Autor Wątek: Napęd AWD- problem  (Przeczytany 6528 razy)

omega

  • Gość
Napęd AWD- problem
« dnia: Grudzień 08, 2013, 09:02:43 am »
Posiadam Jaguara x-type 3.0 AWD(automat) z roku 2004 po liftingu sprowadzony z USA i jest problem. Gdy ruszam na śniegu kręci się tylko prawe tylne koło ! Ponad to zauważyłem że gdy koła wpadają w poślizg to nie świeci się kontrolka kontroli trakcji. Dlaczego nie kręcą się 4 koła? I jakie opony zimowe polecacie ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2013, 09:13:05 am wysłana przez omega »

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2013, 10:06:36 am »
Posiadam Jaguara x-type 3.0 AWD(automat) z roku 2004 po liftingu sprowadzony z USA i jest problem. Gdy ruszam na śniegu kręci się tylko prawe tylne koło ! Ponad to zauważyłem że gdy koła wpadają w poślizg to nie świeci się kontrolka kontroli trakcji. Dlaczego nie kręcą się 4 koła? I jakie opony zimowe polecacie ?
Cztery koła kręciłyby sie tylko wtedy gdyby wszyskie naraz miały identyczna przyczepność do podłoża, np. na lodzie, pod warunkiem wyłączenia kontroli trakcji. W Jaguarze, a szczególnie po 2004r nie ma żadnych blokad dyfrów potocznie zwanych szperami, więc nie mając kontroli trakcji zawsze będzie kręciło się to koło które ma najmniejszą przyczepność.
Natomiast osobną kwestią jest to co masz nie halo z kontrolka, czy samym systemem kontroli trakcji.

omega

  • Gość
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:34:46 pm »
Zobaczę co się stanie jak wyjmę bezpiecznik. Swoją drogą próbowałem jeszcze rano pośmigać po śniegu to już kręciły się 2 tylnie koła . Dzwoniłem do Gdańska to facet powiedział ze jagi ze Stanów mają napęd w stosunku 25%/75% więc jeżeli tak jest to trochę wyjaśnia

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2013, 14:18:53 pm »
Bzdura, każdy ma 60 - 40

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2013, 15:55:27 pm »
omega - jak piszesz  o kontrolce  kontroli trakcji to chodzi ci o DSC ?  Masz  przycisk DSC miedzy fotelami? Poszukaj informacji w  wątku "napęd 4x4 szczegóły -http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,13915.0.html  z  tym że weź poprawkę na kolegę bosniaka - lubi wygłaszać dziwne  teorie i traktuje je  jak prawdy objawione. Z tym że  akurat o innym rozdziale momentu przód/tył  na USA  tez  pierwsze  slysze.

omega

  • Gość
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2013, 17:06:02 pm »
Tak powiedział mechanik z serwisu Jaguara. Nie mam tego przycisku między fotelami

Sebastian X

  • Gość
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2013, 17:50:01 pm »
Jak nie masz przycisku to i nie masz DSC.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2013, 18:13:58 pm »
omega - jak piszesz  o kontrolce  kontroli trakcji to chodzi ci o DSC ?  Masz  przycisk DSC miedzy fotelami?

Nie mistrzu, pisał o kontroli trakcji, a nie o rozbudowanym systemie Dynamic Stability Control. On pisał o bardziej popularnym z nazewnictwa ASR, czyli systemie anty buksujacym, czyli jak dodaje gazu na śiskiej nawierzchni to system je na tyle blokuje, że nie wpadają w poślizg kręcąc sie, tłumaczyłem ci to w innym wątku ale widze, że na beton nic nie pomoże. Poza tym ta kontrolka znajduje sie na liczniku a nie w przycisku  :-nuts

omega

  • Gość
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2013, 19:28:25 pm »
A czy zdarza się u was tak że gdy jedziecie zimą na drodze czasami was zarzuci?

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2013, 19:39:40 pm »
Jak to zimą  :-super snieg i lód jest śliski  :-W

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:36:22 pm »
omega - jak piszesz  o kontrolce  kontroli trakcji to chodzi ci o DSC ?  Masz  przycisk DSC miedzy fotelami?

Nie mistrzu, pisał o kontroli trakcji, a nie o rozbudowanym systemie Dynamic Stability Control. On pisał o bardziej popularnym z nazewnictwa ASR, czyli systemie anty buksujacym, czyli jak dodaje gazu na śiskiej nawierzchni to system je na tyle blokuje, że nie wpadają w poślizg kręcąc sie, tłumaczyłem ci to w innym wątku ale widze, że na beton nic nie pomoże. Poza tym ta kontrolka znajduje sie na liczniku a nie w przycisku  :-nuts

Się składa "mistrzu" że  to akurat ja  tobie  wytłumaczyłem , ale  mniejsza  z  tym...
Omega - jesli nie masz DSC to brak lampki ostrzegawczej jest normalny. (dlatego o to pytałem) Co do twojego pytania  o zachowanie  na  śniegu - jeszcze nie  wiem, bo to mój pierwszy sezon w x-type  a  na wyspach jeszcze  sniegu nie  było. Mam jednak przeczucie  , że  niedługo się  dowiem :) Zimówki na  felgach 16 juz  czekają.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2013, 22:40:45 pm wysłana przez bartnik »

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2013, 23:43:48 pm »

Się składa "mistrzu" że  to akurat ja  tobie  wytłumaczyłem , ale  mniejsza  z  tym...


Pewnie jeszcze napiszesz że w tym watku?

Cyt. "Moimi odpowiedziami spowodowalem uruchomienie u ciebie pozostałej ilosci szarych komorek i zaczales myslec, samemu szukać a nie czekać na gotowca. Jak sam doszukales DSC to nie tylko system antyposlizgowy ( przy ruszaniu) ale również odpowiadający za stabilizację toru jazdy. Albo.glownie za to. Ty nie mając przycisku po 2004 roku z automatu masz popularnej zwany ASR natomiast nie masz popularnej zwanego ESP i nie możesz go wyłączyć. Jeszcze jedno co do przekazywania nepedu zawsze jest tak samo odpowiada za to skrzynka kątowa żadne systemy  winkvic

Cytat: goory  Wrzesień 29, 2013, 18:30:40
Nie upieram się, ale ja nie mam pstryczka a kontrole trakcji raczej mam.

No tak kontrole trakcji masz ale system stabilizacji toru jazdy juz niekoniecznie tak jak pisał choina  whisper " koniec cyt

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2013, 13:40:31 pm »
Bosniak i bartnik jeśli nie wrócicie do tematu rozmowy usunę was z tej dyskusji. Jeśli macie coś sobie  do wyjaśnienia to róbcie to na PW.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Alex666

  • Gość
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2013, 13:47:33 pm »
Proszę o zachowanie kultury i dobrego tonu.
Nie wspomnę już o off-topic.
Takie rzeczy na priv!

Jawe83

  • Gość
Odp: Napęd AWD- problem
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2013, 15:55:41 pm »
A czy zdarza się u was tak że gdy jedziecie zimą na drodze czasami was zarzuci?

Oj zarzuci zarzuci, przez to, że tylna oś dostaje ok. 60% mocy, a przednia ok. 30% :) To nie jest jak w Subaru, ale i tak skuteczny system, o czym przekonałem się w piątek, jadąc z Wawy na Mazury, generalnie kot sunął jak pancernik, ale trzeba było uważać przy dynamicznym przyspieszaniu.