Autor Wątek: Jak gwiazdy na niebie;)  (Przeczytany 6369 razy)

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Jak gwiazdy na niebie;)
« dnia: Wrzesień 20, 2013, 17:20:30 pm »
Witajcie!

Miałem szczęście oglądać ostatnio u prywatnego kolekcjonera pod Warszawą ok 100 pojazdów zabytkowych i w jednym Rolls-Royce' urzekła mnie jedna rzecz - podsufitka. Po włączeniu świateł na podsufitce zapalały sie różnej wielkości diody, które wygladały jak gwiazdy na niebie. W nocy efekt niesamowity, chyba każdą laskę bym na to wyrwał hehehe;) tak na poważnie - Strasznie mi się to spodobało i chciałbym zaadoptować ten patent do mojego Jaga. Ma ktoś pomysł jak to zrobić? dodam, że zrezygnowałem z używania szyberdachu. No i jak to się będzie miało do etyki;)

Pozdrawiam

Online Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Jak gwiazdy na niebie;)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2013, 17:45:52 pm »
Mysiałbyś zrobić to albo na diodach , albo na światłowodach . Na diodach świeciłoby to troche za jasno , chyba zebys każdą wyposażył w odpowiedni rezystor . Najprościej kupic światłowody różnej średnicy , i ich końcówki zamontowac w podsufitce , potem drugi koniec światłowodu podłaczyć do np . mocnego leda  , wtedy zrobisz sobie  wygladajace jak gwiazdy punkty świetlne na podsufitce . Oczywiście do zrobienia różnej wielkości punktów potrzebne sa róznej średnicy światłowody , ale to juz kwestia wybory przy zakupie . Wszystki światłowody sprowadzasz do jednego źródła światła jakim jest 1 mocny led , albo zespół ledów . Mozna się pobawić w różnego kolory ledy , wtedy masz 3 punkty świetlne na podsuficte zielone , a obok niebieskie itp.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 17:50:19 pm wysłana przez Jaguar XJ6 »
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

lysyyy

  • Gość
Odp: Jak gwiazdy na niebie;)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2013, 18:12:03 pm »
Do tego jeszcze do tych różnych punktów dorobić fontannę - dysze wodne różnej średnicy i mamy show jak cholera  :-gwizd :-hehe

bialy

  • Gość
Odp: Jak gwiazdy na niebie;)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2013, 19:23:23 pm »
Nie wiem jak to zaadoptować do jaguara ale są gotowe zestawy gdy ktoś chce mieć takie "cuś" w domu, np. http://www.gwiezdziste-niebo.pl/index.php?id_g=1
Musisz tam poszukać, może coś dobierzesz. Mają jakieś zestawy światłowodowe. Albo poszukaj gdzieś w sieci. Podejrzewam że tego jest cała masa.
Nigdy tego nie widziałem na żywo :)

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Jak gwiazdy na niebie;)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2013, 18:03:00 pm »
Tutaj masz link to reklamy nowego rollsa przez BMW. Zobacz jak to zaj*biscie wygląda:

http://www.youtube.com/watch?v=SJ82dP5s1cU

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

lysyyy

  • Gość
Odp: Jak gwiazdy na niebie;)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2013, 20:23:38 pm »
Kto co lubi  :-gwizd
Wpisz na Allegro "gwiezdne niebo" i masz całą masę zestawów światłowodowych. Musisz tylko dobrać odpowiednie zakończenia do światłowodów, które będzie można trwale zamontować do podsufitki i które nie będą się za bardzo rzucać w oczy.

Angus73

  • Gość
Odp: Jak gwiazdy na niebie;)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2013, 10:56:44 am »
Zgadzam się z przedmówcą. Co kto lubi i jeśli tylko widzę właściciela auta, któremu gęba szczerze cieszy się od ucha do ucha z posiadanego cuda, to ja też się cieszę i nie ma dla mnie znaczenia co ma na podsufitce, dywanikach czy jakie światło wali spod auta i jakie jest na nim logo. Radość z pasji bezcenna ;-)
Jak już to zrobisz to wstaw kilka zdjęć, bo bardzo jestem ciekaw efektu!!!!
Osobiście nie widzę tego u siebie ;-))))
Ale jakby takie cudo dało się zamontować pod maską, to branie u mechaników też chyba murowane  :-super