I o to że reset (przez odłączenie akumulatora) ma marne szanse pomóc na dłuższą metę.

Do X-Type'a dobrze jest mieć adapter OBD2. Kupujesz za kilkadziesiąt złotych, stówę za wersję z Bluetooth i znakomicie ułatwia diagnostykę. Wersję z Bluetooth możesz obsługiwać wręcz z telefonu, nie musisz lapka ciągać.

Roman123

  • Gość
Odp: Coś z immoblilajzerem lub alarmem ? nie moge uruchomic silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2014, 13:36:59 pm »
jestem za granicą , czy masz może skype
podaj?
ewentualnie porozmawiamy na skype jak mozesz?
czyli gdybym miał taki adapter to sam osobiscie mógłbym odczytac błedy i zresetować ?
nie bardzo znam sie na tym , co mi jeszcze podpowiesz?

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Coś z immoblilajzerem lub alarmem ? nie moge uruchomic silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2014, 13:55:44 pm »
Interfejs ELM za kilkadziesiąt złotych pokaże tyko błędy silnika. W serwisie Forda lub Jaguara odczytają ci wszystkie błędy .Bez tego trudno będzie zlokalizować usterkę.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

ghrh

  • Gość
Odp: Coś z immoblilajzerem lub alarmem ? nie moge uruchomic silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2014, 14:07:20 pm »
jestem za granicą , czy masz może skype
podaj?
ewentualnie porozmawiamy na skype jak mozesz?
czyli gdybym miał taki adapter to sam osobiscie mógłbym odczytac błedy i zresetować ?
nie bardzo znam sie na tym , co mi jeszcze podpowiesz?
Resetowanie błędów ma sens tylko wtedy, gdy usuniesz przyczynę, bo inaczej zaraz wrócą. Najważniejsze, że możesz odczytać informacje o problemach.
I faktycznie najtańszy ELM pokaże tylko podstawowe błędy (ale nie tylko silnik jak pisze kolega slawek). Zawsze to jednak o wiele więcej niż 'choinka na desce'. U mnie póki co zawsze wystarcza.

Teraz nie dość że jestem w pracy, to jeszcze żaden ze mnie znawca :) Po prostu już niemal 3 lata i 100k km wojuję z kotkiem, więc podpowiadam co mogę.