Autor Wątek: Nierowna praca silnika oraz brak mocy  (Przeczytany 2639 razy)

Tatarski

  • Gość
Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« dnia: Listopad 10, 2013, 16:43:50 pm »
Witam. Moja przygoda z jagiem rozpoczyna sie od takiego problemu. Auto rano po odpaleniu ostro kuleje. Po kilkunastu minutach zaczyna byc lepiej, ale generalnie nie ma mocy. Bardzo wolno sie rozpedza, a pod gore predkosc nie wzrasta. Poruszalem kablami przy kopulce i zauwazalny jest efekt kopania pradem dotykajac kabli. Skrzynia dziala plynnie, ale nie wyczuwam kick-downa. Nie wiem, czy to moje przyzwypczajenie, bo nacodzien jezdze 300 konnym potworkiem, ale odczuwam wraznie, jakby ktos trzymal kotka za zgrabny tyleczek.
Na kompe wyswietla sie tylko komunikat od klockow.
Dzisiaj zauwazylem tez patencik zrobiony przez poprzedniego wlasciciela, mianowicie odpiety byl czujnik wychodzacy od zbiorniczka plynu chlodniczego a schowany byl przewod idacy do kabiny dwu pinowy I zatkanye dwa otwory we wtyczce kabelkiem. Kiedy to wyciagnalem, na zegarach po prawej stronie na samym dole pojawila sie czerwona kontrolka jakby od temperatury wody. Pytanie, czy zrobili taki patent, zeby komp nie pokazywal, ze jest uwalony ten czujnik, czy problem jest gdzies glebiej.
Temperatura jest ok. Raz sie wychylil wskaznik jakies 2mm w prawo od srodka. Po staniu w korku jakies 15 min.
Cisnienie oleju na wyswietlaczu troche ponad 4.
Czy ten wskaznik od cisnienia oleju przy dodawaniu gazu powinien wzrastac, czy to normalne, ze jest constans do wylaczenia silnika?
Bardzo prosze o podzielenie sie doswiadczeniem I udzielenie mi wskazowek.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2013, 17:18:03 pm »
Proszę podaj jaki silnik :-gwizd
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Tatarski

  • Gość
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2013, 17:24:41 pm »
Przepraszam, silnik 3.2 L brak LPG.

Dodam jeszcze, że w okolicach prędkości 90 km/h autem zaczyna szarpać, a jak ściągnę nogę z gazu, to szarpanie ustępuje.

mannnone

  • Gość
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2013, 18:14:26 pm »
 u mnie wskaznik cisnienia oleju zachowuje sie w podobny sposob. co do czujnika ze zbiorniczka: jest to czujnik poziomu plynu , dobrze go miec sprawnego. pewnie sie zepsul i poprzedni wlasciciel nie chcial miec czerwonej kontrolki na desce.  skoro sa przebicia ja wymienilbym kopulke i przewody wn no i swiece jak nie byly dawno zmieniane.

co do kick downa to u mnie wystepuje po wdepnieciu gazu w podloge ( pod pedalem masz przycisk do tego) co innego jak wlaczysz tryb sport wtedy redukcja powinna byc szybsza
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2013, 01:49:03 am wysłana przez Choina »

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2013, 18:22:47 pm »
W silnikach 3.2 L nie ma trybu sport  :-W. Miałem kiedys problem z szarpaniem , ale to była wina źle wyważonych kół ( odkleił sie cieżarek na jednej z felg ) i podczas jazdy w okolicach 80-90 km/h szarpało autem , im szybciej tym bardziej szarpało , ale przy około 70 km/h wszystko było OK . Ciśnienie oleju ja odrazy po odpaleniu mam na środku i tak stoi cały czas , chyba ze depne nagle z pod swiateł , wtedy zawacha sie na chwile poza 4-kę .
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 18:27:47 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Tatarski

  • Gość
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2013, 18:24:50 pm »
No właśnie nie idzie po wciśnieciu w podłogę, nie ma redukcji na niższy bieg, nie wiem, czy to wynik zamulenia auta poprzez pracę silnika na nie wszystkich cylindrach, czy coś ze skrzynią....

mannnone

  • Gość
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2013, 18:46:38 pm »
mam 4.0 wiec nie wiem. raczej to nie klopot z wywazeniem kol to po odpuszczeniu gazu juz nie szarpie.  zobacz czy ten przelacznik pod pedalem dziala. mogl sie zaciac od brudu.  ja np mialem przypadek ze dywanik mi go zablokowal.

Tatarski

  • Gość
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2013, 18:54:51 pm »
Kół nie biorę pod uwagę. To nie są drgania, tylko szarpnięcia podłużne (względem długości auta). Nie ma żadnych stuków, uderzeń itp... jakby po prostu niedomagał, brak mu było tchu ;)

tomek1212

  • Gość
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2013, 22:00:35 pm »
W silnikach 3,2 nie ma czujnika kick down pod pedałem gazu, jest jedynie linka od przepustnicy do skrzyni.

Chyba musisz zacząć od podstawowej diagnostyki, filtr paliwa, powietrza, zmierzyć ciśnienie paliwa.
Miałem podobnie w swoim byłym XJ40 3,2, ale tam szarpanie było tylko na zimnym silniku, a znikało od razu po przełączeniu na LPG. Pomogło dopiero czyszczenie wtryskiwaczy.

Tatarski

  • Gość
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2013, 08:51:53 am »
Dziękuje koledzy, zamawiam nowy układ zapłonowy i filtry, zobaczymy co będzie dalej. Wymienić i tak trzeba na początek przygody z  :-jag

A tak swoją drogą może ktoś z Was ma działające kable na sprzedaż ?
Znalazłem też zamiennik UK kabli za 1/3 ceny oryginałów - jak myślicie ? Bawić się, czy szkoda kasy ?
Z doświadczenia wiem, że w niektórych autach zamienniki chodziły gorzej, niż niewłaściwie pracujące oryginały :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2013, 09:19:24 am wysłana przez Tatarski »

Tatarski

  • Gość
Odp: Nierowna praca silnika oraz brak mocy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2013, 23:44:02 pm »
Wymienione świece, kable, kopułka, palec, filtr paliwa, filtr powietrza, olej w silniku, olej w skrzyni oraz pasek i auto jak nowe, zero drgań, moc jak trzeba, tylko pozostaje radość z jazdy  :-A