Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Xj40 Awaria skrzyni 4hp22, od x300 bedzie pasowała?

(1/4) > >>

jaras81:
Witam, prawdopodobnie czeka mnie wymiana skrzyni biegów.
Rano wyruszylem autem, strasznie przeciągal biegi i po przejechaniu 3 km usłyszałem straszny huk z pod samochodu i auto zgaslo, czuć było spalenizne. Przy próbie odpalenia odpala i od razu gaśnie. Żadnych płynów nie wywalilo.
Podejrzewam ze to w skrzyni cos walnelo (juz wcześniej za ciekawie nie zmieniała biegów i szarpala dość mocno).
Macie ewentualnie jakies inne podejrzenia? Po czym wywnioskować ze to skrzynia?

Pytanie: czy skrzynia od x300 3.2 bedzie pasowała do mojego xj40 3.2 z 1994r?
W obu autach jest zf 4hp22. Jest tego wiecej do kupienia i są troche tańsze. Mozna śmiało kupować?

grochu27350:
Witaj. W wielu markach jest zabudowana skrzynia 4 hp22 - róznice są w osprzęcie czyli kołnierz mocujący, pompa oleju, krućce przyłączowe , komora sprzęgła kinetycznego , przyłącz wału napędowego. Powodzenia

romek:
4HP22 z X300 pasuje do XJ40.

jaras81:
Na szczescie po ogledzinach auta okazalo sie ze to nie skrzynia, ale walnęła rura za przepływomierzem - tzw. cofka gazu. Stawiałem na skrzynię bo strasznie szarpała zanim usłyszałem wielki huk.
Wymieniłem rure, kable zapłonowe (poprzednie były strasznie zaśniedziałe - mechanik stwierdził że ta cofka gazu to na 90% przez te kable).
Od tego czasu na gazie jeszcze nie jezdziłem - muszę podjechać gdzieś na regulację dla pewności.
Mam lpg z tzw. blosem, i mało który gazownik chce się podjąć regulacji.. Szukam speca od blosa w Wlkp, jakieś sugestie?

A wracając do skrzyni to od dłuższego czasu nie wskakuje mi 4 bieg i cos sie przegrzewa po ostrzejszej jezdzie :-/ ... także po mału szykuje się remoncik lub szukam używki..

Asaf:
A kiedy wymieniałeś olej i filtr w skrzyni ?
Czasem ten zabieg czyni cuda.
Asaf

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej