Autor Wątek: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)  (Przeczytany 2453 razy)

tagopat

  • Gość
XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« dnia: Sierpień 21, 2013, 17:47:39 pm »
Witam!

Mam problem z częścią elektryki w moimi kotecku.
Otóż pewnego dnia włączyłem światła awaryjne ponieważ stałem na poboczu drogi(co by było mnie widać) no i zapomniałem je wyłączyć, przejechałem na nich około kilometra i wyłączyłem, wtedy zauważyłem ze nie działają mi kierunki, a jak się potem jeszcze okazało, również długie światła, przeciwmgielne z tyłu i wycieraczki, wszystko razem nie działało w moim samochodzie. Zdenerwowany wróciłem do domu, zgasiłem samochód i oczywiście sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i było ok, zapuściłem silnik i miałem wjeżdżać do garażu pod kanał i wtedy okazało się że wszystko działa, a wiec z uśmiechem na twarzy wjechałem do garażu i zostawiłem na noc, rano gdy wsiadłem znów to samo i już się nie zmieniło. Dodam że w garażu jest duża wilgoć. Ponadto, byłem również u najlepszego elektryka w mieście, powiedział iż cześć prądu nie dochodzi do poszczególnych podzespołów i odjechałem z kwitkiem bo nic nie pomógł.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2013, 19:09:05 pm »
Sprawdź kostki na przy słupkach obok nóg kierowcy i pasażera oraz kostki pod schowkiem pasażera oraz osłoną pod kierownicą. Są tam takie duże kostki które szwankują i nie masz wtedy kontaktu w nich. Sprawdź też moduł w bagażniku odpowiedzialny za światła.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

tagopat

  • Gość
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2013, 14:29:03 pm »
Wszystko sprawdzone, dwa razy byłem u elektryka, z drugim razem wziąłem schemat całej elektryki, NIC, sprawdziliśmy wszystko co było możliwe, zaczynając od wszystkich modułów, przekaźników, kończąc na włącznikach na miejscu kierowcy, znów zjechałem z kwitkiem, podejrzewam ze to mikroprocesor, chleb wie, KTOŚ MA JAKIŚ POMYSŁ?

romek

  • Gość
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2013, 00:25:04 am »
sprawdź skrzynce bezpieczników - kabli, wtyczek itd. masa jest?

tagopat

  • Gość
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2013, 17:05:01 pm »
Wszystko już sprawdzone, doszedłem do tego że to układ scalony w komputerze nawalił, zresztą wiem też że ktoś miał już z tym problem wcześniej, bo na kostce w płytce, są zaznaczone markerem miejsca, w którym ten układ wchodzi do komputera i wychodzi. Kupiłem układ, wlutowałem i z nadzieją ze nie będzie trzeba programować, po podłączeniu wszystko zaczęło działać w jednym czasie, a generalnie niczym nie można sterować i również nie ma zapłonu, także jestem w kropce, bo nie mam pojęcia jak zaprogramować układ scalony, proszę o jaką kol wiek pomoc..

Pozdrawiam.
Patryk

tomek1212

  • Gość
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2013, 01:33:12 am »

tagopat

  • Gość
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2013, 13:38:28 pm »
CHODZI O TO, moduł komfortu ---  http://allegro.pl/show_item.php?item=3487129017

tomek1212

  • Gość
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2013, 19:33:35 pm »
No to musisz poszukać używki, tylko pozostaje kwestia kodowania.

tagopat

  • Gość
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2013, 21:33:12 pm »
Kwestia kodowania?...a dokładniej rzecz ujmując?

tomek1212

  • Gość
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2013, 23:42:39 pm »
Komputer jest zakodowany do konkretnego samochodu, ma zapisane wszystkie funkcje i wyposażenie pojazdu.
Dlatego musisz kupić sterownik z auta wyposażonego dokładnie tak samo jak Twoje (lub lepiej), albo kupić dowolny i przeprogramować go, ale nie wiem czy ktoś jest w stanie to zrobić.

tagopat

  • Gość
Odp: XJ6 1994r 4.0 problem z elektryka(kierunki,przeciwgłowe,wycieraczki)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2013, 13:31:01 pm »
Nie uwierzyłby nikt z Was co było, otóż podłokietnikiem są bezpieczniki, do niej są wpięte 4 grube kostki, jedna z nich nie była dociśnięta, ot cała historia.
Zmykam temat, dziękuje wszystkim za poświęcony czas i pomoc, teraz zostawiam schemat postępowania w podobnej awarii w postaci tego tematu.

Pozdrawiam!