Autor Wątek: Engine coolant low  (Przeczytany 2252 razy)

seba78

  • Gość
Engine coolant low
« dnia: Listopad 27, 2013, 11:44:34 am »
Witam
Z racji takiej, iż mnie nie ma poprosiłem brata by od czasu do czasu odpalił Jaga by nie padł akumulator i dziś rano zaraz po uruchomieniu silnika wywalił komunikat "ENGINE COOLANT LOW" mam R-kę co się mogło zadziać?
Z góry dzięki za pomoc

ryba-1

  • Gość
Odp: Engine coolant low
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2013, 12:15:10 pm »

Juggernaut

  • Gość
Odp: Engine coolant low
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2013, 12:56:58 pm »
Zapewne zbiorniczek wyrównawczy ten typ tak ma, ja u siebie zmieniałem dwa razy

seba78

  • Gość
Odp: Engine coolant low
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2013, 13:28:00 pm »
też coś słyszałem, że pękają podobno pasuje od renault kiedyś coś słyszałem ale nie wiem od jakiego i czy to prawda

Zapewne zbiorniczek wyrównawczy ten typ tak ma, ja u siebie zmieniałem dwa razy
A napisz mi gdzie można kupić i jaka cena? bo pewnie będzie to nieuniknione
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 15:45:27 pm wysłana przez Choina »

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Engine coolant low
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2013, 14:55:28 pm »
A nie lepiej najpierw dolać płynu do zbiorniczka i sprawdzić czy komunikat ciągle się pokazuje?
XJ Executive 4.0, 1999

seba78

  • Gość
Odp: Engine coolant low
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2013, 15:08:34 pm »
no jet trochę problem jestem prawie 600km od jaga ale poproszę brata. Natomiast z tego co wiem to jak go kupowałem to koleś miał w bagażniku zapas różowego borygo i teraz wiem dlaczego jak wrócę z Niemiec przyjrzę się temu dokładnie  wolałbym by była to nieszczelność na przewodzie ale trzeba brać pod uwagę wszystkie ewentualności

Juggernaut

  • Gość
Odp: Engine coolant low
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2013, 15:48:53 pm »
dolewka pomoże na krótko, mi na początku komunikat zapalał się po czym gasł z czasem został jednak na stałe, wyciek nie był duży i płyn uciekał tylko do pewnego poziomu ale denerwowała mnie te czerwona dioda więc wymieniłem najpierw kupiłem nowy ale wytrzymał rok potem już używany z allegro

seba78

  • Gość
Odp: Engine coolant low
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2013, 15:52:32 pm »
Info z ostatniej chwili zbiorniczek wyrównawczy jest pusty :(

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Engine coolant low
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2013, 17:34:09 pm »
No właśnie dlatego czujnik nie widzi płynu bo go nie ma a komputer pokazuje komunikat. Nalej płyn, zrób ostrą rundkę po mieście, tak z 10-20 min. aby zagrzać silnik na wysokich obrotach i zajrzyj pod maskę; nieszczelność w obejmach przewodów lub pod termostatem objawiać się będzie syczeniem (płyn będzie leciał na gorący sinik), zajrzyj pod silnik i zobacz gdzie kapie. No chyba, że już sam zbiornik będzie nieszczelny lub przewód przy nim.
XJ Executive 4.0, 1999