Autor Wątek: Łożysko koła tylnego  (Przeczytany 2191 razy)

Jawe83

  • Gość
Łożysko koła tylnego
« dnia: Październik 22, 2013, 13:32:05 pm »
Witam kolegów, niedawno zawitał w moim kocurze szum z okolic tylnej osi, w przedziale 50-90 km/h. Ostatnio zrobiony test wykazuje, że przy dociążeniu prawego koła (skręcam ostro w lewo) ów dźwięk zanika. Mam w związku z tym parę pytań:

1. Czy dobrze wnioskuję, że kończy się łożysko prawego koła tylnego?
2. Czy wymienialne jest samo łożysko, czy tylko kompletna piasta?

Byłem u mechaniorów, ale pokręcili kołami (żadnych niepokojących dźwięków) i sprawdzili, czy nie ma luzów (nie było), po czym stwierdzili "raczej to nie wina łożysk". Nie za bardzo im wierzę, ale na wszelki wypadek tutaj spytam, bo się w pełni nie znam - czy padające łożysko półosi w tylnym dyferencjale może powodować podobne objawy? Zaznaczam, że nic tam nie cieknie, wszystko wygląda wizualnie ok.

I tak trochę OT - przy okazji tej kontroli wyszło, że miałem luźne śruby na łączeniu wału w tylnym dyferencjałem  :-boks Jedna ze śrub potrzebowała raptem niecały obrót, żeby kompletnie wyszła. Dokręcenie ich usunęło problem z wibracjami przy wysokich prędkościach :)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Łożysko koła tylnego
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2013, 14:26:16 pm »
Cała piasta, osobno łożyska nie kupisz z mondeo nie pasuje, masz wersje na cztery koła i musisz kupić do tej wersji. Co do diagnozy to Ci nie pomogę. :-tylko
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Jawe83

  • Gość
Odp: Łożysko koła tylnego
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2013, 09:45:04 am »
Dzięki za info, przed zakupem nowej piasty zobaczę, co się stanie, gdy kocur otrzyma nowe koła zimowe, wyeliminuję przynajmniej możliwość, że to opona daje ciała.