Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Nivo i kilka pytań technicznych

<< < (2/3) > >>

MATriX335:
Sporo osób miało w tych rocznikach problemy z akumulatorami ciśnienia, ale bez sprawdzenia można pewnie tylko zgadywać. Poziom płynu to podstawa więc nie zaszkodzi sprawdzić.

Ojciec:
Co to takiego ten akumulator ciśnienia ?  :)Gdzie on jest jak wygląda i jak go sprawdzić  :)
Drugie pytanie gdzie sprawdzić poziom płynu w układzie nivo....?? Patrzałem dziś pod maskę i nie bardzo wiedział gdzie tego szukać...

tomek1212:
Akumulator ciśnienia z tego co pamiętam służył do utrzymania ciśnienia w układzie hamulcowym który był wspomagany właśnie płynem a nie tradycyjnie serwem podciśnieniowym.
Natomiast płyn do zawieszenia NIVO zależnie od rocznika był ten sam co do wspomagania lub był osobny mały zbiorniczek.

Ojciec:
Wrócę do tematu prawdopodobnie zbyt małej ilości płynu w układzie nivo.
Próbowałem dziś pod maską zlokalizować zbiornik do z tym płynem ale nie mam pomysłu gdzie on może być.
Jaguar jest 1992r. a pod maksą wygląda tak



Może mi ktoś powiedzieć który to zbiorniczek?

Na pierwszym zdjęciu przed akumulatorem widać jeszcze taki biały sześcian, jest w nim jakiś płyn (brak jakich kol wiek wężyków czy rurek) i wtyczka z 3 przewodami. Co to takiego i do czego służy ?


Jaguar XJ6:
Zbiorniczek do nivo powinien byc obok zbiornika od płynu do wspomagania . U ciebie jak widac płyn do nivo i do wspomagania jest w jednym zbiorniku . Oczywiście jak w każdym XJ40 powinien byc opis do czego ten zbironiczek służy ( przeczytaj to co jest na etykiecie zbiornika , a sie dowiesz , czy jest do nivo , czy tylko do wspomagania )  .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej