Autor Wątek: kontrolka poduszek powietrzych  (Przeczytany 4256 razy)

Bogdan

  • Gość
kontrolka poduszek powietrzych
« dnia: Luty 12, 2009, 22:06:01 pm »
Czesc wszystkim pojawil mi sie pewnien problem , jak wracałem dzisiaj z pracy zamrugala mi kontrolka poduszek a potem zapalila sie na dobre . Prosze o jakas porade co zrobic czy jest jakis bepiecznik ktory mógł sie przepalic ewentualnie jakis kabel odczepic i gdzie tego szukac z diekuje za pomoc pozdrowienia

adam74

  • Gość
Odp: kontrolka poduszek powietrzych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2009, 23:24:34 pm »
czasem wywala błąd z niczego..... w citroenie pomagało ponowne odpalenie (z wyjęciem kluczyka)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: kontrolka poduszek powietrzych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2009, 23:37:03 pm »
w ford/jagu trzeba odlaczyc akumulator (nie zapomnij o kod do radia !!)

jezeli potem nadal istnieje blad to diagnoza komputerowa bo tak to trudno powieziec...
malo prawdopodobnie ze jakis kabel sie urwal, raczej czujnik moze odmawial wspolpracy ...

Biedrona

  • Gość
Odp: kontrolka poduszek powietrzych
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2009, 09:25:34 am »
Kolego

Radze tobie daj fotele przednie na maxa do przodu..i sprawdz kostki pod fotelami.
U mnie jest to samo....jak odkurzam auto to czesto kabelki sie poluzuja i juz sie zapala.

U mojego znajomego w nowy fiacie bylo to samo jak pojechal na seriws to elektryk polutowal kable na stale  :o

tomda

  • Gość
Odp: kontrolka poduszek powietrzych
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2009, 08:32:40 am »
Od okolo 2-3 tygodni mam podobny problem z kontrolką poduszek w swoim XJ X350 która mruga a później zapala się na stałe. Dopiero wyłaczenie zapłonu to resetuje. Odłączałem akumulator, sprawdzałem połączenia i nic. Mam wrażenie , że kontrolka zapala się teraz częściej niż przed 2 tygodniami. Co robić? Czy serwis i ich komputer wskaże miejsce usterki? Może jednak jest jakiś inny sposób? :-help

Kaskis

  • Gość
Odp: kontrolka poduszek powietrzych
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2009, 09:52:51 am »
dużo już się pojawiło odpowiedzi, ale ja bym chciał, dołączyć się do grona, tych osób, które są za samodzielnym sprawdzeniem kostki. Jeśli nic się nie stało, zanim pojawiła się światłość tejże lampki, to musi być coś z kabelkami, pozdrawiam

Jar

  • Gość
Odp: kontrolka poduszek powietrzych
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2009, 12:07:21 pm »
Witam! Z przykrością zawiadamiam, że niestety muszę się dołączyć do kolegów, w tym temacie. Wczoraj w kotku zaczęła mrugać kontrolka poduszek po czym po jakichś 3-5 sekundach zapaliła się na dobre. po wyłączeniu silnika z wyjęciem kluczyka ze stacyjki problem się pojawił ponownie. Rano odłączyłem akumulator i po ponownym podłączeniu okazało się, że problem nadal się pojawia. Czy komuś udało się już znaleźć odpowiedź jak się z tym uporać? Bardzo proszę o podpowiedź. Pozdrawiam DP. :'(

Jar

  • Gość
Odp: kontrolka poduszek powietrzych
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2009, 12:37:15 pm »
Witam ponownie w tym temacie! Poruszałem troszeczke kabelkami i kostkami pod fotelem i po ponownym uruchomieniu problemu juz nie ma.  :-yipee

tomda

  • Gość
Odp: kontrolka poduszek powietrzych
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2009, 13:37:18 pm »
Powodem sporadycznego zapalania się kontrolki poduszki powietrznej zazwyczaj bywa taśma  elektryczna /jej styki/ pod kierownicą, która jest koncentrycznie zwinięta w formie spirali i przewodzi wszystkie impulsy z czujników i przełączników kierownicy. Jest ona naprężana i pracuje przy kręceniu kierownicą. Podobno to typowa usterka w Jaguarach.  Fachową diagnozę i wymianę elementu wykonałem w warsztacie Jaguara w Bielsku Białej, który to warsztat szczerze polecam. Pomimo tych drobnych lecz denerwujacych w trakcie jazdy usterek  :-tylko

michu1972

  • Gość
Odp: kontrolka poduszek powietrzych
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2009, 19:20:58 pm »
to samo powiedzieli mi w katowicach (wizyta we wtorek)
troche to trwalo zanim udalo sie postawic diagnoze, bo ta ... (brzydka) kontrolka zawsze dziala prawidlowo kiedy tylko dojezdzalem do serwisu, a wystarczylo odjechac w kierunku przeciwnym z 50km i zaczynala sie ponownie to palic to mrugac