Autor Wątek: problem z drzwiami  (Przeczytany 2932 razy)

Offline mokasyn

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • SAAB Klub Polska
problem z drzwiami
« dnia: Luty 21, 2014, 11:58:55 am »
Rozpoczynam gradobicie pytań. Mam problem stoję przy moim nowym nabytku, udało mi się opuścić szybę i zajrzeć do środka. Niestety zamki nie reagują - ani ta łapka do otwierania od środka, ani ta klapka koło niej - drzwi wcale nie reagują. I właśnie tego dotyczy moje pytanie jak sprawić by się otworzyły oraz jak otworzyć maskę jeśli ta wajcha pod kierowcą wyciąga się i słychać strzelanie Ale maski nie otwiera.
Proszę Was o pomoc bo właśnie przy nim stoję  :-help
pozdro 600

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: problem z drzwiami
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2014, 09:27:16 am »
Jeżeli chodzi o maskę to wydaje mi się, że jakbyś wjechał na kanał to byś tam rekę włożył. pamiętaj, że maska otwiera się od strony szyby i masz po każdej stronie takie zatrzaski. jakbyś wjechał na kanał, u mnie w XJ6 jest sporo miejsca wokół silnika to pewnie dałbyś radę ręcznie zwolnić te zatrzaski. nie jestem tego na 100% pewny, bo nigdy nie miałem takiego problemu ale jak bym zaczął od tego.


a drzwi to niestety musisz porozbierać. ściągnij boczki ( są na zatrzaski) i jeszcze trzeba jedną śrubkę odkręcić i  wszystko będzie widać. z tego co pamiętam to są tam takie wodziki, może którys się rozpadł. dawno juz tam nie zaglądałem na bank musisz wszystko porozbierać :/


powodzenia!


Offline mokasyn

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • SAAB Klub Polska
Odp: problem z drzwiami
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2014, 11:08:30 am »
Wtedy pierwszego dnia się podjąłem. Udało mi się opuścić szybę i tyle, pojechałem po strech żeby zabezpieczyć otwartą szybę przed deszczem.
Kiedy do zdjeliśmy auto z lawety, włożyliśmy kluczyk od Terrano i udało się otworzyć drzwi kierowcy, bagażnik i schowek w środku. Teraz to tą stacyjkę rozkminiam jeszcze czasu nie mam muszę kupić cienkie wiertło albo w końcu cała kolumnę wyjmę i dam gościowi co dorabia klucze od zamka.

Dzięki za.zainteresowanie  :)

Pzdr!
pozdro 600

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: problem z drzwiami
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2014, 11:30:42 am »
Spoko. Jakbyś miał jakieś nowe problemy czego jestem pewny to pisz, może uda nam się jakoś pomóc. Zobaczysz jaki jest przypał naprawić hamulce z tyłu albo szyberdach ;) ale nie będę Cie straszył, może jesteś sprytniejszy ode mnie:]

pozdrawiam i miło słyszeć, że zainteresowanie Jaguarami w tym kraju rośnie :)  :-tylko


Pozdrawiam!

Offline mokasyn

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • SAAB Klub Polska
Odp: problem z drzwiami
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2014, 11:42:19 am »
Spoko spoko mam jeszcze Cherokeego i Saaba także coś o przypałach z naprawami wiem  ;). Polecam np. Elektrykę w Jeepie, a w Saabie cały układ recylkulacji spalin od egru do kolektora i dpf- mam włoskie 1.9, ale w sumie silnik serio daje radę.

Pzdr!
pozdro 600