Autor Wątek: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki  (Przeczytany 2884 razy)

jacekXJ6

  • Gość
Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« dnia: Styczeń 25, 2014, 10:12:43 am »
Witam, mój Jag to XJ6 sport z 95roku, tak jak wspomniałem może ktoś próbował zamontować tłumiki nie seryjne? Mam na myśli takie żeby na postoju były bardziej basowe a podczas jazdy nie robiły tyle hałasu, jak te z tuningu wiejskiego  :-wstyd Może ktos by cos polecil :-thank










Raziło mnie "prubował", więc poprawiłem :-gwizd
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2014, 12:03:52 pm wysłana przez jacekXJ6 »

maras

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2014, 17:21:30 pm »
Witaj, tłumiki ulter są dość ciche, ponieważ  nie są puste tak jak wiejskie przeloty, lecz wyposażone są w półprzegrody, dzięki czemu nie wyją dając lekki pomruk, a w górnej części obrotów rasowy dźwięk. Sam mam zamiar takie zamontować jak seryjne się skończą.

lysyyy

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2014, 17:40:22 pm »
W ofercie nie ma nic do Jagów...

maras

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2014, 19:12:56 pm »
No trzeba coś samemu dobrać. Ale  jaki kłopot?

lysyyy

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2014, 19:42:13 pm »
No właśnie z dobieraniem ;p Bo najlepiej jest wziąć stary tłumik w dłonie i osobiście przymierzać do kandydatów na nowy tłumik  :-gwizd A to już czasami bywa kłopotliwe...

jacekXJ6

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2014, 10:53:46 am »
dzieki , myślałem na czymś takim, co wy na to?????                   
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-przelotowy-magnaflow-v8-np-jeep-i3889858063.html
 
a tu jest link na yutube
http://www.youtube.com/watch?v=5K2i2o5zg9k

chociaż myślę że też by były za głośne :- pojecia

lysyyy

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2014, 12:44:14 pm »
Ha! Dzięki za pomysł  :-gwizd W planach mam wymianę całego wydechu, ale to koszt ok. 5 tys. zł (które ostatnio wydałem na co innego)... Na "cito" muszę wymienić tłumiki końcowe, bo przerdzewiały, więc zamontuję te magnaflow (jeśli wymiary będą pasowały)  :-yipee
Jak zamontuję, to wstawię jakiś filmik z brzmienia  :-V

tomek1212

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2014, 13:56:39 pm »
Tłumiki to najmniejszy problem bo zawsze od czegoś da sie dopasować, ale co z rurami które są równie pordzewiałe o ile nie bardziej ? Chcesz spawać nowy tłumik do przerdzewiałej rury ?

jacekXJ6

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2014, 14:07:38 pm »
mas racje kolego z tymi rurami, ale rury u mnie sa w dobrej kondycji a o koncowe wydechy sa najdzrdziej podatne na rdzewienie bo sa zaraz za kolami

Ha! Dzięki za pomysł  :-gwizd W planach mam wymianę całego wydechu, ale to koszt ok. 5 tys. zł (które ostatnio wydałem na co innego)... Na "cito" muszę wymienić tłumiki końcowe, bo przerdzewiały, więc zamontuję te magnaflow (jeśli wymiary będą pasowały)  :-yipee
Jak zamontuję, to wstawię jakiś filmik z brzmienia  :-V


brzmienie ładne ale nie wiem kolego czy na dwóch takich nie będzie za głośny, typu wiejski tuning u P. Zdzisa w stodole . No ale jak bys zamontował do zapodaj filmik

no i te tłumiki   magnaflow by trzeba przespawać rury, bo unie w jagu mierzyłem  to rura jest 50

Regulamin się kłania
Zasady netykiety
8. zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)

Następnym razem będę usuwał
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2014, 22:56:19 pm wysłana przez Choina »

lysyyy

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2014, 17:33:23 pm »
Jak na razie rury są dość zdrowe - spawałem już do nich ostatnio (latem) :-gwizd W najgorszym przypadku - będzie teraz na obejmy, jeśli korozja rur się rozprzestrzeniła. Tłumiki muszę teraz zrobić, bo przeglądu nie przejdzie  :-hehe Damy radę  :-V

jacekXJ6

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2014, 08:49:53 am »
IDENTYCZNY WYDECH KOŃCOWY MA OMEGA
Model
OMEGA B kombi (21_, 22_, 23_) 2.0 DTI 16V   1995   101   74   1997-09-01 - 2000-09-01   —
OMEGA B kombi (21_, 22_, 23_) 2.5 TD   2497   131   96   1994-04-01 - 2001-02-01   — :-bry
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2014, 09:02:19 am wysłana przez jacekXJ6 »

victim cat

  • Gość
Odp: Może ktoś próbował zamontowac inne tłumiki
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2014, 18:22:09 pm »
Witam, w moim x300 wymieniłem wydech od katalizatora. Puszki wydechów zrobiła mi firma RM Motors z Olsztyna. Koszt 1200 zł. Dodatkowo kupiłem dwie wężownice dwumetrowe i jedna prosta rura 2,5m wszystko o średnicy 50mm. Koszt rur to 280 zł. Drut nierdzewny do "migomatu" 5kg/ 250 zł. Trochę tarczy do cięcia i inwencji twórczej. Puszki i rury oczywiście ze stali nierdzewnej. Kilka wieczorów poświeciłem, gdyż za dnia pracuje. (na miskę dla kota  ;D a lubi zjeść  :-trudno) . Najtrudniej było obejść półosie, ale uporałem się. Teraz mruczy jak marzenie, na wolnych obrotach cicho i z klasa, ale gdy wcisnę pedał gazu wtedy wybaczam mu,ze tyle je ;D Całkowity koszt to około 1800 zł. Oczywiście robota moja. RM Motors chciało za to minimum 3500 zł. przy wstępnej rozmowie. Miałem do wyboru oryginalny za jakieś 2500 zł., albo taki co wytrzyma min. ze 25 lat. Pozdrawiam...