Autor Wątek: Brak mocy na niskich obrotach 2,7D  (Przeczytany 2415 razy)

adamna

  • Gość
Brak mocy na niskich obrotach 2,7D
« dnia: Styczeń 19, 2014, 21:37:46 pm »
Mój problem rozpoczął się od wymiany oleju (zapewne przypadek)... wspomnę że mój kotek to S-Type 2,7D

Mianowicie wcześniej było wszystko w porządku, przyspieszenie było bardzo dobre w pełnym zakresie obrotów.

Po wymianie oleju (natychmiast jak wyjechałem z warsztatu) kotek znacząco osłabł...
Nie ma praktycznie  mocy do około 2250 obrotów, później dostaje drugie życie i leci do przodu...
Niestety strasznie to utrudnia życie, ze skrzyżowania ruszą 2 trabanty, 3 maluchy, a na końcu ja...

Nie mam żadnego komunikatu na wyświetlaczu, żadnych dziwnych dźwięków, niepokojącego dymu itp.
Poradźcie koledzy gdzie szukać przyczyny, bo już mi ręce opadają...

twister

  • Gość
Odp: Brak mocy na niskich obrotach 2,7D
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2014, 17:23:09 pm »
Katalizator, EGR, filtr powietrza. Od tego bym zaczął. Odczytałeś kompa?

DJ Krystian

  • Gość
Odp: Brak mocy na niskich obrotach 2,7D
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2014, 17:34:52 pm »
Masz DPF?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Brak mocy na niskich obrotach 2,7D
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2014, 17:46:14 pm »
Tu nie jest problemem dpf bo wtedy byłoby ograniczenie mocy i nie byłoby w ogóle górnej partii obrotów. To wygląda jakby jedna turbina wysiadła i pojawiła się duża turbo dziura.
   Jednak nie jest to kwestia sterowania turbiną bo byłby błąd na wyświetlaczu. Może turbina zassałą olej?

adamna

  • Gość
Odp: Brak mocy na niskich obrotach 2,7D
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:45:31 pm »
Koledzy, nie mam DPF-a i filtry są wymienione, faktycznie sam również stawiam na 2 możliwe problemy EGR lub turbina(y).

Tu nie jest problemem dpf bo wtedy byłoby ograniczenie mocy i nie byłoby w ogóle górnej partii obrotów. To wygląda jakby jedna turbina wysiadła i pojawiła się duża turbo dziura.
   Jednak nie jest to kwestia sterowania turbiną bo byłby błąd na wyświetlaczu. Może turbina zassałą olej?

Kolego a powiedź czy według Ciebie to jest kwestia łopatek.. że się np. zawiesiły od nagaru czy raczej się rozpadła w inny sposób turbina i trzeba szukać drugiej??

A czy wogóle da się w ludzki sposób dobrać do turbin??

A może da się sprawdzić jakoś czy geometria działa w turbinach??

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Brak mocy na niskich obrotach 2,7D
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:49:13 pm »
Nie podpowiem bo nie jestem mechanikiem. Musiałby to zobaczyć ktoś, kto się na tym zna. Ktoś kto robi często przy Jagach i będzie wiedział gdzie szukać a nie kombinował na chybił trafił.

adamna

  • Gość
Odp: Brak mocy na niskich obrotach 2,7D
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2014, 00:23:52 am »
Najciekawsze jest to, że samochód chodzi idealnie równo, cichutko, żadnych podejrzanych dźwięków itp., jedynie ten brak mocy...

Postaram się podjechać jutro na komputer aby odczytać ew. błędy i bieżące dane ciśnienia sprężarek, o ile się da oczywiście...

adamna

  • Gość
Odp: Brak mocy na niskich obrotach 2,7D
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2014, 00:21:24 am »
Problem już odnaleziony, teraz śmiga w pełnym zakresie obrotów...

A co jednak było przyczyną... nikt by nie zgadł...
Przy wymianie oleju i filtra powietrza wyskoczyła rura pod filtrem powietrza doprowadzająca powietrze do turbiny, heh
A w powiązaniu z tym, że S-Type ma 2 przepływomierze to wskazywały kompletnie różne wartości i dlatego głupiał...

Na szczęście już po problemie, DZIĘKUJĘ wszystkim za wskazówki i pomoc...