Autor Wątek: x type wymiana skrzyni na manualną  (Przeczytany 4161 razy)

owa

  • Gość
x type wymiana skrzyni na manualną
« dnia: Październik 27, 2013, 10:22:17 am »
Witam wszystkich .Jestem nowy na forum .Mam x typa z 2001 roku z silnikiem 2.1 v6 mam zamiar wymienić skrzynie automatyczną na manuala napiszcie czy ktoś z was już to robił jakie mogę napotkać problemy,co trzeba wymienić ,z góry dziękuje za rady  :-help  :-thank

Jawe83

  • Gość
Odp: x type wymiana skrzyni na manualną
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2013, 09:00:54 am »
Do wymiany będziesz mieć na pewno zespół pedałów, do tego najpewniej dojdzie kwestia komputera silnika, no i jeszcze musisz kupić kompletne sprzęgło. Dalej zostanie kwestia hydrauliki sprzęgła (cała instalacja) i instalacja drążka zmiany biegów (cały kosz).

Sprzęgło (docisk, tarcza i elementy wykonawcze hydrauliki) najlepiej kupić nowe, przynajmniej będziesz wiedział, że pojeździsz na nim. No i na pewno wymiana oleju w skrzyni manualnej i nowe uszczelki.

ghrh

  • Gość
Odp: x type wymiana skrzyni na manualną
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2013, 10:37:58 am »
Tylko po co? Jag z założenia to limuzyna, ma być wygodnie, a wachlowanie drążkiem, które równie dobrze może wykonać za Ciebie automat, jest komfortu przeciwieństwem.

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
ghrh
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2013, 18:23:16 pm »
Chocby dlatego ze  automat odbiera wigor tej "limuzynie" a juz przy silniku 2,1 to roznica miedzy auto a manualem bedzie mocno odczuwalna.
Ja szukalem dosyc uparcie 3.0 estate  z  manualem i jestem szczesliwym posiadaczem w/w - w UK na Auto Traderze (najwieksza  strona  kupna/sprzedazy aut) były tylko 4. Jezdzilem automatami (Safrane 2.2  ,  Citr C5 3.0 V6 )  i wiem ze  juz  nie chcę.
Pozdrawiam!

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: ghrh
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2013, 18:47:24 pm »
Chocby dlatego ze  automat odbiera wigor tej "limuzynie" a juz przy silniku 2,1 to roznica miedzy auto a manualem bedzie mocno odczuwalna.

Nie no stary nie mogę nie odpowiadać na takie posty WIGOR? w aucie 1800 kg z kierowcą i 155 KM? Gdzie różnica miedzy jednym, a drugim to w granicach 0.7 sek na przyspieszeniu do 100 km/h? Jak wsadzisz za kierownice słabego kierownika, to ten automat bedzie szybszy. Gdybym miał kupować np. Volvo S60R które w manualu ma 5.7 do 100, a automat prawie 7.5 (z uwagi na niższy moment obr. o 50 nM) to tu bym sie mocno zastanawiał, ale mysle że i tak wybrałbym automat. Z wigorem to sie kupuje Subaru.

ghrh

  • Gość
Odp: x type wymiana skrzyni na manualną
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2013, 19:34:12 pm »
Przeciętny kierowca nie osiągnie nic lepszego niż da mu automat. Dobry kierowca będzie potrzebował manuala w może 1% czasu. I to tylko dla zabawy. Ale jeżeli chcesz jeździć szybko, to po co wersja 2,1?
Z kolei automat daje Ci komfort przez 99% czasu, w większości przypadków osiągi (spalanie, przyspieszenie) wcale nie gorsze niż manual. Rozumiem, że można celować w manual w starszych samochodach, gdy automaty były 3,4-stopniowe. Teraz? Sztuka dla sztuki.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: x type wymiana skrzyni na manualną
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2013, 21:13:54 pm »
Przeciętny kierowca nie osiągnie nic lepszego niż da mu automat. Dobry kierowca będzie potrzebował manuala w może 1% czasu. I to tylko dla zabawy. Ale jeżeli chcesz jeździć szybko, to po co wersja 2,1?
Z kolei automat daje Ci komfort przez 99% czasu, w większości przypadków osiągi (spalanie, przyspieszenie) wcale nie gorsze niż manual. Rozumiem, że można celować w manual w starszych samochodach, gdy automaty były 3,4-stopniowe. Teraz? Sztuka dla sztuki.

 :-za  :-10points

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: x type wymiana skrzyni na manualną
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2013, 01:27:46 am »
Ot nie doczytali  - mowię wyraźnie jak krowie na rowie: miałem dwa auta z automatyczna skrzynią. Łacznie jakies 5 lat jeździlem automatami. Wiem jakie są ich plusy (komfort w  korkach) ale tez swiadomy jestem minusów. Taki jest mój wybór, bo wole zmieniac biegi samodzielnie.

ghrh

  • Gość
Odp: x type wymiana skrzyni na manualną
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 30, 2013, 09:36:52 am »
Ot nie doczytali  - mowię wyraźnie jak krowie na rowie: miałem dwa auta z automatyczna skrzynią. Łacznie jakies 5 lat jeździlem automatami. Wiem jakie są ich plusy (komfort w  korkach) ale tez swiadomy jestem minusów. Taki jest mój wybór, bo wole zmieniac biegi samodzielnie.
Dobrze, że podejmujesz decyzję świadomie, a nie jak wiele osób wyklinasz automaty nie mając z nimi doświadczenia. Tym niemniej o ile się nie mylę, wątek nie do końca dotyczy Ciebie. Razem z bosniakiem wyraziliśmy swoją opinię o sensowności takiej zamiany z utylitarnego punktu widzenia (pomijając zupełnie koszty), Ty wyraziłeś swoją, kolega owa będzie mógł się zastanowić.
A dla mnie woleć manuala od automatu to troszkę jak autoerotyzm (i nie mam tu na myśli stosunku z samochodem ;)). Przyjemne, ale są lepsze alternatywy ;)