Autor Wątek: Pilna konsultacja!co to jest?  (Przeczytany 4027 razy)

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Pilna konsultacja!co to jest?
« dnia: Grudzień 09, 2013, 23:33:53 pm »
Witam i pozdrawiam wszystkich, pilna prośba o konsultację dotyczącą silnika z xj6 serii3 z 1986, czy u was z pokrywy również wystają takie króćce obok wtrysków?czy nie jest to czasem jakaś pozostałość po gazie? i drugie pytanie: od czego jest ta nie połączona z niczym rurka (widoczna na zdjęciu od strony wentylatora), od klimatyzacji, chłodzenia? czego tam brakuje?właściciel ( Niemiec) nic na ten temat nie wspominał, czy to jest w ogóle silnik od xj6 serii 3? dzięki za wszelką pomoc :-K



Zdjęcia wstawiamy na zewnętrznych serwerach, a nie jako załączniki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2013, 16:27:22 pm wysłana przez Choina »

holand

  • Gość
Odp: Pilna konsultacja!co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2013, 20:22:19 pm »
popraw zdjecie to sprobuje pomoc

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Pilna konsultacja!co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2013, 15:30:45 pm »
:-zlyniech to! nie wiem jak wysłać większe zdjęcie , jeśli podasz jakiś e-mail to wyślę normalne, sprawa naprawdę pilna!

Połączono

Witam ponownie, porównując ten motor z innymi zauważyłem że brakuje w nim rurki biegnącej wzdłuż pokrywy od której odchodzi czarny wąż, po niej zostały właśnie te króćce (od czego ona jest?) a obok brązowego zbiorniczka brakuje modułu albo sprężarki klimy albo alternatora (posiadacze xj z tymi silnikami powinni wiedzieć), teraz sprawa powinna być już jasna dla właścicieli tego modelu. Zdjęcie kompletnego motoru znalazłem w google wpisując "1986 jaguar xj xj6 4.2 liter" (trzeci rząd) ??????
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2013, 16:49:58 pm wysłana przez Choina »

Angus73

  • Gość
Odp: Pilna konsultacja!co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2013, 16:59:11 pm »
Witaj, myślę, że pytasz o to co i mnie kiedyś nurtowało. To czego brakuje to kompresor (nie wiem czy fachowo nazwałem), który pompuje powietrza do dopalania (chyba) spalin, czy coś w tym rodzaju. Znajdziesz info na ten temat np w manualu Heynesa, w rozdziale bodaj 13. Próbowałem znaleźć swój wątek na ten temat ale nie udało mi się w archiwum. Generalnie dowiedziałem się, na forum, że jest to urządzenie zbędne. Mam je dalej nieczynne. Mogę cyknąć zdjęcie dla pewności czy o to Ci chodzi. Apropos to alternator jest na dole, dostęp do niego jest od dołu (w tym roku wymieniałem). Kompresor klimy też jest głębiej w dole i jest większy niż to ustrojstwo ze zdjęcia (też już wymieniałem dla odmiany dwa lata temu). NIe wiem czy pomogłem, przepraszam wszystkich za niefachowść terminologii ale tak mi się kojarzy, że to o to chodzi. No i również cały czas się uczę.
Pozdrawiam.

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Pilna konsultacja!co to jest?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2013, 20:56:19 pm »
Dzięki, to jest :-thank

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Pilna konsultacja!co to jest?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2013, 22:03:17 pm »
Angus73   - zrób fotkę jak możesz bo temat mnie zainteresował, popatrzę u siebie. Zawsze coś nowego się dowiem :) :-thank

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Pilna konsultacja!co to jest?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2013, 10:54:33 am »
http://www.e-carpictures.com/wp-content/uploads/2011/11/1983-Jaguar-XJ6-Va
Hej, tu masz adres fotki na której dobrze widać ten patent (podobno w wersjach na Stany) to jakiś system dopowietrzania mieszanki, na zdjęciu widać kompresor i układ rurek nad głowicą

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Pilna konsultacja!co to jest?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2014, 20:10:23 pm »
Niestety link już nie jest aktywny :/

Angus73

  • Gość
Odp: Pilna konsultacja!co to jest?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2014, 11:11:11 am »
Zgadza, się temat występował tylko w amerykańskich wersjach silników. Zdjęcie mogę zrobić dopoiero za prawie trzy tygodnie, jak wrócę do domu. Na szczęście nic z tym się u nas nie robi, element jest autentycznie zbędny, przechodze bez tego regularne coroczne przeglądy bez żadnych problemów.

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: Pilna konsultacja!co to jest?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2014, 08:19:50 am »
U mnie też zlikwidowany, zostały tylko zaślepione króćce, myślę że zdjęcia poglądowe znajdziesz bez problemu w googlach wpisując "motor XJ6 series 3" tak jak ja. Pozdrawiam