Autor Wątek: Gdzie zawiesić Tomtoma  (Przeczytany 1293 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Gdzie zawiesić Tomtoma
« dnia: Luty 18, 2014, 18:35:06 pm »
Panowie,
Muszę gdzieś w kocie zainstalować nawigację Tomtom-a GO750 - córka mi się dziś zgubiła na mieście...
Myślałem by zawiesić ją na środku na kratce wentylacyjnej lub ostatecznie przyssawką na szybie, sęk w tym że nie wiem co zrobić z kablem zasilania. Pociągnięcie go tradycyjnie do zapalniczki szpeci auto, raz że wisi kabel, dwa trzeba jeździć z otwartą popielniczką - zastanawiam się skąd pobrać zasilanie bez większego rozbebeszania auta.
Macie jakiś pomysł by gdzieś poprowadzić kabelek tak by nie rzucał się w oczy ?
Pozdrawiam
Piotr

jacekXJ6

  • Gość
Odp: Gdzie zawiesić Tomtoma
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2014, 19:11:22 pm »
ja przykleiłem na przyssawkę do drewna z prawej strony nawiewu  tam gdzie poduszka i  puściłem  kabel po prawej stronie koło schowka pod zabudową tunelu środkowego i do tylnej zapalniczki. Jest dodatkowe gniazdo lub wtyczka do podpięcia  gniazda zapalniczki pod nawiewami dla pasażera z tyłu. Jeżeli nie masz z tyłu zapalniczki, to rozbierz tylny nawiew i tam znajdziesz dodatkową białą kostkę pod którą możesz podłączyć gniazdo zapalniczki lub bezpośrednio navi. Kostka jest na pewno bo niektóre modele miały montowane  z tyłu na tej ramce drewnianej co jest w koło nawiewów  zapalniczki, wystarczy tylko ją podważyć czymś