Autor Wątek: TULEJE  (Przeczytany 4960 razy)

blackyR

  • Gość
TULEJE
« dnia: Luty 17, 2009, 23:00:10 pm »
I przyszło to co nieuniknione serce mi pęka niema zamienników w/w tulei i... :-cry duża cyfre przyjdzie mi zapłacic za wymianę tego złego plus tarcze plus klocki pisze ciągle o tylnej osi... miał ktoś z was taką zaskoczkę juz?? :o

wozny83

  • Gość
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2009, 08:44:44 am »
Panowie mam taki sam problem w moim x-typie 2,1 V6 podczas jazdy strasznie tłucze mi się tył. Nie wiem co może byc tego przyczyną. Taki dziwny dzwiek na nierównościach. Czy są to właśnie te tuleje co piszecie? Mam prośbę czy może mi ktoś podać jakie ceny są tego i jakie oznaczenia tych tulei oraz ile ich jest na stronie.

artleks

  • Gość
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2009, 09:25:04 am »
Ja mam taki sam dzwięk w tylnym prawym kole - byłem w 2 serwisach, na szarpach i nic - wszystko OK - ale nadal na nierównościach w tylnym prawym kole szłyszę denerwujący hałas - tak jakby tłumik spadł z wieszaka...

qbaty

  • Gość
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2009, 09:29:10 am »
Panowie mam taki sam problem w moim x-typie 2,1 V6 podczas jazdy strasznie tłucze mi się tył. Nie wiem co może byc tego przyczyną. Taki dziwny dzwiek na nierównościach. Czy są to właśnie te tuleje co piszecie?
Zawieszenie składa się z wielu elementów i trudno tak na odległość powiedzieć, który z nich u Ciebie akurat stuka. Na pewno nikt nie będzie chciał Cię tu wprowadzać w błąd, więc radzę zacząć diagnostykę od wizyty na szarpakach. Jak już będziesz wiedział co stuka, to na pewno pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

qbaty

  • Gość
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2009, 09:30:18 am »
Ja mam taki sam dzwięk w tylnym prawym kole - byłem w 2 serwisach, na szarpach i nic - wszystko OK - ale nadal na nierównościach w tylnym prawym kole szłyszę denerwujący hałas - tak jakby tłumik spadł z wieszaka...
A może w bagażniku coś Ci stuka albo złośliwy wulkanizator wrzucił coś do koła podczas zmiany opon  :-gwizd

artleks

  • Gość
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2009, 09:37:47 am »
też tak myślałem ale wywalilem wszystko z bagaznika - zastanawiam sie czy nie odkręcił mi się jakiś element karoserii - np. przy zbiorniku paliwa  ?????? ?????? bo mnie to denerwuje niemiłosiernie

wozny83

  • Gość
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2009, 13:27:32 pm »
a może ktoś zwas podac mi jakie są zamontowane tuleje w tylnim zawieszeniu i ile ich przychodzi na strone.Bo mysle że najlepiej wymienić całe kpl i mieć spokój aby nic mi sie nie tłukło i mnie denerwowało  :)

sebus34

  • Gość
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 17, 2009, 22:02:49 pm »
sprawdzcie u niego gg 6433917

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2009, 13:22:01 pm »
a ile takie tuleje kosztuja?

Huckleberry

  • Gość
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2009, 23:38:34 pm »
Wiem ile kosztują łożyska. Za jedno oryginalne tylne łożysko dałem w autoryzowanym serwisie ok 100 funtów (czyli 500 zł.) Po wymianie nie zapomnijcie podłączyć z powrotem ABS. :D

Offline Kocour

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: TULEJE
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2009, 09:41:06 am »
Witam, ja też bym od tego zaczął (tzn od gum). Wymieniałem przód, cytat z wątku powitalnego:
Po zakupie przednie zawieszenie mi trochę pukało, więc zaciągnąłem gada do zaprzyjaźnionego warsztatu Forda, coby dokonać przeglądu. Wszystko OK, fordziarze stwierdzili, że dobrze byłoby wymienić gumy stabilizatora przód.
I teraz ważne. Kupiłem oryginały w JAGu, obawiając się, czy fordowskie podejdą (doktorat ze składu gumy, a co jest w środku? itp. rozważania zarzuciłem.) Cena prawie 500zł za 2szt (na Allegro po 200zł/szt.).
Uwaga! Z auta wymontowano gumki z logo Forda Szok , symbol 1X43-5484-AB. W Fordzie te gumki kosztują 2x20zł.
Stąd nauka jest dla dla żuka, najpierw sprawdzać cenę części w Fordzie a potem w sieci JAGa.
Najważniejsze, że pukanie zniknęło, zawieszenie cichutkie.
Dostałem potem odpowiedź od załoga 13, że tylne gumki nie są wspólne z Mondeo.

Akustycznie wrażenie miałem takie jakbym woził luźny hak holowniczy we wnece koła zapasowego.
Znalazłem już post-factum sklep z tymi gumkami, kuknij tu:
http://www.britishparts.co.uk/.sc/ms/cat/Jaguar%20X%20Type--Steering-Suspension