Autor Wątek: 4.2 V8 stuki w silniku - jaka diagnoza  (Przeczytany 2687 razy)

termit_tm

  • Gość
4.2 V8 stuki w silniku - jaka diagnoza
« dnia: Styczeń 18, 2014, 20:37:13 pm »
Poniżej zamieszczam link do filmu z pracą mojego silnika jest to wersja 300KM 2002 rok stuki słychać raczej bardziej od góry wiec mechanik stawia na tuleje na tłoku czy ktoś już miał podobne objawy ? stukot czasami ustaje na jakaś chwilę

http://www.youtube.com/watch?v=cRuc6sJpAh8&feature=youtu.be

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: 4.2 V8 stuki w silniku - jaka diagnoza
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2014, 21:31:17 pm »
Pokazałem to moim mechanikom, akurat byli u mnie. Oni stawiają na tuleje przy tłoku, a raczej jej brak  :-thumpdown Dobrze to wróży. A powiedz mi , czy chodzi na wszystkie gary ? Bo nia za bardzo słychać przy tym kołataniu.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

termit_tm

  • Gość
Odp: 4.2 V8 stuki w silniku - jaka diagnoza
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2014, 22:15:41 pm »
Ciężko powiedzieć ale chyba pali na wszystkie. Póki co nie wyciągamy silnika  w poniedziałek zwalamy miskę to się okaże jak to tylko tuleja to może się go jeszcze uratuje.

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: 4.2 V8 stuki w silniku - jaka diagnoza
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2014, 23:45:00 pm »
Grunt żeby nie  porysował gladzi
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

termit_tm

  • Gość
Odp: 4.2 V8 stuki w silniku - jaka diagnoza
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2014, 19:59:50 pm »
niestety z siódmej panewki został listek grubości kartki papieru .... nie ukrywam że to trochę dziwne bo auto ma stosunkowo niski udokumentowany przebieg a silnik w środku jest tak czysty jak by dopiero co zjechał z taśmy produkcyjnej

termit_tm

  • Gość
Odp: 4.2 V8 stuki w silniku - jaka diagnoza
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2014, 18:09:05 pm »
silnik został już wymieniony tylko że silnik który kupiłem był od Jaguara XJ 2005rok i nie posiada wymiennika ciepła na filtrze oleju, a mój silnik miał ten wymiennik czy nowsze silniki miały chłodzenie oleju rozwiązane w inny spisów ? czy po prostu przestali to stosować ?

mam jeszcze trochę dziwne objawy, gdy odkręcę korek oleju na pracującym silniku to obroty od razu spadają i auto nierówno zaczyna pracować czuć wyraźne podciśnienie na wlewie oleju tak jak by odma nie działała prawidłowo czy to normalne w tym silniku ?