Autor Wątek: światła postojowe oraz oświetlenie tablicy znikają i pojawiają się  (Przeczytany 2389 razy)

daniel 68

  • Gość
Witam.W moim kocie xj  v8 z 99r światła postojowe i oświetlenie tablicy rejestracyjnej pojawiają się i znikają w najmniej oczekiwanym momencie jak ich nie ma pojawia się komunikat o ich awarii a w chwili przełączania włącznikiem przy kierownicy na sekundę się zapalają.
 Wszystkie bezpieczniki już sprawdziłem , poza tym czasem światełka się  świecą więc wykluczam spalony bezpiecznik.
 Pytanie. Gdzie szukać wady, co wymienić ? mam taki sam model kota z wysp więc mam skąd brać części. Podobno jest to moduł lub przekaźnik tylko który to , gdzie go szukać? 

Jag Daniels

  • Gość
Odp: światła postojowe oraz oświetlenie tablicy znikają i pojawiają się
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2013, 10:36:44 am »
Zaczynałbym od sprawdzania masę.

daniel 68

  • Gość
Odp: światła postojowe oraz oświetlenie tablicy znikają i pojawiają się
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2013, 17:56:23 pm »
auto dzisiaj pojechało na warsztat , zobaczymy co znajdą i ile to będzie kosztować?

ribu

  • Gość
Odp: światła postojowe oraz oświetlenie tablicy znikają i pojawiają się
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2013, 21:31:09 pm »
miałem podobne cyrki w XJ40. Problemem były zimne luty na złączu w skrzynce przekaźników pod schowkiem...

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: światła postojowe oraz oświetlenie tablicy znikają i pojawiają się
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2013, 13:53:04 pm »
Czołem,
Może to dość absurdalne ale zaraz po kupnie kota zapłaciłem mandat za znikające światła - znikały bo miałem ustawione "Auto" na manetce świateł, a kiedy mijałem radiowóz było akurat jasno. Mam podobny patent w P_607 ale tam światła włączają się po prostu jak odpalę silnik i świecą niezależnie od pory dnia, byłem przekonany że w kocie jest tak samo.
Kosztowało mnie to stówkę :)
Piotr

daniel 68

  • Gość
Odp: światła postojowe oraz oświetlenie tablicy znikają i pojawiają się
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2013, 16:11:53 pm »
 :-help Do tej pory mój kocur stoi w warsztacie, mechanik narazie zdemontował tą magiczną skrzyneczkę pod schowkiem u pasażera ale już zaznaczył że to dopiero początek bo jak tam grzebał o ruszał przewodami to mu coś mrugało tak jakby gdzieś masa nie stykała . Koszmar.
  Czy ktoś z Was wie gdzie na ściance grodziowej jest przypięta masz ?
 Czy ta magiczna skrzynka będzie pasowała z anglika?
             Z góry dziękuję za pomoc. 

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: światła postojowe oraz oświetlenie tablicy znikają i pojawiają się
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2013, 23:25:34 pm »
Masę masz na nadkolu pod nogali pasażera, nad komputerem silnika
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

daniel 68

  • Gość
Odp: światła postojowe oraz oświetlenie tablicy znikają i pojawiają się
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2014, 21:05:47 pm »
N :-clap  No i po ciężkiej pracy pana elektryka udało się zlokalizować awarie.   
 Oczywiście elektryk stwierdził że gdyby miał porządny program diagnostyczny do jaguara to poszło by o wiele szybciej a tak musiał rozebrać trochę tapicerki wyjąć komputer, czyścić go i po kolei sprawdzać wszystkie tory.
 Żeby na koniec okazało się że żarówka dwuwłókowa została odwrotnie zamontowana i przy hamowaniu świeciła lekko za słabo ale przy zapalaniu świateł za duży pobór prądu powodował wyświetlenie się błędu i gaśnięcie świateł.
 Cała akcja nie licząc postoju na warsztatowym parkingu (14dni) wała jakieś4 godziny i zapłaciłem za naprawę 60 zł.
    To chyba uczciwa cena