Autor Wątek: Tempomat w serii 3  (Przeczytany 3050 razy)

Offline jagdds

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Daimler Double Six 1991, X350 2006
Tempomat w serii 3
« dnia: Październik 09, 2013, 14:51:57 pm »
Witam, jaguara z silnikiem V12 mam od ponad 2 lat i cały czas myślałem, że tempomat nie działa (wszystkie inne układy są sprawne). Mechanik sprawdził podciśnienia, przełączniki i są prawdopodobnie sprawne. Tempomat nie "set"-ował. Ale dziś jechałem po autostradzie i wykonałem próbę. Przy prędkości powyżej 100 km/h przełącznik "set" zarówno przy dźwigni biegów jak i przy kierownicy i włącza tempomat, ale ustala tą prędkość na 100 km/h niezależnie przy jakiej prędkości był wciśnięty przycisk "set" czy to było 100, 120 czy 140 km/h. Przy prędkości poniżej 100 km/h nie włącza się tempomat.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Sławek - jagdds. help
P.S. przedtem umieściłem ten post w archiwum technicznym, ale to jest chyba właściwe miejsce.

Offline jagdds

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Daimler Double Six 1991, X350 2006
Odp: Tempomat w serii 3
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2013, 11:38:40 am »
Witam. Uaktualnienie.
Testowałem go jeszcze wczoraj i dzisiaj. Tempomat załącza się przy różnych prędkościach, nawet poniżej 100 km/h. Dziś ustawiłem go na np. 50 km/h i działał. Ale jest taki objaw: wciskam przycisk "set" przy prędkości 60km, prędkość spada do 45 km/h i następnie "przypomina sobie, że był wciśnięty "set" i przyspiesza do 60 km/h i tak już trzyma. Czyli działa, ale z opóźnieniem, tak jakby miał trudność z zassaniem siłownika tempomatu. Membrana tempomatu jest bez widocznych uszkodzeń.
jagdds

IljaOblomow

  • Gość
Odp: Tempomat w serii 3
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2013, 17:24:50 pm »
O ja muszę również z moim pooksperymentować. Narazie nie działa chyba, lub tak jak twój. Pozdrawiam