Autor Wątek: Tylne lampy - co świeci + nie świeci nic w bagażniku  (Przeczytany 1723 razy)

Mev

  • Gość
Tylne lampy - co świeci + nie świeci nic w bagażniku
« dnia: Wrzesień 18, 2013, 20:52:53 pm »
Hej :)

Ogarnąłem już trochę rzeczy w aucie po zakupie i mam dwa tematy jeszcze:

1)

Mamy taką oto ładną tylną lampę - moje pytanie brzmi: czy w niej jak są włączone normalne światła czy tam pozycyjne powinien świecić tylko ten jeden okrąg czy oba? Bo u mnie świeci jeden, a np. x-type mają już dwa z tego co w internecie widziałem i tak mnie to zastanowiło ;) Oba wyglądają dużo ładniej...

I to pytanie ma jeszcze jeden podpunkt - czy w okresie od 1999 do II liftu zmieniły się tylne lampy czy są zawsze takie same? Bo później są inne, nachodzące na błotniki, itp to oczywiste, ale czy przy I lifcie coś się zmieniło względem tych przed liftem?

2) Nie świeci mi żadna z lampek w bagażniku (ani w bagażniku ani na klapie), żarówki wymieniłem, są na pewno sprawne - gdzie można szukać problemu? Nie dochodzi do nich prąd z tego co widzę...

Godzio

  • Gość
Odp: Tylne lampy - co świeci + nie świeci nic w bagażniku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2013, 21:43:05 pm »
1. Lampy są takie same bez zmian po pierwszym lifcie. No i powinny świecić oba okrągłe światła przy włączonych pozycyjnych.

2. Powiedz mi czy sprawdzałeś bezpiecznik od ośiwetlenia wnętrza? na początku działu jest instryukcja instalacji elektrycznej i tam są rozpisane bezpieczniki. Nie pamiętam który jest to dokładnie ale napewno znajduje się On w skrzynce bezpiecznikowej w kole zapasowym.

mam nadzieje, że troche pomogłem.

Pozdrawiam

Mev

  • Gość
Odp: Tylne lampy - co świeci + nie świeci nic w bagażniku
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2013, 21:57:22 pm »
1. Lampy są takie same bez zmian po pierwszym lifcie. No i powinny świecić oba okrągłe światła przy włączonych pozycyjnych.

2. Powiedz mi czy sprawdzałeś bezpiecznik od ośiwetlenia wnętrza? na początku działu jest instryukcja instalacji elektrycznej i tam są rozpisane bezpieczniki. Nie pamiętam który jest to dokładnie ale napewno znajduje się On w skrzynce bezpiecznikowej w kole zapasowym.

mam nadzieje, że troche pomogłem.

Pozdrawiam

Super, sprawdzę jutro żarówki, może po prostu mam obie przepalone tam ;)

A co do bezpieczników, nie zerknąłem prawdę mówiąc bo w kabinie wszystko świeci bez żadnych problemów i myślałem, że z tym bagażnikiem to jakiś znany problem, jutro to zerknę - nie zaszkodzi, a zawsze to krok do przodu.

Pomogłeś, dziękuję :)

Mev

  • Gość
Odp: Tylne lampy - co świeci + nie świeci nic w bagażniku
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2013, 10:07:05 am »
Temat myślę, że można zamknąć :)

Dla potomnych:

- powinny się świecić oba okręgi w lampach, żarówki R5W w wewnętrznych kółkach - po wymianie działa idealnie ;)
- brak oświetlenia w bagażniku - poprzedni wlasciciel zakleił mikrostyk bo był uszkodzony i bagażnik nie wie że jest otwarty ;) cóż. ;p