Autor Wątek: Wskaźnik średniego spalania  (Przeczytany 3611 razy)

Norbert1985

  • Gość
Wskaźnik średniego spalania
« dnia: Sierpień 20, 2013, 20:54:42 pm »
Witam wszystkich. Od tygodnia jeżdżę X-Type'm i jest boski. Fakt faktem trochę skrzypi, ale tuleje są w drodze :) Niemniej jednak mam pytanie do użytkowników Jaga. Otóż wszędzie gdzie czytam na temat spalania, mówi się o wynikach mierzonych i pokazywanych przez komputer w formie litrów na 100 km. Ja mam wersję z USA i u mnie komputer pokazuje wartości w formie kilometrów na każdy litr. Jest to dziwne, gdyż jak jeżdżę dynamicznie to pokazuje wartość 6,2 a w trasie na tempomacie 11,5. Oczywiście z dopiskiem km/l. Muszę to sobie w głowie przeliczać. Czy da się to jakoś zmienić? Wolałbym standardowe wskazanie l/100km. Nawet w instrukcji użytkownika jest napisane, że wskazania komputera są oparte o jednostkę l/100km a mi pokazuje km/l.

Bedek

  • Gość
Odp: Wskaźnik średniego spalania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2013, 22:03:59 pm »
Znaczy masz amerykańca ( jak ja ) - próbowałem wielu sposobów na zmianę ( łącznie z ASO Jaga ) i nie dało się - odpuściłem.

Norbert1985

  • Gość
Odp: Wskaźnik średniego spalania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2013, 22:40:47 pm »
Kurcze to szkoda... a wymiana zegarów coś może pomóc, czy to kwestia oprogramowania komputera?

Jawe83

  • Gość
Odp: Wskaźnik średniego spalania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2013, 11:05:32 am »
Kurcze to szkoda... a wymiana zegarów coś może pomóc, czy to kwestia oprogramowania komputera?

Pytanie, co "liczy" te wartości... zdaje mi się, że zegary raczej nie są od takich zadań, tylko komputer  ;D

Norbert1985

  • Gość
Odp: Wskaźnik średniego spalania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2013, 11:14:31 am »
No niby tak, ale to byłaby wtedy kwestia oprogramowania. Zmiana oprogramowania to raczej nie kłopot dlaASO. Ale może się mylę.

bobusiek

  • Gość
Odp: Wskaźnik średniego spalania
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2013, 23:55:40 pm »
Siemka, można sobie liczyć, to proste np: 100 km / 6.2 km = 16.12 l lub 100km / 11.5 km = 8.69 l  :-V
Niezły rozrzut :-gwizd

Norbert1985

  • Gość
Odp: Wskaźnik średniego spalania
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2013, 07:16:46 am »
Masz zdecydowaną rację bobusiek  :) postaram się aby wzór tego algorytmu spalania nalepić sobie na żółtej karteczce samoprzylepnej. Będzie idealnie pasowała do zegarów ;D swoją drogą... podobnie jak Bedek, chyba sobie odpuszczę. Odpuszczę sobie całe to liczenie i poprostu zacznę czerpać czystą i niczym nieposkromioną przyjemność z posiadania kotecka :)

I odnośnie:
Niezły rozrzut :-gwizd
poprostu w mieście nie da się inaczej  >:D a poza miastem to już jakoś ujdzie te 100-120km/h w tempomacie heh

Korzystając jeszcze z tego samego wątku zapytam o jeszcze jedną kwestię. Martwię się trochę (chyba jak każdy nowy użytkownik Jaga) o spalanie. To wskazanie 6,2 km/l martwi mnie o tyle, że nie pokrywa się to z prawdą. Najzabawniejsze jest to, że po zatankowaniu za określoną kwotę komputer pokazuje mi ile mogę za to przejechać. Za 100zł daje mi możliwość zrobienia 200km. Niestety jak tylko wyjadę poza stację pokazuje już tylko 190km a na najbliższych światłach 170km. Nogi nie mam cięzkiej i ruszam jak karawan na pogrzebie a i tak dystans maleje jak szalony. do tego czasem wskaźnik paliwa szaleje i po odpaleniu potrafi zapalić się kontrolka i pokazać 50km do końca po czym wskazówka sobie bardzo powoli rośnie i jak minie te 50km tak jakby się resetował i pokazuje np. 120km. Spotkał się ktoś z tym?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 07:44:24 am wysłana przez Norbert1985 »