Autor Wątek: check engine  (Przeczytany 5409 razy)

bog48

  • Gość
check engine
« dnia: Luty 21, 2009, 07:32:18 am »
Witam wszystkich, od 2 tygodni jestem właścicielem x-type 2,5 v6, na razie jest ok , auto przyjechało do mnie ze Szwajcarii i ma przebieg 100 tys km, po opomiarowaniu wyszło ze malowany był błotnik ale to drobiazg. Stan auto moim zdaniem bardzo dobry do wymiany w zasadzie tylko opony, ale koniec gadania i do rzeczy. Odebrałem go i od razu zauważyłem że pali sie kontrolka - symbol silnika, wiec udałem sie do  do warsztatu podpieli kompa i wyszło P0420, P0430, P1111, dodam ze samochód stał w szwajcari jakiś czas bo widac to po tarczach tak na moj gust to ok 1 miesiac, a i srednie palanie na kompie wykazewało poziom 10l wiec ktos jezdzil delikatnie. Wracajac do problemu to pracownik warsztatu uzanał ze błędy pochodzą od obu sąd lambda więc prawdopodobnie katalizator. Wykasował błędy i kazał pojeździć i tak zrobiłem ale po 40 km znowu sie zapaliła, nie mam pomysłu, moze założyć emulatory po 50 zł na każdą sąde a moze macie lepszy pomysł.

bog48

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2009, 09:42:32 am »
Samochód nie ma instalacji gazowej to po pierwsze, fachowiec to ogólny warsztat samochodowy z całkiem niezłym sprzetem do elektroniki, filtr paliwa to napewno wymienie a i moze podpowiedz jaki specyfik do paliwa kupić, ale nie rozumiem stosunku filtra powietrza do tych błędów.

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: check engine
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2009, 15:47:20 pm »
Prosze oto mozliwe problemy po kodach.

P0420
possible causes:
-H02 sensor disconected
-catalist failure
-H02 sensor to ECM wiring fault
-H02 sensor heater to ECM wiring fault
-H02 sensor heater failure
-upstream H02 sensor failure
-downstream H02 sensor failure

P0430
possible causes:
-H02 sensor disconected
-catalist failure
-H02 sensor to ECM wiring fault
-H02 sensor heater to ECM wiring fault
-H02 sensor heater failure
-upstream H02 sensor failure
-downstream H02 sensor failure


P1111
is  flagget after DTCs have been cleared, all engine managment ODB diagnostic monitor drive cycles HAVE BEEN COMPLETED

xjs

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2009, 17:03:58 pm »
Błędy te wskazują złe działanie katalizatorów.Wymiana lub sprawdzanie sąd nic nie da.Gdyby  nie lub źle działały nie mogły by testować katalizatorów.Powietrze,wtryski i paliwo niema nic do rzeczy.Najłatwiej wymienić katalizatory.Emulator?musiał by pracować w przeciw fazie do sondy górnej raczej trudne do wykonania ale być może ktoś to zrobi,tylko za ile.Do tego samochodu możesz zastosować zamiennik kosztuje pewnie kilka stów.Szukaj zakładu naprawy układów wydechowych.

bog48

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2009, 20:33:03 pm »
No dzieki, ten warsztat to mojego tescia i właściwie błędy usunelismy ale jeszcze sie zabraliśmy do naprawy bo nic oprucz swiecenia kontrolki sie nie dzieje, wiem ze moze, ale co nastepuje w dni dzisiejszym nalałem do pełna dobrej benzyny dolałem srodek firmy STP do czyszczenia układu paliwowego, wymieniłem filtr paliwa, powietrza, przy okazji posprawdzałem i wymieniłem oleje w moscie i skrzyni, w silniku, założyłem nowy klinowy pasek, i ogolnie obmacalismy auto. wiem ze wiele z tych czynności nie ma znaczenia dla problemu ale po wyjechaniu z warsztatu i wcześniejszym skasowaniu błędów przejchałem ok 100 km po miescie i dopiero wieczorem przy kolejnum moze 6 odpaleniu kontrolka znow sie zapaliła. Teraz pytanie do was( wiem ze wielu irytujace) ale, czy jak wywalwe katalizator to cos to da???

a poza tym to mam jeszcze jedna kwestie auto troche przy przyspieszaniu szarpie lekko na boki i myslalem ze to oponu ale dzis kupiłem cztery nowe gumy, nie są to też suche przeguby wiec obstawiam wyważenie wału - moze wiecie gdzie w w-wie robia to na samochodzie i za ile, bede wdzieczny za wszystkie informacje.

bog48

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2009, 21:41:32 pm »
Poczytałem jeszcze na innym forum ze to moga byc swiece ktore podobno obowiazkowo sie wymienia przy 100 tys a jamam 102 tys??

bog48

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2009, 10:23:48 am »
i jeszcze cos dzis rano jak odpaliłem to silnik zamiast zdecydowanie podniesc obroty na ssaniu to wachluje nimi w zakresie 900-1200 i słychac tak jakby zarzycał świece , albo te swiece są słabe i nie dopalają bogatej mieszanki i moze jak to idzie do katalizatora no wariuje sonda, kurcze juz sam nie wiem ale mysle ze wymienie swiece , co wy myslicie moze to byc przyczyna?

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: check engine
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2009, 12:16:02 pm »
jak świece nawalają to silnik chodzi jakby miał się rozpaść lub zaraz zgasnąć.
Ja ostatnio wymieniałem na NGK platynowe. ok 35 zł sztuka. Miałem przejechane 106 tys i jak wyciągnąłem stare świece to wyglądały nieciekawie. także warto.

adam74

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2009, 18:44:49 pm »
[...]
a poza tym to mam jeszcze jedna kwestie auto troche przy przyspieszaniu szarpie lekko na boki i myslalem ze to oponu ale dzis kupiłem cztery nowe gumy, nie są to też suche przeguby wiec obstawiam wyważenie wału - moze wiecie gdzie w w-wie robia to na samochodzie i za ile, bede wdzieczny za wszystkie informacje.

trochę historii:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=1095.0

bog48

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2009, 07:58:42 am »
Witam, dalej walcze ale bujanie u mnie to nie wał , wał sprawdziłem i jest ok a w zasadzie Pan powiedział ze wyglada jak nowy zresztą całe auto od spodu wyglada jak nowe, zostawiam auto w przyszłym tygodniu w warsztacie i beda szukac, obstawiają ktorys z przegubow wew tył przy moscie lub półoś, ale sie znajdzie powoli.
Ale teraz znalazłem serwis jaguara i tylko jaguara z ludzmi po 8-10 lat w branzy naprawiających tylko jaguary , dla Warszawiaków podam Link poniżej, podjechałem do nich wczoraj bez umawiania sie a tu jeden z fachowców mechaników z dużym stażem wyszedl do mnie i z poł godziny jezdził moim autem ze mna, potem pogladał i sporo podpowiedział, rozwiał sporo watpliwosci, i nawet nie wzią za to zadnych pieniędzy jeste zachwycony, prawdopodobnie za tydzień zostawiam u nich auto, po peirwszym spotkaniu naprawde polecam. Firma JAG-CAR link poniżej.

http://jaguar-serwis.com

szpulek

  • Gość
Odp: check engine
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2009, 09:40:21 am »
Jesli mozesz to wrzuc swoje opinie i spostrzezenia na forum "Ksiązka Warsztatów oraz sklepów": http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?board=21.0, tam czesto ktos szuka sprawdzonego serwisu.. pzdr