Autor Wątek: szarpie i bulgocze  (Przeczytany 3399 razy)

fofor

  • Gość
szarpie i bulgocze
« dnia: Grudzień 09, 2013, 20:20:54 pm »
Witam serdecznie wszystkich, mam Jaguara X-Type 2,1 z instalacją gazową, od jakiegoś czasu podczas przyspieszania, wyprzedzania gdy auto jest obciążone np. pod górę to szarpie dopóki nie osiągnie wyższych obrotów. Objawom tym towarzyszy dziwne bulgotanie z filtra powietrza, szczególnie intensywne gdy silnik schodzi z wysokich obrotów. Czy ktoś wie, co to może być  lub zmagał się z podobnym problemem??? Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki. :-help

Jawe83

  • Gość
Odp: szarpie i bulgocze
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2013, 09:29:16 am »
Jedź na regulację gazu. A czy ten problem występuje także na benzynie?

ron.novy

  • Gość
Odp: szarpie i bulgocze
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2013, 21:07:24 pm »
Regulacja moze nic tutaj nie pomoc. Jesli na benzynie jest ok to niestety cewki do sprawdzenia. Gaz wymaga sprawnej instalacji elektrycznej. Benzyna nie jest az tak wymagajaca. Cewek jest 6 i nie polecam wkladania uzywek. Ostatnio widzialem na allegro sztuke po 170zl. Calkiem dobra cena. Wymien wszystkie 6.

Jesli na benzynie tez to masz to trzeba bedzie poszukac przyczyny gdzie indziej.

Offline unde05

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: szarpie i bulgocze
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2013, 23:35:21 pm »
Miałem też ten problem po założeniu gazu. Na benzynie było ok a na gazie przerywał jak jechałem tak 1500 obrotów i dawałem gazu, na wyższych obrotach nie było problemu powyżej 2000. Problem był w świecach, wymieniłem i po problemie.
Tylko nie oszczędzaj na świecach najlepiej kub irydowe dobre są do gazu, ja kupiłem denso irydowe 50zł sztuka polecam.
Wina cewki tez może być, ale rozmawiałem z kolega gazownikiem który powiedział, że robił  trzy jaguary i we wszystkich przypadkach musiał wymienić świece na oryginalne bo samochód przerywał na gazie

ron.novy

  • Gość
Odp: szarpie i bulgocze
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2013, 17:43:15 pm »
Tak swiece tez warto wymienic racja. Ja akurat swiece mialem nowki i przerywalo. Generalnie Jaguar ciezko znosi gaz:) przekonalem sie na wlasnej skorze :)

fofor

  • Gość
Odp: szarpie i bulgocze
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2013, 19:53:29 pm »
niestety, ale problem występuje również podczas jazdy na benzynie, a świece wymieniałem ok. 10 tys km temu, co jeszcze można sprawdzić lub wymienić????
dzięki za wszystkie info  :)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: szarpie i bulgocze
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2013, 21:50:26 pm »
Może przepływomierz Ci padł  ;)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000