Autor Wątek: Silnik, skrzynia 3.0 automat  (Przeczytany 2220 razy)

kokos9445

  • Gość
Silnik, skrzynia 3.0 automat
« dnia: Luty 12, 2014, 13:07:56 pm »
Witam

Posiadam jaguara s-type z 2003 roku 3.0 benzyna automat.

Mam pytanie, ponieważ zakupiłem Jaguara s-type z uszkodzonym silnikiem - puka na panewkach - jak się jednak okazało prawdopodobnie skrzynia też jest uszkodzona. na liczniku pokazuje "gearbox fault" i nie przerzuca biegów tj nie zmienia na wyższe wsteczny działa i jeździ teżż do przodu. Mechanik diagnozował przy pomocy urządzenia Navigator TXC i pokasował błędy ale skrzynia nadal siedzi. Kazał kupić skrzynię i silnik. Wydaje mi się dziwne, aby jednocześnie padło jedno i drugie obstawiam na jakiś tryb awaryjny. Jakieś sugestie?

Mam jeszcze pytanie, czy silnik i skrzynia ( gołe bez osprzętu) z Jaguara 2000 rok podejdą do mojego? Wiem, że różnił się osprzęt, ale jak czytałem najprawdopodobniej skrzynia i silnik są takie same. Jeśli jednak jestem w błędzie proszę o sprostowanie

Wiem, że jestem tu nowy, na pewno podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami i pochwalę się nowym nabytkiem jak dokończę prace remontowe :)

Z góry dzięki

Pozdrawiam Bartek

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Silnik, skrzynia 3.0 automat
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2014, 13:17:34 pm »
Nie będą pasować. Skrzynia jest zupełnie inna a silnik przeszedł w 2002r modernizacje i cały osprzęt jest inny, przepustnica, rozrząd itp itd.

kokos9445

  • Gość
Odp: Silnik, skrzynia 3.0 automat
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2014, 13:30:58 pm »
Dzięki

W takim razie okazuj się, że mam problem bo gdzie bym nie dzwonił w sprawie skrzyni, czy silnika każdy "handlarz allegrowicz" zapewniał mnie, że ma z 2000 roku ale 100% jest to samo. No cóż pozostaje mi chyba wymontować najpierw osprzęt i szukać po numerach. A jakieś sugestie co może być ze skrzynią? Myślałem, że może uciekł olej, albo skrzynia ma tryb awaryjny jak siedzi silnik? Silnik odpala ale puka i to dość głośno (panewka) i sądzę, że to było powodem sprzedaży, tak mnie zapewniano. A skrzynia to wyszła tak przy okazji, że biegów nie przerzuca aczkolwiek mechanik na komputerze nie zdiagnozował błędów w skrzyni biegów... Nie chciałbym kupić skrzyni jakby miało się okazać, że moja jest dobra

Jaguar Parts

  • Gość
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 13:46:15 pm wysłana przez Jaguar Parts »

moryc25

  • Gość
Odp: Silnik, skrzynia 3.0 automat
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2014, 13:48:30 pm »
Mechanik diagnozował przy pomocy urządzenia Navigator TXC i pokasował błędy ale skrzynia nadal siedzi.

Podaj kodów odczytanych przez mechanika to coś będziemy wiedzieć.

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Silnik, skrzynia 3.0 automat
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2014, 18:53:43 pm »
Miałem bardzo niedawno to samo w swoim i okazalo się, że nie trzyma ciśnienia między sekcjami. Czujnik to wyłapuje, a skrzynia się ślizga. Do pewnego momentu radę dawało wlanie bardziej gęstego oleju, ale przy 180km/h zaczeła się grzać skrzynia. Wymiana to 'kot w worku" naprawa kompletna regeneracja pod Wrocławiem 3,300 i gwarancja na 1 rok. Tak zrobiłem i tak zrobił kol. Krismax. I.... Działa na 100%
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie