Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

jak przygotować jaguara do snu zimowego

(1/3) > >>

Ojciec:
Nieuchronnie zbliża się czas kiedy jaguar zapadnie w sen zimowy. Cały ten okres spędzi w garażu nie ogrzewanym razem z autem które używam na co dzień i teraz mam kilka pytań:
1- jedni twierdzą że lepiej auto trzymać w takim garażu do którego inne auto nie będzie wjeżdżać, czy to ma jakieś znaczenie czy tam raz dziennie wjedzie samochód czy nie?
2- wyczytałem że warto podnieść auto tak aby nie stało na kołach no i teraz tak.... mam nivo czy 5 miesięczne swobodne zwisanie kół nie spowoduje żadnego uszczerbku na nivomatach? Jeśli faktycznie zostawił bym go na kobyłkach to pod co je podłożyć ? Mile widziane jakieś zdjęcie podwozia z zaznaczonymi miejscami  :)
3- czy to prawda że na sen zimowy najlepiej auto zostawić z pełnym bakiem.

Miałbym też jeszcze opcję wynajmu ogrzewanego garażu, w którym stał by tylko jaguar i nikt by tego garażu nie otwierał.

Co będzie lepsze? Nie ogrzewany garaż gdzie auto "zamarznie" czy pojedynczy ogrzewany garaż ?

Z pytań na razie tyle, z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

robek1965:
1 - wentylacja się przyda. jak jest ruch, jest i wentylacja.

2 - podniesienie robi nivomatami dobrze.

3 - tak, wtedy korozja w baku nie ma szans.

tomek1212:
Podstawić możesz go najlepiej w miejscu gdzie są zaślepki do fabrycznego podnośnika, chociaż osobiście uważam że lepiej jakby auto stało na kołach i chociaż raz na miesiąc odpalić silnik, zagrzać, zrobić małą rundę. Nie ma nic gorszego niż auto nieodpalane i nieużywane przez dłuższy czas.

Ojciec:
Jeśli kobyłki podstawie pod te tunele na ori podnośnik to nie odkształca się one po tak długim czasie?

Jeśli chodzi o garaż to co lepiej wybrać nie ogrzewany codziennie wentylowany? Czy ten ogrzewany? (wjazd do ogrzewanego jest bardzo stromy wiec w zimie nie wyjdę...)

Pawel99:
O temperaturach w garażu już było: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,24361.0.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej