Autor Wątek: problem ze zwaleiem kolekora  (Przeczytany 1628 razy)

ryba-1

  • Gość
problem ze zwaleiem kolekora
« dnia: Październik 05, 2013, 11:03:17 am »
Witam. zabralem sie za wymiane swiec w 3.0 v6. 3 poszly bez problemu ale do kolejnych broni dostepu kolektor. i tu mam prpblem.dwie srubki nie daja sie odkrecic. kreca sie  w te i wewte jak by mialy luzna nakretke na dole. ma ktos jakis pomysl albo wiedze jak to wykrecic? dodam ze raczej nie jest to zerwany gwint tylko wrazenie jak by sie to cos z gwintem krecilo razem ze sruba.

tomzi88

  • Gość
Odp: problem ze zwaleiem kolekora
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2013, 23:21:08 pm »
Przy wymianie cewki miałem podobny problem z jedną śrubą po prawej str. na samym przodzie. Niestety tak się dzieje gdy pewnych części nie przykręca się kluczem dynamometrycznym albo chociaż z wyczuciem, tylko ile natura dała pary w rękach :-nie i po prostu zatopiony gwint w plastiku dosłownie się wyrywa  :-\ mi się udało podważyć brechą tzn. włożyłem w szczelinę między kolektor a głowicę i rozpierałem jednocześnie próbując odkręcać, tylko uważaj abyś nie wykruszył krawędzi kolektora lub głowicy, jak jest możliwość włóż coś aby nie zapierać bezpośrednio metal o metal... Ja jak odkręciłem to osadziłem ten gwint na poxipol i o dziwo trzyma :D

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: problem ze zwaleiem kolekora
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2013, 17:48:03 pm »
drymelek z mikroszlifierką, obetnij główkę śruby, zrzuć kolektor i wtedy kombinuj ze śrubką.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

ryba-1

  • Gość
Odp: problem ze zwaleiem kolekora
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2013, 19:57:57 pm »
dzieki za podpowiedzi. po weekendzie bede walczyl.

ryba-1

  • Gość
Odp: problem ze zwaleiem kolekora
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2013, 15:03:00 pm »
zrobione. wystarczylo odkrecic wszystkie srubki a tamte 2 poprostu wyrwac podwarzajac kolektor. nie trzymaly za mocno. potem odkrecic te nakretki i wkleic je na klej do szyb na miejsce.