Autor Wątek: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników  (Przeczytany 2770 razy)

blukasz111

  • Gość
Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« dnia: Sierpień 19, 2013, 18:05:47 pm »
Witam, mam jaga S-type z 2002r 3.0B po lifcie. Posiada on duży wyświetlacz dotykowy. Mam problem z podświetlaniem przycisków  deski rozdzielczej oraz liczników. Działa oświetlenie wnętrza, ekran dotykowy oraz mały ekran przy licznikach gdzie np widać przebieg. Jaga kupiłem tydzień temu już z tym problemem. Proszę o pomoc.

Jag the ripper

  • Gość
Odp: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2013, 18:10:22 pm »
Sprawdź czy aby przypadkiem nie uszkodził się wyłącznik świateł a dokładniej jest tam takie pokrętło od przyciemniania właśnie podświetlenia deski.

blukasz111

  • Gość
Odp: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2013, 18:15:17 pm »
Sprawdzałem, jak kręcę potencjometrem od jasności to reaguję na to poprawnie duży ekran oraz ten mały w licznikach. Co robić? Może jakiś bezpiecznik?

Lojzek

  • Gość
Odp: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2013, 18:47:46 pm »
Prawie na 100% bezpiecznik, miałem to samo. prawdź w skrzynce przy nogach pasażera. Jest to chyba f33.

blukasz111

  • Gość
Odp: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2013, 19:07:08 pm »
F33 10A jest sprawny, F34 wogóle nie było a blaszki są w srodku?

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:45:20 pm »
To włóż bezpiecznik i sprawdź nie wybuchnie, a będziesz wiedział. Może ktoś demontował pulpit i nie albo źle włożył wtyczkę. U mnie tak było z radiem i robiło jeszcze spinaka
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

blukasz111

  • Gość
Odp: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2013, 17:19:13 pm »
Problem nie ustąpił, nie wiem co robić. Jest sens prowadzić samochód do firmy co robi elektrykę w samochodach? Drugi problem mam z lewym ksenonem, świeci bardzo nisko, nie mogę tego ustawić tymi śrubkami. Ksenon się podnosi ale bardzo nisko

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2013, 18:10:44 pm »
Problem nie ustąpił, nie wiem co robić. Jest sens prowadzić samochód do firmy co robi elektrykę w samochodach? Drugi problem mam z lewym ksenonem, świeci bardzo nisko, nie mogę tego ustawić tymi śrubkami. Ksenon się podnosi ale bardzo nisko
Wątpię żeby oba defekty miały wspólny mianownik, ale jak mogę coś doradzić to zapytaj o radę elektronika. To może być błachostka i możesz na nią przypadkiem trafić, a możesz też coś sknocić i stracić dwa lub trzy razy tyle, ile będzie kosztował elektronik. Koty tak mają. :)
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2013, 20:48:33 pm »
Problem nie ustąpił, nie wiem co robić. Jest sens prowadzić samochód do firmy co robi elektrykę w samochodach? Drugi problem mam z lewym ksenonem, świeci bardzo nisko, nie mogę tego ustawić tymi śrubkami. Ksenon się podnosi ale bardzo nisko

Co do nisko świecących ksenonów... Sprawdź, czy nie urwał Ci się odbłyśnik w lampie. Wewnątrz reflektora jest taka plastikowa przekładnia, która łączy odbłyśnik z silniczkiem krokowym od systemu automatycznego poziomowania świateł. Jak ten plastik pęknie to odbłyśnik leci do przodu i światła świecą w dół. To jest typowa choroba kotów, zdarza się także w wersjach non-ksenon. Tutaj podaję linka do problemu ( http://www.youtube.com/watch?v=rFRqWMX4okw ), sprawdź czy masz jak ten gościu, jak odbłyśnik tak lata przy ruszaniu góra dół gniazdem od świateł długich to na pewno masz temat mocowania odbłyśnika.
Jeśli jest tak jak wyżej to pozostaje kwestia jak to naprawić? Jeśli stać Cię na nową lampę, o ile wiem za czterocyfrową kwotę, to masz z górki. Jeśli chcesz naprawić reflektor, to na alle można kupić reperaturki do lamp za kilkadziesiąt zł, a możesz też spróbować posklejać uszkodzone części. Na pewno jest to robota, bo trzeba wyjąć i rozebrać reflektor, a żeby wyjąc reflektor to trzeba zdjąć zderzak, a jak zdejmujesz zderzak, to trzeba uważać na klapkę od spryskiwaczy, bo za nową nielakierowaną zapłacisz trzycyfrową kwotę. :-tylko :-tylko :-tylko Nie polecałbym sposobu naprawy pokazanego na ww. filmiku, owszem tak dociśniesz odbłyśnik, ale nie będziesz miał poziomowania, nie wspominam o celowym robieniu dziury w reflektorze.

A takim ja jest mądry, bo akurat przerabiam ten problem :-wstyd W zeszłym tygodniu wjechałem w dziurę i jedna lampa świeci  mi "po butach" Czekam na zamówione reperaturki i przymierzam się na weekendowe majsterkowanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Brak podświetlania deski rozdzielczej i liczników
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2013, 12:44:23 pm »
A takim ja jest mądry, bo akurat przerabiam ten problem :-wstyd W zeszłym tygodniu wjechałem w dziurę i jedna lampa świeci  mi "po butach" Czekam na zamówione reperaturki i przymierzam się na weekendowe majsterkowanie.
Jeżeli będziesz to robił, to fajnie by było jak byś przy okazji zrobił instrukcję krok po kroku razem ze zdjęciami. Jestem pewny, że wielu by się takie coś przydało.
Pozdrawiam
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l