Autor Wątek: podsufitka w III serii  (Przeczytany 4529 razy)

tadelak

  • Gość
podsufitka w III serii
« dnia: Wrzesień 09, 2013, 16:29:28 pm »
Witam wszystkich serdecznie!!!
Potrzebna bardzo podsufitka do kota III serii kompletna albo chociaż sama wytłoczka. A tak przy okazji - to czy udało się komuś, kiedyś wyjąć całą podsufitkę bez demontażu przedniej szyby? Z poważaniem: Tadeusz.

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: podsufitka w III serii
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2013, 16:11:54 pm »
Witaj,

Mi się udało wyjąć podsufitkę przez tylne prawe drzwi. Opuściłe maksymalnie oparcie fotela kierowcy w dół i lekko zgiąłem ją w tzw. "banan" i wyszła. Generalnie współczuje Ci się za to brać, a jeszcze bardziej współczuje komuś brać się za naprawę szyberdachu. Mechanizmy są zaprojektowane tak, jakby ktoś sobie w domu urzeźbił wszystko i złożył do kupy. Widziałem ostatnio na otomoto Jaga III serii w sprzedaży na czesci. Poszukaj, może uda się cos kupić.

Powodzenia!

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: podsufitka w III serii
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2013, 16:40:09 pm »
mam taką podsufitkę, mogę Ci ją nawet na nowo wykleić albo powiedzieć jak to zrobić, nie jest trudno, wyjąć można jak wymontujesz przednie fotele to po skosie maksymalnie wychodzi.

tadelak

  • Gość
Odp: podsufitka w III serii
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2013, 19:11:37 pm »
Witam!
Serdecznie dziękuje za zainteresowanie. Oczywiście - za demontaż podsufitki zabrałem się po demontażu obu foteli i kanapy, ale nie miałem okazji się przekonać czy wyjdzie przez tylne drzwi bo jeszcze w środku materiał sam opadł a ten stelaż rozpadł się na trzy części. Właśnie dzisiaj zawiozłem go do Ostrowa Wlkp. i oddałem w ręce doświadczonego fachowca. Mam teraz tylko nadzieje, że mu się uda to wszystko doprowadzić do porządku bo inaczej koszta mnie zjedzą :( 
Może nowa podsufitka da się wygiąć w "banan", ale taka starsza z pewnością NIE i trzeba będzie wymontować przednią szybę żeby nie ryzykować ponownego uszkodzenia. Może będę musiał się "uśmiechnąć" się do richie, ale puki co zobaczymy czy uda się naprawa. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam. Tadeusz.

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: podsufitka w III serii
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2014, 12:15:32 pm »
Witam, podpowiedzcie jak zdemontować podsufitkę? trzymają ją jakieś zatrzaski ? nie chciałbym od razu czegoś połamać, pozdrawiam

tadelak

  • Gość
Odp: podsufitka w III serii
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:16:52 am »
Witam!
Samo odpięcie podsufitki to najmniejszy problem - Trzeba pozdejmować wszystkie elementy na niej zamontowane a to widać gołym okiem: osłony przeciwsłoneczne, lusterko wewnętrzne, boczne listwy z uchwytami. To wszystko jest na śrubach. Natomiast ta tylna listwa (nad tylną szybą) oraz te boczki z lampkami są na zatrzaskach. Jeżeli masz szyberdach to też żaden problem - po zdjęciu uszczelki (wysuwa się ręcznie) zobaczysz zawinięty materiał podsufitki zamocowany małymi spineczkami.
Należy jednak dobrze się zastanowić nad wyjęciem podsufitki a potem zamontowaniem już naprawionej. Moja wyszła bezproblemowo bo się rozpadła na kawałki. Trudno potem znaleźć fachowca do sklejenia a nowy stelaż podsufitki można ściągnąć z Anglii, ale to kosztuje około 3 tyś zł. Nowy materiał do oklejenia w oryginale to koszt ponad 200 Euro.
Ja, do zamontowania podsufitki, musiałem zdemontować przednią szybę, którą przy okazji wymieniłem bo była już mocno zużyta, ale to też jest koszt bo trzeba poza nową szybą, dokupić uszczelki których jest trzy (około 200 zł). Niektórzy twierdzą, że wyjmują i wkładają podsufitkę przez drzwi po wymontowaniu siedzeń, ale ja takich możliwości nie widziałem. Nie wiem, może jestem ciapa - winszuje im. Tak czy inaczej doradzam ostrożność jeżeli jest w ogóle konieczność demontażu tej podsufitki. Pozdrawiam, Tadeusz.

Offline denver69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • XJ6 4.2 SIII, Xjr 4.0, x-type 3.0 sport, XE 2.0 D
Odp: podsufitka w III serii
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2014, 14:46:43 pm »
Dzięki za podpowiedź, najbardziej mnie niepokoi ten szyberdach (elektrycznie nie działa) czy muszę go otworzyć przed zdjęciem podsufitki ? coś wspominałeś że jest tam podwinięty materiał. Generalnie materiał jest cały, tylko trochę zażółcony patyną czasu i obwisł, chciałbym podkleić go na nowo, czy to wykonalne , czy też trzeba zainwestować w nowy materiał? (podsufitkę będę wyjmował przez przednią szybę). Pozdrawiam

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: podsufitka w III serii
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2014, 20:21:59 pm »
Nie trzeba otwierać szyberdachu, żeby wyjąć podsufitkę. Zazdroszczę Ci, że elektrycznie nie działa szyberdach  - wg. mnie jest to najmniejszy problem. na upartego bo by się dało wsadzić np. silniczek od wycieraczek i pewnie by działał no ale to już jest patent :-wstyd U mnie niestety mechanicznie jest uszkodzony i przykręciłem go na stałe.

Offline Rogal

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
    • www.englishcars.pl
Odp: podsufitka w III serii
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2014, 11:42:51 am »
co do szyberdachu to najczęściej winą awarii jest brak poślizgu czyli opory tarcia, co skutkuje w najgorzej opcji spalonym silniczkiem. Ale zazwyczaj problemem jest jakaś pierdółka.
tel 695 455 231