Autor Wątek: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0  (Przeczytany 4892 razy)

darek s

  • Gość
Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« dnia: Październik 05, 2013, 09:50:03 am »
Mam pytanie czy wie ktoś jaka jest procedura wymiany  elektrozaworow ogrzewania  bo niewiem jakie dlatego zabrać i którędy donich dojść  jaguar s type 4.0 .Zgury dziękuję . :-kogutki

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2013, 17:46:27 pm »
jeżeli chodzi o ten najczęściej padający to jest on zamontowany obok chłodnicy wody. Może Ci się udać do niego dobrać od dołu auta (stojąc przed autem jest on po lewej stronie) albo kombinuj od góry.
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Piosiu

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2013, 17:31:46 pm »
Witam,

też nie mam ogrzewania w moim kocie.Czy jest możliwość w ogóle wymontowania tych elektrozaworów i jakoś
to połączyć bo zbliża się zima .



darek s

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2013, 18:03:10 pm »
Widzę że nie jestem osamotniony w tym problemie :)

Piosiu

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2013, 16:02:20 pm »
Udało mi się dzisiaj ominąć elektrozawory .Kupiłem zwykły trójnik. i połączyłem to co wchodziło do elektrozaworów połączyłem opaskami z trójnikiem i w kocie zrobiło się gorąco  ;D

darek s

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2013, 19:36:04 pm »
Ok ale jak się do noch dostałeś bo ja właśnie niewiem którędy

Piosiu

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2013, 17:04:46 pm »
otwierasz maskę, lewa strona tuż przy chłodnicy , i na samym dole ,mało miejsca ale trochę cierpliwości i będzie  ok.  :)
 

darek s

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2013, 18:29:22 pm »
Ciemno to widzę
 :) :)

darek s

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2013, 17:58:50 pm »
 No i zrobiłem sam nawet nie tak przerombane jak myślałem jak coś to chentnie pomogę jak tozrobić  :-A

tomzi88

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2013, 23:06:33 pm »
Ja bym chętnie skorzystał z wiedzy jak tam się do nich dobrać, i ogólnie jak połączyć te węże ze sobą pomijając te elektrozawory, bo jeśli mnie pamięć nie myli do tych elektrozaworów schodzi się 5 węży. 3 z jednej str i 2 z drugiej. które są zasilające a które powrotne. Jak je ze sobą po stykać aby grzało w kokpicie....

Z pozdrowieniami...
Tomek

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2013, 15:46:13 pm »
średni pomysł bo będziesz miał ciągle grzanie na maksa, bez względu na ustawioną temperaturę
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

pawelek11

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2013, 15:57:17 pm »
sorki  :-nuts mnie to "udoskonalenie" pachnie sporymi kosztami napraw po zakończeniu zimy i zwiększonym spalaniem... :-gwizd

tomzi88

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2013, 21:45:37 pm »
Ale ja chce tylko osobiście wykluczyć czy faktycznie elektrozawory działają, bo elektryk mówił że je czyścił i są sprawne. Jednak że  podejrzewał uszkodzenie pompy wody i zapchaną nagrzewnicę, pompę wykręciłem rozebrałem i wirnik sztywno siedzi na oście, żadnych innych uszkodzeń nie widziałem... nagrzewnice przepłukałem wodą i zero syfu wyleciało a strumień wody na wylocie leciał równomiernie i w miarę szybko, w zależności jak mocno otworzyłem kran z wodą. Także jego teorie są błędne i już straciłem ufność czy z elektrozaworami faktycznie coś robił... jeśli się nie poprawi sytuacja po tym zabiegu to pozostają już jedynie czujniki nagrzewnicy i czujnik wewnętrzny powietrza do sprawdzenia, lub w najgorszym wypadku płytka układu scalonego sterownika nagrzewnicy... czasami diabeł tkwi w szczegółach niestety :/

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Jeżdżę taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:23:51 pm »
Daruj sobie kolego takie dzikie metody :) :-V
http://jaguarclimatecontrol.com/diagnose/
tu masz krok po kroku jak zdiagnozować układ klimatyzacji  :-super
Montaż i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

darek s

  • Gość
Odp: Jak dostać się zaworów ogrzewania w4.0
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2013, 08:24:33 am »
zawory najlepiej zdjagnozowac po wyjeciu musza byc otwarte jak sa zamkniete to niedzialaja  . podepnij przewud od pompy do wyjsc na nagrzewnie tylko sa inne srednice  a powrut zepnij razem i sprawdzisz  a zawory nowe jak podepniesz zasilanie na krutko to pstrykaja głośno a uszkodzone  bardzo cicho