Autor Wątek: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej  (Przeczytany 3754 razy)

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« dnia: Luty 16, 2014, 14:28:35 pm »
witam

zastanawia mnie czy da się przełożyć pasy automatyczne żeby wszystko działało normalnie, gdyby kupić części od wersji USA to czy są jakieś różnice konstrukcyjne czy wystarczy dołożyć ten tunel w którym pas się przesuwa

pytanie bardziej do posiadaczy wersji USA bo jest kilka osób tu na forum, jak to dokładnie wygląda ten mechanizm i czy on jest w tej właśnie takiej dokładce bo chyba konstrukcja auta jest taka sama   

Przemko

  • Gość
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2014, 20:22:14 pm »
witam sama konstrukcja auta jest taka sama a pasy automatyczne to wygoda wiem bo mam w swoim części do wersji usa można zaopatrzyć w szamotulach  pasy aut. mocowane są na dodatkowej szynie silnik z linka mocowany jest w slupku dodatkowe sa czujniki od zamkniecia i otwarcia pasow inne sa plastiki wykonczenia wnetrza dodatkowy jest pas mocowany do fotela

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2014, 12:19:09 pm »
Dzięki za odpowiedź, masz oryginalną wersję USA czy dokładałeś te pasy? z tego co piszesz to rozumiem że jeżeli znajdę dawcę USA to da rade to wszystko przerzucić żeby działało ? czy np jakieś przekaźniki są inne niż europejskie czy ten mechanizm jest sam w sobie i nie podłączasz go do elektroniki do auta?

To dodatkowe zapicie pryz fotelu od dolnej części pasa ,którą zapina się samodzielnie da się zamontować w fotelu europejskim? czy jest jakoś połączone z fotelem to?

Pytam bo naprawdę bardzo chciał bym mieć te pasy

Przemko

  • Gość
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2014, 16:58:59 pm »
WITAM WIESZ JA MIAŁEM TAK ZE MIAŁEM USZKODZONY PAS OD KIEROWCY BYŁA ZERWANA LINKA I JUZ MIAŁEM PRZEŁOŻONE NA PASY ZWYKŁE ALE UDAŁO MI SIĘ KUPIC PASY AUTOMAT. I WYMIENIŁEM USZKODZONY ELEMENT Z CZEGO WIEM TO WERSJE USA MAJA INNE KOSTKI ( NIE WSZYSTKIE WIADOMO) OD EU WIEM ZE RÓŻNIA SIE TEŻ FOTELE MAJA MNIEJSZE SIEDZISKA ZEBY ZMIESCIC PASY LEDZWIOWY I TEN CO IDZIE PO SZYNIE A CO DO ELEKTR. TO SA DODATKOWE PRZEWODY KTÓRE PODPINANY JEST  SILNIK PASÓW I NIE WIEM JAK BY WYGLĄDAŁA SPRAWA KONTROLKI NA DESCE CZY BY GASŁA JAK BYS ZMIENIŁ PASY NA AUT.
JA MAM ORYGINALNA WERSJĘ USA I W NUMERZE VIN JEST INFO CZY AUTO MA PASY AUTOMATYCZNE

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2014, 11:46:35 am »
Dzięki za informację, a powiedz jeszcze ile kosztowały Cię takie pasy?
Szukałem ostatnio to był dawca USA ale już ktoś kupił pasy od niego,bo chyba ciężko to dostać

Przemko

  • Gość
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2014, 22:25:40 pm »
TARGOWAŁEM SIE I CALY KOMPLET KOSZTOWAŁ MNIE OK 600ZL PLUS TYLNA LISTWA  POD KLAPĘ 

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2014, 13:13:13 pm »
Odświeżam temat

czy problemem będzie jeżeli zestaw pasów będzie pochodził z rocznika ze stara instalacją elektryczna? czy normalnie da rade przerobić wtyczki aby były kompatybilne z autami z końca produkcji?....a przede wszystkim ktoś robił już takie doposażenie?

jak to wszystko wyglądało by od technicznej strony, żeby te pasy po przekręceniu kluczyka zapinały się a po otwarciu drzwi odpinały i analogicznie w drugą stronę..

na pewno jest jakiś czujnik otwarcia drzwi,a czy jest inny komputer z modułem dodatkowym który daje sygnał po przekręceniu kluczyka czy jest to zwykły komputer i poprostu daje napięcie na wszystkie urządzenia po przekręceniu kluczyka i wtedy pasy ożywaja...


z takich technicznych rzeczy to znalazłem to :

http://www.jaguarclassicparts.com/uk/jaguar-xj6-parts/occupant-restraints/passive-restraint-system/passive-restraint-equipment

http://www.jaguarclassicparts.com/uk/jaguar-xj6-parts/occupant-restraints/passive-restraint-system/passive-restraint-module

http://www.jaguarclassicparts.com/uk/jaguar-xj6-parts/occupant-restraints/passive-restraint-system/seatbelt-passive-restraint




Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2014, 16:24:47 pm »
Witam was koledzy,zaciekawil mnie ten temat,pierwsze słysze o takich pasach...moze ktos opisac ten bajer?

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2014, 22:05:08 pm »
były dostępne jedynie w USA a w Kanadzie już np nie,w vinie masz informacje czy takie pasy są

pasy są ciągle "zapiete" i gdy wsiadziesz do auto to automatycznie zapną się na Tobie jadąc po szynie w słupku od deski rozdzielczej aż do bocznego słupka, po przekręceniu kluczyka

a wygląda to tak

https://www.youtube.com/watch?v=ScuosRQjw4I

były montowane raczej w lepiej wyposażonych wersjach czyli Vanden Plas która ma wszystko co można było mieć (chociaż i tak w USA masz w standardzie np skórzaną tapicerkę i parę innych rzeczy)

https://www.youtube.com/watch?v=S9zaEfVA7-8

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2014, 22:37:06 pm »
dzieki :),no fajny bajer kurde..nie miałem pojecia ze takie wynalazki sa :-clap

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2014, 22:54:36 pm »
Czołem,
Z tego co widać takie pasy nie mają części biodrowej - ciekawe jak to działa w razie nieszczęścia.
Piotr

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: przełożenie pasów automatycznych z wersji USA do zwykłej
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2014, 20:22:31 pm »
Te pasy to dla mnie najfajniejszy gadżet, bardzo lubię lata 80-90 oraz USA z tamtego okresu a to jest dla mnie kwintesencja, te leniwe automatyczne pasy bezpieczeństwa :)
oraz jak na amerykanów przystało obowiązkowo w aucie cup holdery :)

jest dodatkowy pas który samemu można zapiąć właśnie ten biodrowy po prawej stronie fotela jest dodatkowe mocowanie