Autor Wątek: Podniesienie mocy X-TYPE  (Przeczytany 4580 razy)

szczerkos

  • Gość
Podniesienie mocy X-TYPE
« dnia: Sierpień 14, 2013, 00:43:58 am »
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Jaguar X-TYPE 2.5 v6 w benzynce, r.2003, a raczej zagazowany (takiego już kupiłem). Chcę go dopieścić, znajomi ostatnio wspominali o turbince, a jakie byłyby wasze pomysły na podkręcenie mocy tego kotka? Czy w ogóle jest sens wkładać do niego turbine? Każdą odpowiedź docenie :)

Pozdrawiam!

ghrh

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy X-TYPE
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2013, 10:20:48 am »
Swap na 3.0? Bo z tego co czytałem to turbina nie bardzo się sprawdzi. Nie wytrzymuje skrzynka kątowa i osprzęt silnika. Może w nowszych wersjach, gdzie nie ma sprzęgła wiskotycznego...

Jawe83

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy X-TYPE
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2013, 11:29:01 am »
Był już taki temat  :P

Zapomnij o turbinie, pomijając kwestię wytrzymałości podzespołów napędu, zajrzyj po prostu pod maskę i zastanów się, jak zmieścić tam turbinę, przebudowany kolektor wydechowy (oba, bo widlasta 6-ka), intercooler i jeszcze orurowanie, które to wszystko zepnie...

Jeśli już chcesz podnieść moc, to tylko swap na silnik 3.0...

Taki mały  :-off - po co ludzie chcą dodawać mocy w X'ach, przecież to auto nigdy nie było strojone na rajdówkę, ono ma majestatycznie płynąć po drodze, prezentować się, a nie palić kapcie.

Bedek

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy X-TYPE
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2013, 16:45:45 pm »
Mogę podac adres dobrego warsztatu w niemczech (poza forum )gdzie włożą turbinę, ostatnio robili tam BMW 5 którą oglądałem - doszło jej prawie 150 kucy do prawie 300 fabrycznych. zrobili fachowo na super częściach wygląda jak oryginał - koszt 17 tyś euro.

ghrh

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy X-TYPE
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2013, 17:57:46 pm »
Bedek, jak poczytasz po angielsku to dowiesz się, że głównym problemem nie jest samo włożenie turbiny, tylko wytrzymałość skrzynki rozdzielającej napęd na przód/tył. Tego raczej nie poprawisz. Podobno właśnie to uniemożliwiło realizację projektu X-Type R.

szczerkos

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy X-TYPE
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2013, 19:27:09 pm »
Dzięki Panowie za odpowiedź. Zatem wychodzi na to, że lepiej sobie to odpuścić :)

ghrh

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy X-TYPE
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2013, 21:08:12 pm »
Ale 3.0 daje duuużo frajdy z jazdy :)

plawsiuk

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy X-TYPE
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2013, 23:22:04 pm »
Taki mały  :-off - po co ludzie chcą dodawać mocy w X'ach, przecież to auto nigdy nie było strojone na rajdówkę, ono ma majestatycznie płynąć po drodze, prezentować się, a nie palić kapcie.
[/quote]

nic dodać, nic ująć...  :-super  :-R

mam x typa

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy X-TYPE
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2013, 01:45:24 am »
Taki mały  :-off - po co ludzie chcą dodawać mocy w X'ach, przecież to auto nigdy nie było strojone na rajdówkę, ono ma majestatycznie płynąć po drodze, prezentować się, a nie palić kapcie.

nic dodać, nic ująć...  :-super  :-R
[/quote]

no własnie mi to się podoba a zapomniałem :-bry

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: Podniesienie mocy X-TYPE
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2013, 20:38:05 pm »
Podobno właśnie to uniemożliwiło realizację projektu X-Type R.

Ale pomyślcie jakby jeździł taki X-type R... :D 4,2 V8... :D
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19