Autor Wątek: Biała maź na bagnecie przy zimnym silniku  (Przeczytany 2020 razy)

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Biała maź na bagnecie przy zimnym silniku
« dnia: Grudzień 08, 2013, 19:19:18 pm »
Jako ze wczoraj  miałem bliskie spotkanie z tirem i oplem corsą , postanowiłem przed ponownym wyjechaniem w trase sprawdzić , czy nic nie cieknie i czy wszystko działa jak trzeba . Sprawdziłem olej w skrzyni ( poziom idlealny ) , płyn chłodzacy by poniżej stanu , ale to dlatego , że jak wymieniałem czyjnik CTS , to się sporo wylało ( nie mogłem złapać gwintu ) i nie uzupełniełem , bo zapomniałem . Przy sprawdzaniu poziomu oleju w silniku zobaczyłem białą smuge , i na korku też troche było . Pierwsza myśl , to to , ze podczas gdy tir zgniutł mi dupe i silnik zgasł , to uszczelka pod głowicą pękła i po rybach  :-cry :-cry . Ale oleju troszeczke dolałem ( ostatnia dolewke robiłem 2 miesiace temu ) około szklankę i płynu chłodzącego tak z 0.5 litra . Odpaliłem silnik i pojechałem do roboty ( nie miałem innego wyjścia ) . Po powrocie z pracy znowu zajrzałem na bagnet , a ten czysty   :-nuts i korek także , ani śladu tej mazi którą znalazłem rano . Jako żeby odrazu niezaśmiecać forum , poszukałem i znalazłem wątek , w którym było napisane , że ta maź moze sie wytworzyc po zmieszaniu sie wody która się skropliła w silniku z olejem , i że na zimnym silniku może być widoczny taki majonez w oleju . Sprawdziłem płyn chłodzący , i jest czysty bez żadnych smug . Moje pytanie jest takie , czy to jest możliwe , ze umnie  jest to samo z ta woda ? , czy mam się już martwić uszczelką pod głowicą . Dodam , ze autko jedzie normalnie jak zawsze , temperatura idelanie w pionie i cisnienie oleju także .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

barto480/daimler

  • Gość
Odp: Biała maź na bagnecie przy zimnym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2013, 20:31:19 pm »
hej

ja mam i miałem jak tylko przychodzą mrozy białą maz na korku i wlewie oleju ,po prostu woda się skrapla ale tez myślałem ze już po uszczelce koledzy mnie uspokoili:)

Leszek312

  • Gość
Odp: Biała maź na bagnecie przy zimnym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2013, 20:33:32 pm »
To nic nadzwyczajnego przy tych temperaturach, nie musisz się martwić.

Kulikowski

  • Gość
Odp: Biała maź na bagnecie przy zimnym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2013, 20:36:46 pm »
Jeśli auto jest użytkowane na krótkich dystansach, może właśnie zbierać się majonez, zwłaszcza na korku wlewu oleju.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Biała maź na bagnecie przy zimnym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2013, 21:20:46 pm »
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi , musiałem usłyszeć opinie innych , bo niedawałoby mi to spać w nocy . Na wszelki wypadek przez ten tydzień będe monitorował kolor płynu chłodzącego .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )