Autor Wątek: Sprężyny zawieszenia na tył  (Przeczytany 2012 razy)

Norbert1985

  • Gość
Sprężyny zawieszenia na tył
« dnia: Sierpień 29, 2013, 12:30:04 pm »
Witam wszystkich. Mam pytanie, wymieniałem ostatnio amorki i tuleje wahacza z tyłu i po krótkiej przejażdżce coś jakby stuknęło w tylnej części auta. Machnąłem ręką bo potem był spokój i nic się nie działo. Dziś jednak wsadziłem na tył dwie osoby i w lewym zakręcie coś ociera mi w tylnym prawym kole. Przypomniałem sobie to zdarzenie ze stuknięciem i podejrzewam, że pękła sprężyna. I tu moje pytania... czy mechanik mógł coś spieprzyć przy wymianie tulejek i amorków, że sprężyna pękła? Czy sprężyny od różnych wersji (2.0, 2.1, 2.5, 3.0, diesel, benzyna) mogą być różne? Mam wrażenie, że są identyczne. Chcę kupić używki, ale nie wszystkie aukcje posiadają opis wersji dawcy. Aha i czy wersja USA ma coś do rzeczy? Niektóre opisy mówią, że sprężyny są do wersji EU.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2013, 12:34:19 pm wysłana przez Norbert1985 »

Offline xp32

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprężyny zawieszenia na tył
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2013, 19:13:33 pm »
Czy mechanik mógł coś popsuć to nie wiem. Wymieniałem ostatnio sprężyny z tyłu w swoim kocie (2.0 D). Zakupiłem monroe za niecałe 380 z przesyłką za komplet. Problemem przy wy mianie okazało się dokupienie tulejek (tylko olkusz - oryginalnie nie robią)do wahacza i śrub. Myślę że za tą cenę używek nie kupisz  :)