Autor Wątek: x300 pytania  (Przeczytany 1608 razy)

Kamo-K2

  • Gość
x300 pytania
« dnia: Marzec 01, 2014, 22:28:54 pm »
Witam,
No cóż..... jestem nowym posiadaczem kota xj6 95. auto z moich młodzieńczych marzeń... :) Kompletnie nie mam zielonego pojęcia co z czym się je.... przeglądam forum i powoli ogarniam tajemnice tego auta. Ale mimo wszystko mam kilka pytań
1. Wysokie obroty na N i P co gdzie jak ???? (może jakiś schemat z opisem tego co znajduje się pod maską)
2. Wydaje mi się że auto mimo tego że bardzo ładnie zmienia biegi nie przyspiesza po zmianie ( jakby sprzęgło się ślizgało)
Proszę o wyrozumiałość za tak banalne pytania.

PS. Jeśli ktoś jest z Wrocławia i miałby chwilę aby pogadać face to face o tym kocie to proszę o info
 

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: x300 pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2014, 22:54:26 pm »
Co do punktu 1 to winą za to należy obarczyć wymianę czujnika położenia przepustnicy i nie zaprogramowanie go. (temat nie raz poruszany na forum. Wystarczyło poszukać)
Co do punktu 2 to najpierw usuń wysokie obroty na luzie i wtedy sprawdź jak sprawuje się skrzynia.

Co do spotkań to zapraszam do działu SPOTY I ZLOTY. Tam znajdziesz informację gdzie i kiedy są spotkania klubowiczów. Najbliższe 22-23 marzec w Kępnie
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Kamo-K2

  • Gość
Odp: x300 pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2014, 23:25:32 pm »
Super.. bardzo dziękuję za info....
mam jeszcze jedno pytanie ... a mianowicie .....w momencie kiedy ruszam i wciskam pedał gazu ma on pewien luz  tzn. nie ma równomiernego przyspieszenia łapie od pewnego poziomu obrotów ( nie wiem jak to wytłumaczyć)...

jacekXJ6

  • Gość
Odp: x300 pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2014, 12:41:02 pm »
Przepływomierz powietrza sprawdz, lub dziurawa guma łącząca rurę filtra powietrza z kolektorem ssącym. Ja miałem dziurawą gumę  , obroty były wyższe  i mocy brakowało bo dostawał za dużo powietrza

Kamo-K2

  • Gość
Odp: x300 pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2014, 17:18:04 pm »
Ok. Dziękuję za info. Jutro sprawdzę i dam znać.