Autor Wątek: ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT  (Przeczytany 6404 razy)

seba78

  • Gość
ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT
« dnia: Styczeń 25, 2014, 00:22:47 am »
Witam
Z racji pobytu w szpitalu kociak stał dość długo nieużywany i dziś rano po powrocie postanowiłem go odpalić i troszkę rozgrzać niestety po przekręceniu zapłonu pojawiły się komunikaty ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT silnik odpalił nie dodawałem gazu tylko spokojnie sobie pracował gdy rozgrzał się do około 80 stopni obroty silnika utrzymywały się na poziomie 1200 nie spadały postanowiłem go wyłączyć i ponownie uruchomić zapalił obroty spadły i zniknęły komunikaty kontrolnie troszkę się przejechałem około 1 km i odstawiłem samochód pod blok (zimno jak ....). Pomyślałem jest mróz samochód długo stał kapryśna elektronika. Ale niedawno zszedłem z ciekawości ponownie go odpalić problem ten sam dodatkowo zapalił się check engine nie rozgrzewałem już silnika bo po szpitalu jestem mocno osłabiony itp. Czy spotkaliście się z czymś podobnym w czym może tkwić problem na zagranicznych forach czytałem, że może to być jakaś kostka połączeniowa przy przepustnicy wilgoć itp. Jak spotkaliście się z podobnym problemem dajcie znać jak go rozwiązać może w ogóle nie powinienem się tym przejmować bo koty tak mają na silnym mrozie? Doczytałem również, że winę może ponosić akumulator za pierwszym razem kot nie odpalił dopiero po 2-3 próbie a jak silnik się mocno rozgrzał odpalał za pierwszym razem bez błędów podpowiedzcie coś
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2014, 01:50:22 am wysłana przez seba78 »

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2014, 09:31:10 am »
Akumulator słaby. Mam to samo. Jak jest słaby to czasem jeśli w ogóle odpali to mam błąd hamulca ręcznego i nie da się autem ruszyć. Daję mu wtedy pochodzić 10 minut, wyłączam go, odpalam ponownie i błędy znikają a hamulcem puszcza.

seba78

  • Gość
Odp: ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2014, 10:58:45 am »
Dziękuję Ci bardzo Kolego wczoraj jak wróciłem wertowałem zagraniczne fora we wszystkie strony forumowicze pisali o wilgoci w elementach elektroniki i połączeń przepustnicy inni pisali o akumulatorze który był już słaby. Kolega potwierdził to co pisali inni więc pewnie to jest przyczyną poza tym, że samochód nie odpalił za pierwszym razem. Jeszcze raz ogromne dzięki jak dojdę do siebie odezwę się do Kolegi w temacie o którym kiedyś rozmawialiśmy.
Pozdrawiam

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2014, 18:55:59 pm »
również stawiam na aku. Jag jest bardzo wrażliwy na spadki napięcia...
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

seba78

  • Gość
Odp: ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2014, 12:17:33 pm »
 ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT - Problem rozwiązany
Piszę by forumowicze wiedzieli co trzeba zrobić w przypadku wystąpienia tych błędów.
Problem pojawia się gdy wyświetlają się komunikaty  ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT oraz silnik pracuje w przedziale obrotów 1200 - 2000 dodawanie gazu odbywa się bardzo wolno silnik nierówno pracuje i obroty nie mogą się wkręcić powyżej 2000. Rozwiązanie problemu jest proste winę za to ponosi czujnik położenia przepustnicy. Problem wynika ze złego odprowadzenia wody z podszybia ( brak zaślepek wkrętów, sparciałe uszczelki) woda deszczowa bądź też z myjni dostaje się podszybia na kostkę która jest wpięta do czujnika położenia przepustnicy. kostka jest ta zbudowana, że zbiera się w niej woda i pojawiają się błędy.
Opisze teraz jak wyeliminowałem ten problem
W moim silniku v8 z kompresorem najpierw odkręciłem plastikowy element który wychodzi od filtru powietrza do aluminiowego tunelu który prowadzi do przepustnicy. Ten aluminiowy tunel również zdejmujemy i mamy wtedy dojście do przepustnicy. Patrząc od strony grila samochodu czujnik jest po lewej stronie (kostka jest umieszczona prostopadle do ziemi, po prawej stronie jest sterowanie przepustnicą kostka umieszczona równolegle do ziemi. Jak ktoś chce może zdemontować przepustnicę i ją wyczyścić należy jednak pamiętać, że wchodzą d niej dwa węże które trzeba zabezpieczyć gdyż w nich jest płyn chłodzący.
ja zrobiłem tak, że kostkę z kablami od czujnika TPS zalałem silikonem i mocno zaizolowałem następnie wszystko poskładałem i problem się nie pojawia. Jedyne co to pozostał błąd P0120 który Kolega mi skasował.
Jeśli mógłbym jeszcze Wam pomóc w tym temacie piszcie śmiało
Pozdrawiam

komisarz

  • Gość
Odp: ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2014, 20:54:37 pm »
Witam koledzy. Macie możę pojęcie co mogło się stać że wyskoczył mi ten błąd/problem  ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT zaraz po tym jak dolałem płynu do chłodnicy? pojawił się komunikat że engine coolant level low więc na Orlenie dolałem. Silnik się zagrzał na postoju i wyskoczył ten bład. Silnik jest zimny odpala i można jechać aż znow sie nie zostawi go na postoju. Dziękuje za wskazówki :-tylko

Offline Omomo

  • Aspirant
  • Wiadomości: 8
  • Kocham to forum
Odp: ENGINE SYSTEM FAULT - DSC NOT AVAILABLE - PAEKBRAKE FAULT
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2018, 08:16:42 am »
Witam, dzisiaj pojawił mi się ten sam problem. Wczoraj wymieniłem akumulator więc raczej ten trop odpada. Gdy komunikat się wyświetla, auto jedzie do przodu, jednak nie zmienia biegów na wyższe. Do tego nie działał mi obrotomierz. Jak dojechałem powolutku do pracy, zgasiłem kota i znów odpaliłem. Błędy zniknęły.
P. S. Dodatkowym błąd jaki się wyświetlał to "gearbox fault". Zapaliła. Się również kontrolka akumulatora koloru czerwonego. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Jaguar S-Type, 2005, 3.0 V6, automat :)