Autor Wątek: Dzialanie ABS  (Przeczytany 1934 razy)

Brymek

  • Gość
Dzialanie ABS
« dnia: Grudzień 29, 2013, 19:57:06 pm »
Witam. Znalazlem pare watkow o Abs ale zaden nie tlumaczy przypadlosci mojego X-a. Mianowicie Abs dziala non stop,przy zwyklym lekkim hamowaniu,bez uslizgu kol. Byl robiony pomiar sygnalu z wszystkich czujnikow,dzialaja. Padlo na modol sterujacy pompy Abs,wymieniony na identyczny i wciaz To samo. Juz koncza mi sie pomysly gdzie szukac przyczyny. Dodam,ze kontrolki sie nie pala,Tempomat dziala,kontrola trakcji rowniez.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 20:03:59 pm wysłana przez Brymek »

Darek

  • Gość
Odp: Dzialanie ABS
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2013, 20:15:18 pm »
Podskocz na stacje diagnostyczną i sprawdź czy wszystkie koła "równo" hamują, przy dużej różnicy w sile hamowania między kołami na jednej osi ABS będzie wyrównywał tą różnicę i będzie bez przerwy pompować.

cziff

  • Gość
Odp: Dzialanie ABS
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2013, 20:18:23 pm »
jak sprawdziłeś czujniki? jakieś kody w kompie?

Brymek

  • Gość
Odp: Dzialanie ABS
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2013, 20:29:24 pm »
Dobra uwaga Darek. Tak bylem u mechanika ,polecil mi go forumowicz zadek07. Byl kod C1145,czujnik prawe przednie kolo. Ale komputer wykryl ,ze z tego czujnika jest sygnal a blad pojawia sie w module sterujacym Abs. Wymieniony modol,wszystko funkcjonuje tylko drazniace jest to nieustanne dzialanie Abs. Szykuje sie tez do wymiany tarcz i klockow ,przod i tyl,moze to cos da. Dodam,ze takowy czujnik mialem i zaczalem od jego wymiany ale nic To nie dalo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 21:04:46 pm wysłana przez Brymek »