Autor Wątek: kilka problemow nowego posiadacza xj 40  (Przeczytany 3696 razy)

mannnone

  • Gość
kilka problemow nowego posiadacza xj 40
« dnia: Sierpień 14, 2013, 13:02:43 pm »
witam. zakupilem wczoraj swoja pierwsza kotke . wiadomo autko ma swoje 20 lat i pare problemow na karku. posiadam do pracy inne autko wiec to chce uczynic swoja perelka.
- pierwszy problem mam ze wspomaganiem. w czasie drogi do domu zauwazylem ze podczas krecenia w miejscu lub przy malej predkosci wspomaganie praktycznie nie dziala. jednak jak odjezdzalem z miejsca zakupu i dzisiaj rano jak samochod nie  rozgrzal sie problem nie wystepowal. jaka moze byc przyczyna?
- delikatnie, cichutko po rozgrzaniu slychac stukot zaworow. w jaguarze sa hydraulicznie czy takie wymagajace regulacji?
- poszukuje spryskiwaczy lamp przednich
- co  oznacza zolty symbol pioruna? dodam ze gasnie przy hamowaniu. 
- podczas hamowania w okolicach srodkowego kokpitu czy gdzies tam dobiega dzwiek jakby jakiegos silnicznka elektrycznego przez kilka sekund jakby cos sie ladowalo. co to moze byc? czy to tak ma byc czy raczej awaria?

mannnone

  • Gość
Odp: kilka problemow nowego posiadacza xj 40
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2013, 13:06:30 pm »
aha i jeszcze jedno. ma ktos galke zmiany biegow oryginalna ? pasujaca do jasnej tapicery?

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: kilka problemow nowego posiadacza xj 40
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2013, 15:32:16 pm »
- pierwszy problem mam ze wspomaganiem. w czasie drogi do domu zauwazylem ze podczas krecenia w miejscu lub przy malej predkosci wspomaganie praktycznie nie dziala. jednak jak odjezdzalem z miejsca zakupu i dzisiaj rano jak samochod nie  rozgrzal sie problem nie wystepowal. jaka moze byc przyczyna?
Prawdopodobnie pompa wspomagania kończy już swój żywot.

Cytuj
- co  oznacza zolty symbol pioruna? dodam ze gasnie przy hamowaniu. 
Symbol pioruna oznacza przepalony bezpiecznik, a to że gaśnie przy hamowaniu to już dziwna sprawa.

Cytuj
- podczas hamowania w okolicach srodkowego kokpitu czy gdzies tam dobiega dzwiek jakby jakiegos silnicznka elektrycznego przez kilka sekund jakby cos sie ladowalo. co to moze byc? czy to tak ma byc czy raczej awaria?
To może być coś z akumulatorem ciśnienia. Nie mam z tym doświadczenia, ale wydaje mi się, że sporo o tym było już na forum więc szukaj.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

PiterTS

  • Gość
Odp: kilka problemow nowego posiadacza xj 40
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2013, 19:15:13 pm »
- pierwszy problem mam ze wspomaganiem. w czasie drogi do domu zauwazylem ze podczas krecenia w miejscu lub przy malej predkosci wspomaganie praktycznie nie dziala. jednak jak odjezdzalem z miejsca zakupu i dzisiaj rano jak samochod nie  rozgrzal sie problem nie wystepowal. jaka moze byc przyczyna?
Prawdopodobnie pompa wspomagania kończy już swój żywot.

Ale zanim kupisz nową sprawdź stan płynu  :-W

suchorz

  • Gość
Odp: kilka problemow nowego posiadacza xj 40
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2013, 21:04:02 pm »
Stukanie może być spodowane złym olejem.
Jaki masz olej w silniku?
A sprawdzałeś, czy stukanie nie mija po wyłaczeniu gazu?
Masz wtryski gazu Valtek, więc może to jest to.
Reduktor gazu jak dobrze patrzyłem to silver lub Zavioli, czyli za słaby do 4.0 i to może być powodem wypalenia zaworów.

Jak chcesz to podjedź do mnie, zobaczymy co cyka.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 21:17:27 pm wysłana przez suchorz »

mannnone

  • Gość
Odp: kilka problemow nowego posiadacza xj 40
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2013, 07:40:49 am »
witam. to na kiedy mozemy sie umowic? widze ze zajmujesz sie lpg wiec moglbym mi od razu wymienic reduktor ewentualnie wtryski? ogolnie przydalby mu sie przeglad gazu i nie tylko przez kogos kto sie zna bo ja narazie calkiem zielony jestem.

suchorz

  • Gość
Odp: kilka problemow nowego posiadacza xj 40
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2013, 09:10:30 am »
W przyszłym tygodniu możesz podjechać, zobaczymy co i jak.