Autor Wątek: Glosny tylny dyfer  (Przeczytany 3348 razy)

batman4977

  • Gość
Glosny tylny dyfer
« dnia: Grudzień 31, 2013, 20:14:18 pm »
Witam. Od pewnego czasu w moim XF-ie 2.7D dochodzi szum z tylnego mostu. Pojawia sie on po odjęciu gazu. Czy wymiana oleju może to uciszyć, czy jest to jednak poważniejsza usterka. Bylem u mechanika ktory zerknawszy na auto poruszajac z lekka kolem powiedzial bez zastanowienia ze to lozysko w piascie. wiem jak brzmi piasta ktora nalezy juz wymienic i jestem pewien ze to nie chodzi o to. Zgrzyt dochodzi jakby z dyferencjalu i nie robi sie glosniejszy wraz z przyspieszaniem auta wrecz przeciwnie jadac szybciej przestaje je slyszec byc moze ze zgrzyty nie cichna a zakluca je tylko szum opon toczacych sie po asfacie.
Mial ktos juz podobny problem jesli tak to co bylo przyczyna?
Z gory dzieki za pomoc no i dosiego roku!:)

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Glosny tylny dyfer
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2013, 21:44:52 pm »
Bardzo podobne objawy występują przy uszkodzonym łożysku na wałku ataku. Umieść to pytanie w odpowiednim dziale ( S-type i XF), tam prędzej uzyskasz dobrą odpowiedź.
Wymiana oleju na pewno nie zaszkodzi, sprawdź przynajmniej jego poziom.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

lysyyy

  • Gość
Odp: Glosny tylny dyfer
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2013, 22:10:13 pm »
Przeniesiony  :-V

batman4977

  • Gość
Odp: Glosny tylny dyfer
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2014, 18:27:52 pm »
Dzieki Slawek
olej wymienie niebawem I dam znac czy pomoglo.
Jaki olej proponujesz?

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Glosny tylny dyfer
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2014, 19:06:47 pm »
Niestety nie wiem, jaki olej jest u ciebie w dyfrze. Musisz poczytać w instrukcji. Mój X-type ma napęd tylko na przód  ;D, ale do mostów w Jeepie wlewam Elf Tranself Synthese FE i jestem z niego zadowolony.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

batman4977

  • Gość
Odp: Glosny tylny dyfer
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2014, 16:56:50 pm »
A jednak gad demyt wyciek z dyferka!!   Na szczescie kot bedzie zyl!!
Dzieki ludzie za podpowiedzi.
Teraz kolejny problem jak sie do tego dobrac:)

batman4977

  • Gość
Odp: Glosny tylny dyfer
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2014, 00:13:45 am »
Witam ponownie

Pomyslalem ze podziele sie doswiadczeniami i wiedza jaka nabylem ostatnimi czasy.
Tak wiec odglosy dochodzace z tylnego dyferencjalu w moim przypadku to nic innego jak wybite lozysko.
Naprawa dyferencjalu ponoc mija sie z celem poniewaz panowie z jaguara nie sprzedaja go na czesci jedynie jako calosc a rozkrecanie go i wymiana lozysk na wlasna reke podobno jest na krotka mete bo najczesciej dyfer po jakims czasie i tak sie rozszczelni tak przynajmniej mi doradzano.
Nie pozostalo mi nic innego jak tylko zakup kompletnego (uzywanego) dyferencjalu koszt ok 1300zl plus dodatkowo 500 zl za wymiane.
Z tego co mi wiadomo dyferencjal to typowa usterka w tych autach i mam nadzieje ze nie doswiadcze ich wiecej:)

 :-thank