Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

jak przygotować jaguara do snu zimowego

<< < (2/3) > >>

Ojciec:
Odświeżę temat bo mam jedno pytanie.
Jako że na dniach jaguar zapadnie w sen zimowy to powiedzcie mi czy skrzynię zostawić na P czy na N ?

z góry dzięki za info.

Michal_sk8:
z 2 może 3 zimy temu takie naprawdę srogie nawet -30 zostawiłem auto nie odpalane całą zimę zakryte plandeką, na P wiosną odpaliło, skrzynia działała również ok i działa nadal jak i cała reszta

ja dodatkowo jaguarowi na zimę zakładam stare felgi z oponami aby nie odkształcać tych na których teraz jeździ a co jakiś czas będzie odpalany i zabierany na mała rundkę przed garaż

Ojciec:
Ja zostawiam jaguara na obecnych kołach bo i tak opony mam do wymiany. Dodatkowo zostawiam pełny bak. W planach mam odpalić go co miesiąc rozgrzewac do tem. roboczej i zostawiać go jeszcze trochę na chodzie.
Skrzynie na razie zostawiłem na N a pod koł dałem klin.

Michal_sk8:
też mam pod sam korek zalane na zimę, ciekawe z tą skrzynią jak jest bardziej poprawnie, zapewne w instrukcji obsługi będzie napisane co lepsze w razie dłuższego postoju o ile jest jakaś różnica, skoro skrzynia i tak nie pracuje

Ojciec:
Moje pytanie czy auto na dłuższy postój zostawić na P cz na N wynika skąd ze na P coś się blokuje ze nie można ruszyć auta (nie wiem co nie jestem mechanikiem) i zastanawiam się czy ta blokada nie może jakoś zamarznać i uniemożliwić odpalenie / przedstawienie auta.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej