Autor Wątek: Martwy bagaznik x308 xjr  (Przeczytany 2201 razy)

stef

  • Gość
Martwy bagaznik x308 xjr
« dnia: Listopad 21, 2013, 19:07:33 pm »
Witam serdecznie,mam problem z jaguarem,ktory miesci sie za tylnia szyba,w zasadzie wszystko oprocz elektrycznej anteny no i oczywscie swiatel do jazdy nie dziala.Tak wiec wiem ze moje auto mialo przygode z tylu wiec zapewne moze to byc po czesci przyczyna.Wertujac forum trafilem na czesty przypadek przerwanej wiazki w klapie przy zgieciu, i faktycznie 2 przewody byly ulamane (pomaranczowy i bodajze czerwono bialy)niestety po ich polaczeniu nic sie nie zmienilo.Otwieranie bagaznika dziala tylko z kluczka,sprawdzalem na krotko ten silownik po prawej stronie i po podlaczeniu dziala,zas z przycisku w klapie oczywscie juz nie dziala.Nie dziala rowniez centralny zamek zamykajacy wlew paliwa.Prosze o pomoc w takim temacie aby powiedziec mi co z czym jest powiazane (np ze nie dziala przycisk w klapie to nie beda sie swiecic swiatla w bagazniku itd)Dodam tylko ze z przycisku wewnatrz otwieranie baganizka rowniez nie dziala.Bede wdzieczny za kazde wskazowki Pozdrawiam !!

stef

  • Gość
Odp: Martwy bagaznik x308 xjr
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2013, 17:26:54 pm »
dzisaij poprawilem te przewody i zapalilo sie oswietlenie bagaznika,sprobowalem wiec otworzyc bagaznik z przycisku w srodku pojazdu ale zapalilo mi sie VALET MODE? wiem ze to zabezpieczenie ale jak to zdjac ?? dodam ze nie wylacza sie po otworzeniu bagaznika z kluczyka. Prosze o pomoc !! pozdrawiam

Aleksander M

  • Gość
Odp: Martwy bagaznik x308 xjr
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2013, 17:57:00 pm »
jak dobrze pamiętam to trzeba otworzyć drzwi kierowce kluczem (czarnym), wtedy wyłącza się valet.

stef

  • Gość
Odp: Martwy bagaznik x308 xjr
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2013, 18:26:47 pm »
jak wyzej,obsluguje auto wylacznei z tego klucza gdyz pilot nie dziala no i niestety po otwarciu tez nic sie nie dzieje

Połączono

Zapytam sie jeszcze czy istenieje jakas opcja calkowitego rozlaczenia tego trybu Valet Mode tak aby np wiecej nie dalo sie go zalaczyc ??
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 18:52:29 pm wysłana przez Choina »

PiterTS

  • Gość
Odp: Martwy bagaznik x308 xjr
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2013, 10:54:13 am »
Nie można wyłączyć w całości. Spróbuj zresetować kompa odłącz klemy od aku na 10 minut.

stef

  • Gość
Odp: Martwy bagaznik x308 xjr
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2013, 17:58:44 pm »
Odlaczalem ako niestety Valet dalej sie pojawia,moze ktos sprecyzowac jaki element odpowiada za ten tryb ? jakis modul czy sterownik ktory jest za to odpowiedzialny,albo ktos ma jeszcze jakies wskazowki dotyczacego tego tematu.Na Angielskich stronach mozna znalesc duzo na temat Valeta no ale niestety za wiele z tego nie rozumiem (chodzi  o jezyk) Pozdrawiam !

FilipXJ12

  • Gość
Odp: Martwy bagaznik x308 xjr
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2013, 22:43:15 pm »
Z pilota można odblokować, kup używanego albo nowego i tu masz jak zaprogramować: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,3106.0.html